Skip to content

Prodlužte životnost inkoustové kazety do tiskárny pomocí těchto jednoduchých tipů

16 de Srpen de 2021
assortment of small ink printer cartridges to recycle 172227067 5a666b8761dac0001ad281d1

Inkoustové tiskárny se používají v domácnostech, kancelářích a domácích kancelářích a jsou nepostradatelnou součástí každodenního života. Inkoustové kazety do tiskáren jsou nákladné a dochází jim inkoust v nevhodnou dobu. Pokud chcete prodloužit životnost inkoustových tiskových kazet, shromáždili jsme seznam tipů a triků navržených tak, aby inkoust protékal déle a šetřil čas i peníze. Inkoustové kazety mají malý počítačový čip, který monitoruje hladinu inkoustu. Upozorňuje vás, když dochází inkoust. V některých kazetách můžete resetovat tento čip pro přesnější vyhodnocení inkoustu.

Ignorujte varování před inkoustem

Vaše tiskárna vás obvykle upozorní varováním, že v inkoustových kazetách dochází inkoust. Namísto spěchu kupovat nové kazety toto varování na chvíli ignorujte. V laboratorním testu PC World zjistil, že inkoustové kazety obsahují kdekoli od 8 do 45 procent inkoustu, když se zobrazí tato zpráva. V oblasti nastavení mnoha tiskáren je možné vypnout upozornění na nedostatek inkoustu.

Vyhněte se robustním písmům a tučným písmům

Písma Times New Roman, která šetří inkoust tiskárny

Tlustá písma a tučný text vyžadují k tisku další inkoust, takže můžete svůj text zredukovat a uložit. Zkuste místo toho písmo popíjející inkoust, například Calibri a Times New Roman. Chcete ušetřit ještě více inkoustu? Stáhněte si Ecofont, bezplatné písmo, které využívá o 20 procent méně inkoustu tím, že do každého znaku vloží malá bílá kolečka.

Použijte menší velikost písma

Menší velikosti písma šetří inkoust tiskárny

Jaký je rozdíl mezi 12bodovým písmem a 14bodovým písmem? Tato písma mají různé velikosti a používají různá množství inkoustu. Používejte text menší velikosti a velikost pouze v případě potřeby, například v titulcích.

Důkaz před tiskem

Spolupracovníci, kteří dokument před tiskem kontrolují, aby ušetřili inkoust tiskárny

Než vytisknete dokument, věnujte více času pečlivé úpravě a ověření své práce. Až příliš často tiskneme dokumenty, hledáme chyby a pak dokument vytiskneme znovu. Čím méněkrát dokument vytisknete, tím více inkoustu ušetříte.

Vylepšete nastavení tiskárny

Osoba, která na tiskárně nastavuje nastavení tiskárny, aby šetřila inkoust tiskárny

Tiskárny jsou z výroby nastaveny jako žrouti inkoustu, ale to se snadno mění. Chcete-li aktualizovat výchozí nastavení tiskárny na počítači se systémem Windows, vyberte Start > Tiskárny, klepněte pravým tlačítkem na tiskárnu a poté vyberte Předvolby tiskárny. Zvažte nastavení kvality tisku na režim konceptu, nastavení barvy pro tisk ve stupních šedi a nastavení možností dokumentu pro tisk více stránek na list.

Tiskněte jen to, co potřebujete

Tiskněte, co se vám líbí, šetří inkoust tiskárny

Pokud potřebujete vytisknout článek nebo recept z webu a nechcete tisknout reklamy a fotografie, existuje jednoduchý způsob. Webová stránka Tiskněte, co se vám líbí, vám umožní vytisknout stránku bez dalších doplňků inkoustu. Zadejte adresu URL a bezplatná služba vytvoří čistý tisknutelný dokument, který šetří inkoust.

Použijte náhled tisku

Rodič sedí s dítětem na klíně a dívá se na náhled dokumentu, aby ušetřil inkoust tiskárny

Už jste někdy vytiskli něco z webu, abyste zjistili, že to na stránku neodpovídá? Je to ztráta inkoustu, papíru a času. Tomuto problému se lze snadno vyhnout. Vybrat Náhled před tiskem před odesláním čehokoli do tiskárny, aby se odstranily případné problémy před tiskem dokumentu na papír.

Zkontrolujte ucpané trysky nebo tiskové hlavy

Inkoustové kazety v inkoustové tiskárně připravené k čištění

Přestal váš zásobník správně tisknout? Než ho hodíte, ujistěte se, že není na vině ucpaná tryska nebo tisková hlava. Opatrně vyjměte kazetu z tiskárny a otřete spodní část vlhkým papírovým ručníkem. Poté jej znovu nainstalujte a znovu vytiskněte.

Zvolte Uložit místo tisku nebo Tisk do PDF

Uložte dokument místo jeho tisku, abyste ušetřili inkoust do tiskárny.

Pokud vám stačí digitální záznam, zvažte tisk do formátu PDF nebo uložení souboru na pevný disk. Pokud tisknete výtisky pouze v případě potřeby, ušetříte inkoust do tiskárny a váš pracovní prostor zůstane přehledný.