Skip to content

Rozdíl mezi Siriusem a XM

6 de Červenec de 2021
mixed race woman driving car pressing touch screen 726775821 5b2bf1871d640400372dd529

V době, kdy Sirius a rádio XM konkurovaly službám, existovalo mnoho rozdílů, které často ztěžovaly výběr jednoho nad druhým. Tyto rozdíly se však od sloučení společností a vytvoření SiriusXM výrazně zmenšily. Hardware je stále odlišný, což často problém dále zaměňuje, ale věci jako kvalita a dostupnost služeb, možnosti programování a dokonce i estetika hardwaru jsou téměř stejné. Takže otázka, jak dostat satelitní rádio do auta, je dnes o něco méně komplikovaná, než tomu bylo dříve, ale stále existuje několik možností, jak se rozhodnout.

Rozdíl mezi Siriusem a XM

Hlavní rozdíly mezi Sirius a XM dnes lze nalézt v konkrétních programovacích balíčcích. Například Sirius i XM nabízejí programovací balíčky „All Access“, které přicházejí v podstatě se stejným programováním. Balíčky nižší úrovně od Sirius a XM však přicházejí s mírně odlišnými možnostmi kanálu a programování. Jeden vynikající příklad lze nalézt ve dvou vlajkových programech SiriusXM: Howard Stern a Opie and Anthony Show. Ačkoli jsou tyto programy k dispozici na Sirius i XM prostřednictvím jejich programových balíčků All Access; totéž neplatí pro nižší úrovně předplatného. Balíček předplatného druhého stupně Sirius nabízí Howarda Sterna, ale nikoli Opie a Anthony, a inverzní platí pro obdobně cenovou úroveň XM. Jako by problém již nebyl dostatečně komplikovaný a matoucí, Sirius a XM už nejsou ani jedinou možností. Kromě těchto starších značek najdete také novější značkový hardware SiriusXM. Tato satelitní rádia přijímají kabelové kanály „XTRA“, které nejsou k dispozici starším jednotkám.

Volba mezi Sirius a XM (a SiriusXM)

Pokud se snažíte vybrat mezi Sirius a XM a máte v plánu přihlásit se k odběru balíčku All Access, pak nezáleží na tom, který z nich si vyberete. Podívejte se na možnosti každého z nich a vyberte si ten, který se vám líbí. Ve většině případů zjistíte, že existují pouze malé estetické rozdíly mezi jednotkami, které přijímají programování Sirius, a jednotkami, které přijímají Sirius XM. Pokud neplánujete předplatit balíček služby All Access, nezapomeňte před výběrem zkontrolovat konkrétní balíčky nižší úrovně z každé služby. Některé balíčky nižší úrovně přicházejí s určitými kanály, které jiné nemají, takže je dobré se ujistit, že požadovaný balíček je k dispozici na hardwaru, který jste si vybrali, než skutečně stisknete spoušť. Samozřejmě se možná budete chtít podívat na omezenou nabídku kombinovaných tunerů SiriusXM, pokud chcete mít přístup ke všemu. Na rozdíl od toho, co vás napadne při pohledu na název, nejde o jednoduché kombinované jednotky, které poskytují přístup k programování Sirius i XM. Ve skutečnosti jsou schopni přijímat další kanály, které nemají ani Sirius nebo Rádia XM jsou schopna proniknout do.

Rozdíl mezi vysílači Sirius a XM

Pokud máte vozidlo, které bylo dodáno s vestavěným satelitním rádiem, budete muset vědět, jaký druh, než budete moci aktivovat jeho předplatné. Za tímto účelem udržuje SiriusXM tabulku dostupnosti satelitního rádiového vozidla, kterou můžete zkontrolovat. Pokud máte starší satelitní rádio, které není zabudovaný do autorádia OEM a nejste si jisti, zda se jedná o jednotku Sirius nebo XM, je poměrně snadné poznat rozdíl. Jednoduše otočte jednotku a vyhledejte sériové číslo. Pokud má sériové číslo 12 číslic, je to jednotka Sirius. Rádia XM mají naopak osmimístná sériová čísla. Jedinou výjimkou jsou novější jednotky SiriusXM, které mají také osm číslic. Pokud bylo vaše rádio postaveno po roce 2012 a je to značkové Lynx, Onyx nebo SXV200, pak by to mohla být jednotka SiriusXM.