Dálkové ovladače od auta jsou příjemné pohodlí, ale všechny nakonec přestanou fungovat. I když je to jen vybitá baterie, můžete do značné míry zaručit, že se dveře vašeho auta dálkovým ovladačem neodemknou. I když existuje několik různých důvodů, proč by dálkové ovládání bez klíče mohlo přestat fungovat, většina z nich se snadno zkontroluje. Nejběžnějším problémem u těchto klíčenek od auta je to, že se baterie v průběhu času vybijí, v takovém případě by problém měla vyřešit výměna baterie.
- Pomocí a. Ověřte, zda je dálkový ovladač skutečně špatný záložní ovladač.
- Zkontrolujte a vyměňte klíčenku baterie podle potřeby.
- Rozebrat klíčenku a šek pro rozbité kontakty nebo špatně zarovnaná tlačítka.
- Přeprogramujte své dálkové ovládání sami nebo si to nechejte udělat u profesionála.
- Nahradit v případě potřeby dálkový ovladač.
Je vaše dálkové ovládání od auta skutečně špatné?
Jedná se o extrémně základní věci a nebude se to vztahovat na mnoho lidí, ale prvním krokem při zjišťování, co je špatného na dálkovém ovladači od auta, je ověření, že problém je ve skutečnosti dálkový. Takže pokud máte druhé dálkové ovládání a ještě jste tak neučinili, budete chtít zkontrolovat, zda funguje. Pokud je záložní dálkový ovladač schopen zamknout a odemknout vaše dveře, budete jistě vědět, že s vaším hlavním dálkovým ovladačem skutečně existuje nějaký problém. Pokud nefunguje ani záložní ovladač, je vždy možné, že je také špatný. Mohlo by však dojít také k mechanickému nebo elektrickému problému se zámky dveří. V tomto okamžiku budete chtít zkontrolovat a ujistit se, že váš fyzický klíč nebo klíč nouzového komorníka je schopen pracovat se zámky. Pokud nemáte náhradní dálkový ovladač, můžete si koupit použitý nebo si ho koupit u místního prodejce. Vaše místní prodejce může mít také univerzální dálkový ovladač, pomocí kterého mohou zkontrolovat, zda mechanismus dálkového zámku funguje.
A co auta bez fyzických klíčů?
Zkontrolujte baterii dálkového ovládání bez klíče
Nefunkční interní kontakty v dálkovém ovladači od auta
Klíčenky jsou vystaveny většímu fyzickému zneužívání než většina elektroniky a nejsou nezničitelné. Dva nejběžnější body selhání jsou kontakty terminálu baterie a tlačítka, i když existuje mnoho dalších způsobů, jak se mohou zlomit. Nejlepším způsobem, jak to sami zkontrolovat, je pouze dálkové ovládání od sebe oddělit a provést důkladnou vizuální kontrolu. Pokud jsou svorky konektoru baterie rozbité, měli byste to poznat tím, že se na ně podíváte, a také se mohou cítit uvolněné. Pokud ano, pak jejich pečlivé pájení zpět na místo může vrátit váš rozbitý přívěsek na klíč užitečné službě. Pokud svorky baterie nevypadají rozbité, můžete narazit na problém, kdy jsou tlačítka připájena a uvolněna. Mohou být také připájeny zpět na místo, pokud zjistíte, že se uvolnily, pokud není fyzicky odlomeno tlačítko. V takovém případě budete obvykle muset získat nové dálkové ovládání. Pogumovaná tlačítka používaná většinou dálkových ovladačů od automobilu mohou selhat mnoha způsoby. Pokud si všimnete, že jedno nebo více tlačítek vypadá, že nevyskakují správně, nebo se zdá, že se uvnitř rozpadly, může to zabránit správnému fungování dálkového ovladače od auta. V takovém případě zkuste vyjmout tlačítka, vyčistit je, ohnout je dovnitř a ven a poté znovu sestavit dálkový ovladač. Pokud tlačítka stále nefungují, budete si muset pořídit nové dálkové ovládání.
Přeprogramování dálkového ovladače od auta
Aby dálkový ovladač od auta fungoval bezpečně, musí být efektivně spárován s přijímací jednotkou ve vašem autě. To zabrání každému, kdo má stejnou značku a model, aby odemkl vaše auto a použil svůj přívěsek. Pokud vaše dálkové ovládání bez klíče a vaše auto již nemluví, budete muset přeprogramovat systém bezklíčového vstupu vašeho vozu, abyste znovu získali funkci dálkového ovládání od vozu. Toho je často dosaženo otočením klíčku v zapalování několikrát se zavřenými dveřmi. Tady je základní postup pro běžnou sekvenci programování klíčenky:
-
Nasedněte do vozidla a zavřete dveře.
-
Vložte klíče do zapalování.
-
Spíše než nastartujte vozidlo, stačí otočit klíčem do provozní polohy a zpět do zamčené polohy několikrát za sebou. Počet opakování se bude lišit v závislosti na vaší vyrobené a modelu vozidla. Pokud se motor roztočí nebo nastartuje, otočili jste klíč příliš daleko. Otočte jej pouze do provozní polohy, nikoli do výchozí polohy.
-
V případě, že vaše vozidlo používá metodu přeprogramování, obvykle uslyšíte zvonění poté, co jste klíčem několikrát projeli. Poté můžete stisknout jedno z tlačítek pro zamknutí nebo odemknutí na dálkovém ovladači, poté byste měli podruhé uslyšet zvonění.
-
Pokud byl postup úspěšný, bude dálkový ovladač fungovat znovu.
Různá vozidla používají různé postupy. Pokud první nefungoval, můžete vyzkoušet další:
-
Nasedněte do auta a ručně zamkněte dveře.
-
Zasuňte klíč do zapalování a vytáhněte jej šestkrát, maximálně za pouhých 10 sekund.
-
Pokud vaše vozidlo používá tuto metodu, všimnete si, že vnější a vnitřní světla blikají.
-
Zasuňte klíč do zapalování a otočte jej do polohy příslušenství.
-
Stiskněte jedno tlačítko na dálkovém ovladači.
-
Pokud je postup úspěšný, výstražná světla budou blikat.
-
Klíčenka je nyní připravena k použití.
Existují i jiné metody a některé vyžadují speciální vybavení. V takovém případě možná budete muset kontaktovat místního prodejce nebo nezávislý obchod, který má zkušenosti s vaší konkrétní značkou a modelem vozidla. Pokud máte systém zabezpečení automobilu s autopříslušenstvím, který kromě alarmu zahrnoval dálkově ovládané dveřní zámky, budete muset zkontrolovat všechny speciální postupy přeprogramování související se systémem, který jste zakoupili.