Skip to content

The Ultimate Guide to Keyboards

9 de Srpen de 2021
handstypingonkeyboardCROPPED 6b13200ac0d24ef58817343cc4975ebd

Klávesnice je jednou z nejpoužívanějších počítačových periferií. Pokud uvažujete o koupi klávesnice, existuje několik důležitých funkcí, na které si musíte dát pozor, než se na ní usadíte, zvláště pokud ji chcete přesouvat mezi více zařízeními. Co je při koupi klávesnice těžké, je, že na trhu jsou stovky a tolik různých způsobů, jak se připojit a používat, jakmile provedete nákup. Mysleli jsme si, že by to mělo být snazší zjistit, proto jsme sestavili tuto příručku, která vám pomůže projít se základními činnostmi s klávesnicí, porozumět problémům s údržbou a pomůže vám rozhodnout, která klávesnice je pro vás nejlepší. Chcete -li použít tuto příručku, otevřete odkazy v navigačním podokně. Uvidíte, že je rozdělen do tří různých sekcí: Základy klávesnice, Údržba klávesnice a Nejlepší klávesnice. V každé sekci je několik článků plných tipů a rad pro vás.

Níže jsme načrtli nejdůležitější věci, které byste měli zvážit před nákupem klávesnice.

Ergonomie

psaní rukou na ergonomické klávesnici

To je velký. Pokud budete na nové klávesnici trávit hodiny a hodiny psaním, je nejlepší pořídit si ji se skutečnými ergonomickými funkcemi. I když to může mít různé podoby, protože některé klávesnice rozdělují klávesy, mají křivky a jsou dokonce motorizované, měli byste vždy předvídat křivku učení. Počítejte s tím, že vám psaní bude zpočátku připadat zvláštní, až nepříjemné, zatímco se vaše ruce přizpůsobí a naučí se, jak se pohybovat po klávesnici. Vaše zápěstí a ruce vám ale nakonec poděkují, protože skutečné ergonomické klávesnice jsou navrženy tak, aby snižovaly napětí, které na vaše ruce při psaní působí. Mezi další ergonomické funkce klávesnice patří opěrky zápěstí a možnost zvednout nebo spustit zařízení.

Drátové nebo bezdrátové?

bezdrátová klávesnice

Stejně jako u myší je osobní preference kabelová nebo bezdrátová klávesnice a každý typ má své vlastní výhody a nevýhody. Kabelové klávesnice omezují váš dosah, ale nikdy nebudete hledat baterie nebo si budete muset tolik dělat starosti s problémy s připojením. Bezdrátové klávesnice vám umožní psát při lenošení na gauči a nikdy se nezamotáte do té otravné šňůry. Většina klávesnic využívá pro bezdrátové připojení technologii USB nebo Bluetooth. Pokud se chystáte trasu Bluetooth, ujistěte se, že má vaše zařízení vestavěnou technologii Bluetooth. Pokud tomu tak není, budete muset vyzvednout přijímač Bluetooth a spárovat zařízení. Logitech má na trhu klávesnici napájenou solární energií, ale můžete očekávat, že za tento typ technologie zaplatíte předem prémii. Náklady však můžete získat zpět tím, že už nikdy nebudete muset kupovat baterie.

Klávesové zkratky a mediální klávesy

Počítačová klávesnice

Pokud si nepořídíte cestovní klávesnici, většina z nich obsahuje různé horké a mediální klávesy. Podobně jako klávesové zkratky vám tyto klávesy umožňují rychle provádět úkoly. Klávesy médií, které zahrnují úkoly, jako je ovládání hlasitosti a videa, jsou neocenitelné, pokud k ovládání mediálního systému používáte klávesnici v obývacím pokoji. Klávesové zkratky vám umožňují provádět určité úkoly stisknutím kombinace tlačítek a mnoho klávesnic tyto kombinace nahrazuje jednodotykovými tlačítky. Pokud jste stolní žokej, tyto klávesové zkratky vám mohou ušetřit spoustu času.

Velikost klávesnice

Přímo nad záběrem rukou člověka na klávesnici malého počítače

I když je pravda, že většina klávesnic používá přesně stejné klávesy, některé jsou navrženy pro přenositelnost, takže je můžete snadno zabalit, když se nepoužívají. Menší klávesnice obvykle mají odstraněnou numerickou klávesnici a mohou mít dokonce kratší klávesy nebo mezi nimi žádná mezera. Ty jsou užitečné, pokud je klávesnice pro tablet nebo ji stále přesouváte z místa na místo. Větší klávesnice jdou ruku v ruce s těmi, které mají více klávesových zkratek a mediálních kláves. Pokud chcete herní klávesnici, která obsahuje spoustu mediálních tlačítek, porty USB atd., Ve výchozím nastavení se rozhodnete pro větší klávesnici.

Rozhodněte se o primárním důvodu, proč používáte klávesnici

Lidé používají klávesnice různými způsoby. Hráči hledají pokročilé funkce, které například administrativní pracovník prostě nepotřebuje nebo nechce. Zjistěte důvod, proč potřebujete klávesnici, a budete moci rychleji zúžit výběr.

Hráč

Hráči jsou pro sebe specifickým plemenem a obvykle vyžadují nebo touží po funkcích klávesnice, které jsou pro většinu lidí zbytečné. Věci, jako jsou integrované displeje LCD, programovatelné klávesy, podsvícení a vyměnitelné numerické bloky, mohou hráčům počítačů přinést větší výhody a zlepšit herní zážitek. Pokud jste hráči, hledejte klávesnice, které jsou speciálně označeny jako herní klávesnice. Můžete očekávat, že za tyto funkce zaplatíte vyšší cenu, ale většina seriózních hráčů vám řekne, že stojí za to.

Uživatel médií

Jste typ člověka, kterému je veškerá hudba a filmy uložena nebo streamována do počítače. Při výběru počítače hledejte klíčové funkce médií, například knoflík ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a tlačítka přehrávání/pozastavení. Pokud používáte notebook k ukládání filmů, ale máte jej připojený k televizi, když je sledujete, bude bezdrátová klávesnice pohodlnější. Tímto způsobem se můžete rychle převinout vpřed a vzad z pohodlí gauče. Existují dokonce i mini klávesnice navržené speciálně pro uživatele médií; poněkud připomínají velké dálkové ovladače.

Office Worker nebo Home Office User

Ať už zadáváte data nebo publikujete na počítači, trávíte hodiny nad hodinami shrbenými nad klávesnicí. Udělejte sobě – ​​a svým zápěstím – laskavost a investujte do ergonomické klávesnice. Ergonomie není věda, která by vyhovovala všem, a existuje několik klávesnic, které tvrdí, že jsou ergonomické, ale nejsou takové. Pokud můžete, vyzkoušejte si před koupí ergonomickou klávesnici přítele. I když pravděpodobně bude existovat počáteční křivka učení, měli byste být schopni rychle říct, jestli je to pro vás něco pohodlného. Pokud to není možné, podívejte se na funkce, jako jsou zakřivené klávesy a zvýšené opěrky zápěstí. Některé klávesnice se dokonce oddělují, takže si můžete přizpůsobit, jak daleko od sebe chcete levé a pravé klávesy.

Cestovatel

Z jakéhokoli důvodu máte rádi, když na cestách hodíte klávesnici do příručního zavazadla. Někteří lidé si na svá makra tak zvyknou, že bez nich práci v kanceláři nevydrží. Fret ne; vyrábějí klávesnice se zkráceným počtem kláves právě pro vás. Tyto přenosné klávesnice se obvykle účtují jako lehké-a někdy dokonce skládací-obvykle z důvodu úspory místa upustí od numerické klávesnice na pravé straně. Pravděpodobně na nich nenajdete mnoho mediálních kláves, i když některé jsou dodávány s klávesami F, které lze přizpůsobit nebo integrovat touchpady. Nicméně jen proto, že je malý, nečekejte, že bude nutně levnější. Mnoho z těchto přenosných počítačů vás bude stát více než vaše standardní kabelové klávesnice.