Skip to content

Průvodce po Ubuntu Unity Dash

4 de Srpen de 2021
UnityDash1 56a5aa735f9b58b7d0dde371

Unity Dash Ubuntu sloužil jako uživatelské rozhraní pro Ubuntu pro vyhledávání souborů a aplikací, poslech hudby, sledování videí, prohlížení fotografií a sledování online sociálních účtů, jako je Twitter. Ubuntu ukončilo Unity/Dash v roce 2017; tato funkce není v Ubuntu k dispozici několik let. Pokud používáte verzi Ubuntu, která stále používá Dash, je čas na upgrade. Tyto informace jsou uchovávány pro historické účely.

Learn Ubuntu – The Unity Dash.

Rozsahy a čočky Unity

Jednota zaměstnána obory a čočky. Když jste Dash poprvé otevřeli, ve spodní části obrazovky se zobrazilo několik ikon. Kliknutím na každou z ikon se zobrazí nový objektiv. Ve výchozím nastavení byly nainstalovány následující objektivy:

 • Domov
 • Aplikace
 • Soubory
 • Videa
 • Hudba
 • Fotky

Každý objektiv nabízel atributy zvané obory. Scopes poskytl data pro objektiv. Například na hudebním objektivu byla data načtena prostřednictvím oboru Rhythmbox. Data na objektivu fotografií poskytla společnost Shotwell. Pokud jste se rozhodli odinstalovat Rhythmbox a nainstalovat jiný zvukový přehrávač, například Audacious, nainstalovali byste si Audacious scope, abyste mohli hudbu sledovat v hudebním objektivu.

Domácí objektiv

Výchozí zobrazení po stisknutí klávesy Super na klávesnici bylo Home Lens. Zobrazovala aplikace, soubory a složky. Viděli jste pouze seznam asi šesti ikon pro každou kategorii, ale seznamy můžete rozšířit a zobrazit více kliknutím na odkazy ‚ Zobrazit více výsledků. Pokud jste klikli na Filtrování výsledků odkaz, viděli jste seznamy kategorií a zdrojů.

Objektiv aplikace

Objektiv aplikace ukázal tři kategorie:

 • Nedávno použité aplikace
 • Nainstalované aplikace
 • Dash plug-iny

Kteroukoli z těchto kategorií můžete rozšířit kliknutím na Zobrazit více výsledků Odkazy. Odkaz na filtr v pravém horním rohu umožňuje filtrovat podle typu aplikace. Filtrovat můžete také podle zdrojů, jako jsou například lokálně nainstalované aplikace nebo aplikace Software Center.

Objektiv souboru

Objektiv Unity File Lens ukázal následující kategorie:

 • Nedávno přístupné soubory
 • Soubory ke stažení
 • Složky

Ve výchozím nastavení byla zobrazena pouze hrstka výsledků. Další výsledky můžete zobrazit kliknutím na Zobrazit více výsledků Odkazy. Pak byste filtrovali podle data, typu souboru a velikosti souboru.

Objektiv videa

Objektiv videa vyhledával místní a online videa, i když jste museli zapnout online výsledky, než to fungovalo. Objektiv videa neměl žádné filtry, ale k vyhledání konkrétních videí můžete použít vyhledávací lištu.

Hudební objektiv

Hudební čočka zobrazila zvukové soubory, které byly nainstalovány ve vašem systému, a poté je přehrávaly z plochy. Než to bude fungovat, budete muset otevřít Rhythmbox a importovat hudbu do svých složek. Po importu hudby můžete výsledky v Dash filtrovat podle dekády nebo podle žánru.

Fotografický objektiv

Fotoobjektiv vám umožní prohlížet vaše fotografie pomocí Dash. Stejně jako u hudebního objektivu jste nejprve museli importovat fotografie pomocí programu Shotwell.