Skip to content

Přizpůsobte si Mac změnou ikon na ploše

4 de Červenec de 2021
DefaultDesktopSierra 577e96125f9b5858751c6d42

Co je třeba vědět

 • Najděte obrázek, který chcete použít pro novou ikonu, a zkopírujte jej do schránky.
 • Klikněte pravým tlačítkem na jednotku nebo složku, kterou chcete změnit, a vyberte ji Získat informace. Klikněte na miniaturu a vložte nový obrázek.

Tento článek vysvětluje, jak přizpůsobit počítač Mac změnou ikon složek a jednotek. Pokyny platí pro zařízení s macOS 10 nebo novějším.

Jak změnit ikony na počítači Mac

Mnoho sbírek ikon je k dispozici na webu. Nejjednodušší způsob, jak najít ikony Mac, je hledat frázi „Ikony Mac“ ve vašem oblíbeném vyhledávači. Najdete řadu webů, které nabízejí bezplatné a levné sbírky ikon pro Mac, včetně IconFinder a Deviantart. Několik webů, například Deviantart, dodává náhradní obrázky ve vestavěném formátu souborů ICNS pro Mac, což vyžaduje mírně odlišný proces. Poté, co online najdete ikony, které chcete použít k přizpůsobení počítače Mac, můžete změnit plochu pomocí následujícího postupu.

 1. Najděte sadu ikon, kterou chcete použít online, a stáhněte si ji do počítače Mac.

 2. Vyhledejte nový soubor, který chcete použít.

 3. Zkopírujte obrázek. To, jak to uděláte, závisí na formátu obrázku, který používáte.

 4. Pokud je stažený soubor složkou s již použitou ikonou, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Získat informace z rozbalovací nabídky. V dalším okně klikněte na ikona vedle názvu souboru a stiskněte Příkaz+C.

 5. Pokud je soubor samostatným obrázkovým souborem (např. PNG), otevřete jej v programu jako Náhled, lis Příkaz+A vyberte celou věc a stiskněte Příkaz+C kopírovat.

 6. Klepněte pravým tlačítkem nebo Řízení+klikněte jednotku nebo složku, kterou personalizujete, a klikněte na Získat informace.

  Nabídka možností na počítači Mac se zvýrazněnou možností Získat informace

 7. Klikněte na ikonu ikona náhledu jednou jej vyberte.

  Získejte informační okno na počítači Mac se zvýrazněnou miniaturou

 8. lis Příkaz+PROTI nebo vyberte Vložit v Upravit z nabídky vložit ikonu, kterou jste zkopírovali do schránky, na vybranou ikonu jednotky nebo složky jako její novou ikonu.

  Plocha Mac se zvýrazněnou přizpůsobenou ikonou

 9. Opakujte postup pro všechny další složky nebo jednotky, které personalizujete.

Změna ikony počítače Mac pomocí ikony ICNS

Formát Apple Icon Image podporuje širokou škálu typů ikon od drobných ikon 16 x 16 pixelů až po ty 1024 x 1024 pro Mac vybavené Retinou. Soubory ICNS jsou užitečným způsobem, jak ukládat a distribuovat ikony Mac, ale jejich jedinou nevýhodou je, že metoda kopírování obrazu ze souboru ICNS do složky nebo jednotky se mírně liší od obvyklého procesu a není tak známá.

 1. Klepněte pravým tlačítkem nebo Řízení+klikněte the složku s ikonou, kterou chcete změnit, a vyberte Získat informace z rozbalovací nabídky. V okně Získat informace, které se otevře, uvidíte v levém horním rohu okna náhled miniatury aktuální ikony složky. Nechte toto okno Získat informace otevřené.

 2. Ve složce pro stahování vyberte ikona chcete použít. Stažený soubor může obsahovat několik složek, ale chcete mít složku označenou Mac. Uvnitř složky jsou různé .icns (soubory ikon).

 3. Přetáhněte vybrané ikona do otevřeného prostoru Získat informace okno a umístěte jej na miniaturu ikony v levém horním rohu. Nová ikona nahradí starou.