Skip to content

Správný iPad pro váš rozpočet

6 de Srpen de 2021
how much does ipad cost 1994297 d843763803cf448997811a652c3dfd33

IPad je dodáván v různých velikostech a cenách. Zcela nový iPad může stát pouhých 329 dolarů za běžný iPad a až 1700 dolarů za 12,9palcový iPad Pro. Tato odrůda staví model iPadu do dosahu téměř jakéhokoli rozpočtu, a když vezmete v úvahu použitá nebo renovovaná zařízení, cena může být ještě nižší. První otázkou je, kolik chcete utratit za iPad. Obecně platí, že čím více utratíte, tím větší je úložiště, velikost obrazovky a výpočetní výkon.

Zařízení a ceny uvedené v tomto článku jsou aktuální od léta 2020.

12,9palcový iPad Pro

Na 12,9palcovém iPadu Pro kreslí člověk stylusem

Apple představil iPad s obrovským 12,9palcovým displejem, který má překlenout propast mezi tablety a notebooky. IPad Pro je rozhodně tablet s výpočetním výkonem PC. Čip A12Z je přibližně stejně výkonný jako notebook střední třídy a se 4 GB RAM pro aplikace, které spolu s tímto rozsáhlým displejem ladí, je to multitaskingová bestie. Může to být také skvělý rodinný iPad s obrazovkou, na které vám při streamování nebude chybět HDTV. IPad Pro začíná na 999 $ a může se pohybovat až do 1 700 $ za 1 TB model s Wi-Fi+Cellular.

11palcový iPad Pro

11 ”iPad Pro Wi-Fi 64 GB

Stejně výkonný jako 12,9palcový Pro s několika funkcemi, které ho dokonce překonávají, 11palcový iPad Pro je skvělý pro ty, kteří chtějí iPad na úrovni Pro, ale nechtějí utrácet tolik jako notebook vyšší třídy. Má 12megapixelový zadní fotoaparát, který může konkurovat vašemu smartphonu, a má obrazovku, která dokáže zobrazit širší škálu barev než předchozí iPady. Základní model s 64 GB úložištěm a připojením Wi-Fi stojí 799 $.

iPad Air

Screenshot třetí generace iPadu Air ve zlatě

Třetí generace iPadu Air se může pochlubit funkcemi na úrovni Pro, jako je čip Apple A12 Bionic, vylepšený displej Retina a podpora Apple Pencil. Začíná na 499 dolarech za 64 GB úložiště a připojení Wi-Fi a zdá se, že drží pohodlný střed mezi cenou a výkonem.

iPad Mini 5

Snímek obrazovky iPadu Mini 5 v různých barvách

IPad Mini je pro každého, kdo chce menší tablet, ale nechce šetřit na specifikacích. Je stejně výkonný jako iPad Air, s čipem A12 Bionic, 64 GB nebo 256 GB úložištěm, upgradovaným displejem Retina a podporou první generace Apple Pencil. 64 GB začíná na 399 $, zatímco 256 GB model začíná na 549 $. Pokud však nechcete menší obrazovku, pravděpodobně byste raději utratili dalších 100 dolarů za iPad Air.

iPad (7. generace)

Snímek obrazovky iPadu 7. generace v břidlicově šedé barvě

Nejpopulárnější tablet Apple, iPad 7. generace, má 10,2palcový Retina displej, čip Apple A10 Fusion a úložiště 32 GB nebo 128 GB. I když je o něco méně výkonný než jiné modely, jeho dostupná počáteční cena 329 $ z něj činí atraktivní volbu pro lidi, kteří hledají tablet, který zvládne základní každodenní úkoly, jako je e -mail a streamování videa.

Nakupujte za nejlepší nabídku

Zde uvedené maloobchodní ceny pocházejí z internetového obchodu společnosti Apple a je rozumné nakupovat za výhodné ceny. Maloobchodníci často uvádějí iPad do prodeje, když se blíží prázdniny. Vyplatí se zkontrolovat místa jako Amazon, Best Buy a Frys.

Použité a repasované iPady

Je lákavé koupit starší použitý model iPadu, ale někdy krátkodobé úspory stojí více, když zjistíte, že potřebujete tablet upgradovat už po několika letech. Pokud chcete ušetřit trochu peněz, renovované iPady od Apple mají stejnou roční záruku jako nové. Renovované produkty se slevou podpořenou prací společnosti Apple při jejich obnově a záruce je chytrý způsob, jak koupit levnější iPad.