Skip to content

Surface Slim Pen 2 nefunguje? Jak problém vyřešit

13 de Duben de 2023
surface slim pen 2 not working how to fix the problem 4deba269d1634a2ebe3826f1d8afe46f

Tato příručka vám pomůže, aby vaše pero Surface Slim Pen 2 znovu fungovalo se zařízením Surface poté, co přestane fungovat nebo dokonce odmítne provést počáteční připojení. Tyto tipy můžete použít, ať už používáte Surface Slim Pen 2 s tabletem Surface, notebookem, počítačem nebo chytrým telefonem s duální obrazovkou, jako je Surface Duo. Zatímco některé opravy zobrazené na této stránce mohou fungovat s jinými modely pera Surface, většina řešení je napsána s ohledem na pero Surface Slim Pen 2.

Proč moje pero Surface Slim Pen 2 nefunguje?

Stylus Surface Slim Pen 2 nefunguje s počítačem nebo mobilem obvykle kvůli vybité/vybité baterii, problémům s připojením Bluetooth nebo nedostatečné kompatibilitě mezi perem Surface Slim Pen 2 a vaším tabletem, notebookem nebo smartphonem.

Co uděláte, když vaše pero Surface Slim Pen 2 přestane fungovat?

Zde je několik kontrol, které je třeba provést, pokud vaše Surface Slim Pen 2 nepracuje správně se zařízením Surface, spolu s několika řešeními a opravami. Nejlepší je procházet tento seznam v uvedeném pořadí, jak jsme je uspořádali od nejjednodušších a nejrychlejších po časově náročnější a složitější.

 1. Restartujte zařízení Surface. Je to běžná rada, ale základní restart může vyřešit mnoho technických problémů.

 2. Zkontrolujte kompatibilitu zařízení Surface Slim Pen 2. Stylus Surface Slim Pen 2 od Microsoftu by měl fungovat s modely Surface 3 a Surface Pro 3 a vyšší, se všemi modely Surface Laptop, Surface Go a Surface Book a se všemi smartphony Surface Duo s duální obrazovkou. Surface Slim Pen 2 nepodporuje Surface Laptop Go a Surface Laptop SE.

 3. Vypněte režim Letadlo. Režim Letadlo (neboli režim Letadlo) po zapnutí deaktivuje veškeré bezdrátové připojení.

 4. Zapněte Bluetooth. Aby se vaše zařízení Surface mohlo připojit k peru Surface Slim Pen 2, musí být povoleno Bluetooth.

 5. Opravte problémy s Bluetooth ve Windows. Pokud Bluetooth na vašem zařízení nefunguje, existuje několik oprav, které můžete zkusit.

 6. Spárujte Surface Slim Pen 2 se svým zařízením. Než budete moci používat nové pero Surface Slim Pen 2 se zařízením se systémem Windows, musíte je spárovat. Chcete-li to provést, otevřete Nastavení, vyberte Zařízení > Přidat Bluetooth a další zařízení > Bluetooth a ze seznamu zařízení vyberte Surface Slim Pen 2. Možná budete muset nabít stylus, aby se zobrazil.

 7. Opravte pero Surface Slim Pen 2. Odeberte pero Surface Slim Pen 2 ze seznamu zařízení pomocí položky Zařízení > Přidat Bluetooth a další zařízení > Bluetooth a poté jej znovu přidejte.

 8. Nabijte si Surface Slim Pen 2. Pouze Surface Laptop Studio, Surface Duo 2 Pen Cover, Surface Pro X Signature Keyboard a Surface Pro Signature Keyboard oficiálně podporují nabíjení Surface Slim Pen 2. Pokud žádný z nich nevlastníte, budete si muset zakoupit příslušenství Surface Slim Pen Charger. Surface Slim Pen 2 nelze nabíjet přilepením na horní nebo boční stranu obrazovky Microsoft Surface nebo Surface Pro.

 9. Proveďte aktualizaci systému Windows s připojeným příslušenstvím. Připojte zařízení, které používáte k nabíjení Surface Slim Pen 2, k Surface a spusťte aktualizaci Windows. Tento proces také nainstaluje všechny potřebné aktualizace firmwaru do připojených zařízení, které mohou vyřešit případné problémy s nabíjením.

 10. Vypněte ostatní zařízení Bluetooth. Pokud jste pero Surface Slim Pen 2 spárovali s jiným zařízením, ujistěte se, že je vypnuté, aby se stylus nepřipojoval k nesprávnému produktu.

 11. Zkontrolujte aplikaci pro Windows. Existuje mnoho skvělých aplikací pro kreslení pro zařízení Surface, ale ne všechny podporují všechny funkce pera Surface Pen. Podívejte se na nápovědu aplikace nebo nabídky nastavení a zjistěte, co je a co není podporováno. Na stránce aplikace v obchodě s aplikacemi Microsoft Store může být také uvedena kompatibilita zařízení.

 12. Zapněte hmatové signály. Pokud funkce dotykových signálů vašeho Surface Slim Pen 2 nefunguje správně, můžete ji aktivovat prostřednictvím Nastavení > Bluetooth a zařízení > Pero a Windows Ink > Hmatové signály.

 13. Povolte dotykovou obrazovku ve Windows. Je možné, že dotyková obrazovka byla deaktivována aplikací, jiným uživatelem nebo dokonce malwarem.

 14. Zapněte dotykovou obrazovku Surface Duo. Aby pero Surface Slim Pen 2 fungovalo správně, musí dotyková obrazovka smartphonu Surface Duo fungovat správně.

Proč se My Surface Slim Pen 2 nepřipojuje?

Pokud se vaše pero Surface Slim Pen 2 najednou přestalo připojovat k chytrému zařízení Surface, pravděpodobnou příčinou je vybitá baterie. Můžete to opravit nabitím stylusu jedním z oficiálních způsobů nabíjení popsaných ve výše uvedeném seznamu. Dalším důvodem, proč Surface Slim Pen 2 náhle přestane fungovat, je změna nastavení provedená na připojeném zařízení Surface. Ujistěte se, že je vypnutý režim Letadlo a v tomto případě je Bluetooth zapnuté.

FAQ

 • Jak to opravím, když mi guma Surface Pen nefunguje?

  Pokud guma Surface Pen nefunguje, zkontrolujte baterii a restartujte zařízení, na kterém ji používáte. Pokud máte stále potíže, spusťte Surface Diagnostic Toolkit.

 • Jak vypnu své pero Surface Slim Pen?

  Jediný způsob, jak vypnout Surface Pen, je vyjmout baterii. Můžete vyjmout baterii, převrátit ji vzhůru nohama a vrátit ji zpět do pera pro úschovu.

 • Jak zkontroluji baterii pera Surface Slim Pen?

  Chcete-li zkontrolovat baterii pera Surface Pen, stiskněte a podržte tlačítko gumy po dobu pěti sekund, dokud se nerozsvítí kontrolka LED. Zelené světlo znamená, že baterie je nabitá; červené světlo znamená, že je baterie vybitá; žádné světlo znamená, že je baterie vybitá.