Skip to content

Tipy ohledně ochrany soukromí, zabezpečení a bezpečnosti na Twitteru

8 de Září de 2021
GettyImages 1005528904 7d476f41edcd46bb809080651f746d68

V naší společnosti, kde se hashtagy Twitteru objevují v televizi, na Facebooku, ve zprávách a časopisech, někteří lidé tweetují několikrát za hodinu. Jiní tweetují jen jednou na modrém měsíci. Ať už je vaše situace jakákoli, existují důsledky pro bezpečnost a soukromí, které musíte vzít v úvahu, než svým následovníkům vypálíte další tweetový rant nebo tweet tu rozkošnou kočičí fotografii.

Nepřidávejte svoji polohu k tweetům

Twitter nabízí možnost přidat vaši polohu ke každému tweetu. I když to pro někoho může být skvělá funkce, pro jiné to může být velké bezpečnostní riziko. Chvíli o tom přemýšlejte – pokud přidáte svou polohu do tweetu, pak to lidem umožní vědět, kde jste a kde nejste. Můžete vypálit tweet, který všem řekne, jak moc si užíváte dovolenou na Bahamách, a každý zločinec, který vás sleduje na Twitteru, se může rozhodnout, že by bylo vhodné vykrást váš dům. Chcete -li pomocí tweetů přestat zahrnovat vaši polohu, klikněte na tweet v horní části obrazovky Twitteru otevřete Napsat nový tweet krabice. Přepněte ikonu polohy v dolní části nového tweetu na Vypnuto pozice. Funkce polohy zůstane pro budoucí tweety vypnutá, pokud ji znovu nezapnete. Na mobilních zařízeních přejděte na zařízení Nastavení ochrany osobních údajů, najděte Poziční služby, a vyberte Nikdy vedle Twitteru. Chcete -li odstranit umístění ze všech starších tweetů pomocí prohlížeče, přejděte na svůj Twitter Ochrana soukromí a bezpečnost nastavení, klikněte Ochrana soukromí a bezpečnost v levém panelu rozbalte možnosti a klikněte na Odstranit informace o poloze.

Odstraňte informace o zeměpisných značkách z vašich fotografií

Když tweetujete fotografii, existuje šance, že k informacím o poloze, které mnoho telefonů s fotoaparátem přidává do metadat souboru s fotografií, bude mít přístup každý, kdo si fotografii prohlíží. Kdokoli s aplikací EXIF ​​Viewer, která umí číst informace o poloze vložené na fotografii, může určit místo, kde byl snímek pořízen. Některé celebrity omylem odhalily polohu svého domova tím, že nevyčistily geotagy z jejich fotografií, než je tweetly. Informace o zeměpisných značkách můžete odstranit pomocí aplikací, jako je deGeo (iOS) nebo Geo Editor (Android).

Povolte možnosti ochrany osobních údajů a zabezpečení Twitteru

Twitter nabízí další možnosti zabezpečení v nastavení Zabezpečení a Ochrana osobních údajů, které byste měli povolit, pokud jste to ještě neudělali. Vybrat Ochrana soukromí tweetu možnost omezit, kdo vaše tweety přijímá, místo aby je všechny zveřejnil. Zrušte výběr Označení fotografií možnost umožnit komukoli, aby vás označil na fotografiích. Zrušte také výběr možností, které vám umožní, aby vás ostatní našli podle vaší e -mailové adresy nebo telefonního čísla. V této části můžete také zrušit výběr možnosti přijímat přímé zprávy.

Uchovávejte osobní údaje mimo svůj profil

Vzhledem k tomu, že se Twittersphere zdá být mnohem veřejnější než Facebook, je rozumné omezit osobní údaje ve vašem profilu na Twitteru na minimum. Vynechejte svá telefonní čísla, e -mailové adresy a další kousky osobních údajů, které mohou být zralé na sklizeň roboty SPAM a internetovými zločinci.

Odstraňte aplikace Twitter, které nepoužíváte nebo nerozpoznáváte

Stejně jako u Facebooku, Twitter může mít svůj podíl na nepoctivých nebo nevyžádaných aplikacích. Pokud si nepamatujete instalaci aplikace Twitter nebo ji již nepoužíváte, můžete přístup k aplikaci, která má přístup k datům ve vašem účtu, zrušit. To uděláte z Aplikace záložka ve vašem Nastavení účtu Twitter.