Skip to content

Ručně nainstalujte tiskárnu na svůj Mac

8 de Srpen de 2021
GettyImages 1088144738 1f1085071fd64d15bfc95f174420375a

Instalace tiskárny na Mac je obvykle jednoduchý úkol. Neměli byste dělat mnohem víc, než připojit tiskárnu k počítači Mac, zapnout tiskárnu a poté nechat počítač Mac tiskárnu automaticky nainstalovat za vás. Občas automatická instalace nefunguje, obvykle u starších tiskáren. V takovém případě můžete použít způsob ruční instalace tiskárny. Pokyny v tomto článku platí pro počítače Mac se systémem OS X Lion (10.7) a novějším.

Jak použít předvolby systému k instalaci tiskárny

Váš Mac detekuje jakoukoli kompatibilní tiskárnu, kterou k němu připojíte kabelem. Přidáte jej prostřednictvím Předvoleb systému.

 1. Naplňte tiskárnu inkoustem a papírem, připojte ji k počítači Mac pomocí kabelu USB a poté tiskárnu zapněte.

 2. Zahájení Systémové preference na Macu kliknutím na jeho ikonu v Docku nebo výběrem v nabídce Apple.

 3. Klikněte na Tiskárny a skenery ikona.

  Předvolby systému Mac se zvýrazněnými tiskárnami a skenery

 4. Pokud je vaše tiskárna uvedena v postranním panelu seznamu tiskáren v podokně předvoleb, zvýrazněte ji a podívejte se na její stav. Pokud to říká líný, Mac vidí tiskárnu, i když se nepoužívá. Jste připraveni. Pokud svou tiskárnu v seznamu nevidíte, klikněte na znaménko plus (+) v dolní části seznamu tiskáren a přidejte tiskárnu.

  Předvolby tiskáren a skenerů se zvýrazněnou značkou plus

 5. Vybrat Výchozí záložka v Přidat okno.

  Obrazovka Přidat tiskárnu se zvýrazněnou záložkou Výchozí

 6. Vaše tiskárna by se měla objevit v seznamu tiskáren, které jsou připojeny k vašemu počítači Mac. Klikněte na název tiskárny a do polí v dolní části okna Přidat se automaticky vyplní informace o tiskárně, včetně jejího názvu, umístění a ovladače, které Mac automaticky vybere.

  Výběrem tiskárny na obrazovce Přidat ji přidáte na Mac

 7. Ve výchozím nastavení váš Mac automaticky vybere ovladač. Pokud váš Mac dokáže najít správný ovladač pro tiskárnu, zobrazí se název ovladače.

 8. Pokud váš Mac nedokáže najít vhodný ovladač, klikněte na Použití rozevírací nabídku a vyberte Vyberte Software z rozevíracího seznamu. Procházejte seznamem dostupných ovladačů tiskárny a zjistěte, zda existuje nějaký, který odpovídá vaší tiskárně. Pokud ne, zkuste obecný ovladač, pokud je k dispozici. Vyberte ovladač ze seznamu a klikněte na OK.

 9. Klikněte na Přidat tlačítko pro dokončení instalace.

 10. Pokud problémy přetrvávají a ručně jste pro svou tiskárnu vybrali obecný ovladač, zkuste jiný ovladač nebo přejděte na web výrobce tiskárny a stáhněte si vhodný ovladač tiskárny.