Skip to content

Skvělé triky Siri, které jsou užitečné i zábavné

6 de Srpen de 2021
GettyImages 1068618284 eb6395e195dc47b0a7659ed8683a57ad

Siri je pravděpodobně nejméně využívanou funkcí chytrých telefonů a tabletů. Existuje několik způsobů, jak vám Siri může pomoci být produktivnější, jako je nastavení připomenutí nebo přidání schůzky do kalendáře, ale existuje také spousta skvělých triků, od užitečných po vyloženě zábavné. Tato příručka platí pro iOS verze 12+.

Ahoj, Siri

Chcete -li získat Siriinu pozornost, můžete vždy podržet tlačítko Domů, ale na většině novějších zařízení můžete také upoutat pozornost „Hey Siri“.

Hlasové diktování

Další skvělou funkcí, kterou lze snadno přehlédnout, je hlasový diktát. Celou handsfree můžete absolvovat tak, že řeknete něco jako: „Hej, Siri, pošli e-mail na předmět Toma, dnes večer to nestihnu, když se něco stalo.“ To je skvělé, protože jí můžete sdělit předmět a tělo e -mailu. Klepnutím na tlačítko mikrofonu však můžete také použít hlasový diktát Siri, kdykoli je klávesnice na obrazovce. To znamená, že může hlasový diktát používat téměř v jakékoli aplikaci.

Používejte Siri s aplikacemi

Siri již není omezena pouze na aplikace Apple. Pracuje také s řadou aplikací třetích stran a seznam se rozrůstá. Můžete například říci: „Řekni Amy, že jdu pozdě s WhatsApp“ nebo „Ukaž mi špendlíky štěněte na Pinterestu“.

Může být také He

Jste unavení ze stejné staré Siri? Od aktualizace 14.5 pro iOS a iPadOS si můžete vybrat ze čtyř různých hlasů a změnit jejich přízvuk na australský, britský, indický, irský nebo jihoafrický. Chcete -li to provést, přejděte na Nastavení>Siri a hledání>Siri Voice.

Převod měření nebo měny

Chcete vědět, kolik mil je v pěti kilometrech? Nebo co 300 britských liber je v amerických dolarech? Zeptej se Siri.

Naučte Siri vyslovovat vaše jméno

Pokud máte jméno jako Mike, Sam, Ashley nebo Susan, Siri pravděpodobně nebude mít problém jej vyslovit. Pokud vám ale Siri kazí jméno, můžete ji opravit slovy: „Takhle se to neříká.“

Dejte někomu přezdívku

Přezdívky nejsou jen zábavným doplňkem Siri, ale mohou být také docela užitečné. Pokud svému kontaktovi například přezdíváte „šéf“, bude Siri rozumět příkazům jako „zavolejte šéfovi“ nebo „textovému šéfovi“. Chcete -li někomu přiřadit přezdívku, přejděte na Kontakty>[Contact Name]> Upravit>Přidat pole>Přezdívka.

Siri je komik

Pokud se nudíte, můžete Siri klást všechny druhy otázek. Vymyslete něco bizarního, zeptejte se jí a uvidíte, jak zareaguje. Mezi obzvláště zábavné příkazy patří „Zazpívejte si píseň“, „Jaká je vaše oblíbená barva?“ a „Ukaž mi peníze“.

Získejte informace o kaloriích

Může Siri pomoci s vaší dietou? Ano ona může. Jedním velkým aspektem Siri je připojení k WolframAlpha, které obsahuje všechny druhy užitečných informací. A když se jí zeptáte, kolik kalorií je na pizze, neposkytne vám přesné množství pro ten plátek, který zvažujete, dá vám dobrou postavu.

Získejte čas … Kdekoli

Pokud pravidelně kontaktujete lidi v různých částech země nebo různých částech světa, je tento trik velmi šikovný. Zeptejte se Siri, kolik je hodin v tomto místě, a ona vám řekne místní čas. Už žádné probouzení někoho ve 3 hodiny ráno, protože jste nevěděli, jak brzy bylo v Londýně!

Jaká píseň se hraje?

Díky Shazamu nyní Siri rozpoznává hudbu pouhým posloucháním. To je skvělé, pokud slyšíte píseň venku a přemýšlíte o koupi. Dokonce vám dává možnost koupit hned poté přes iTunes.

Otevřete Nastavení aplikace

V tuto chvíli si většina z nás uvědomuje, že Siri pro nás může spouštět aplikace, když řekneme „Otevřít [app name]. „Může dokonce otevřít nastavení iPhonu a iPadu. Věděli jste ale, že může otevřít nastavení jednotlivé aplikace? Stačí říct:“ Otevřít [app name] nastavení “, abyste zjistili, jaký druh vylepšení můžete v dané aplikaci provést. Například„ Otevřít nastavení hudby “vám umožní změnit ekvalizér a vypnout Shake to Shuffle.

Vypněte Bluetooth

Pokud máte reproduktory Bluetooth, sluchátka Bluetooth nebo jiné příslušenství, možná budete chtít čas od času vypnout Bluetooth, když chcete ušetřit trochu baterie. Apple to usnadnil pomocí ovládacího panelu iOS, ale ještě rychlejší způsob je jednoduše požádat Siriho, aby to udělal za vás.

Změňte den, čas a obsah připomenutí

Zklamal Siri vaši připomínku? Pokud má špatný den nebo čas, nebo dokonce obsah připomenutí, nemusíte začínat od nuly. Chcete -li změnit části připomenutí, jednoduše řekněte „Změnit čas na …“ nebo „Změnit připomenutí na …“ Připomínky mohou mít kategorie. Můžete je nastavit v aplikaci Připomenutí. Pokud vytvoříte kategorii, jako je například Seznam potravin, můžete do této kategorie přidávat položky prostřednictvím Siri vyslovením „Přidat salát do seznamu s potravinami“.

Vyfotit

Nejrychlejší způsob, jak se připravit na odpálení toho výstřelu? Stačí říct „Vyfoť“ a Siri otevře aplikaci Fotoaparát.

Hodit kostkou nebo mincí

Hlava nebo ocasy? Žádný problém. Můžete říct Siri, aby házela kostkami, a ona vám dá výsledky dvou hozených kostek.

Najděte letadla létající nad hlavou

Nejsem si jistý, jak přesně je to užitečné, ale Siri vám může říct, jaká letadla jsou ve vaší oblasti. Pokud tedy vidíte DC-10 a chcete zjistit, kam letí nebo odkud odlétá, zeptejte se Siriho na letadla létající nad hlavou. Siri funguje, i když jste na obrazovce uzamčení, ale pokud máte obavy o zabezpečení, můžete ji deaktivovat, aby se aktivovala, když je iPhone nebo iPad zamčený.