Skip to content

Tipy pro bezpečnost Minecraftu pro rodiče Minecrafters

9 de Říjen de 2021
MinecraftStoryMode 5683226c3df78ccc15c52659

Pokud jste rodičem dítěte ve věku od 5 do 13 let, pravděpodobně znáte hru s názvem Minecraft. Je to hra typu „sandbox“ z cihel, která je k dispozici na více platformách, ale pro děti je to víc než jen videohra. Minecraft umožňuje dětem rozvíjet své kreativní svaly stavěním a zkoumáním. Umožňuje jim také komunikovat s ostatními na sociální úrovni. Ve skutečnosti se zdá, že rozvíjejí úplně jiný jazyk, který je pro rodiče čím dál tím více cizí. I když nemáte tušení, o které polovině věcí se mluví, je snadné vidět, že se dobře baví. Zatímco Minecraft se nezdá být příliš strašně násilný – kromě občasných explodujících ovcí nebo prasat – neměli byste si s tím dělat příliš velké starosti. Nicméně, jako většina rodičů, pravděpodobně stále máte několik starostí s tím, jestli necháte své děti hrát Minecraft, zejména proto, že se zdá, že tráví hodiny a hodiny v těchto blokových světech virtuální reality Minecraft online. Jako rodič musíte přemýšlet, s kým si vaše děti hrají online, co dělají a jestli se něco děje, čeho byste se měli obávat.

Online Stranger Danger

Myšlenka „cizího nebezpečí“ je často fyzickým typem praxe v reálném světě, ale stejné koncepty lze použít i online. Ujistěte se, že váš Minecrafter ví, že ne každý online je jejich přítel a že i lidé, kteří říkají, že jsou děti, ve skutečnosti nemusí být dětmi a mohou být někým, s kým by neměli mluvit. Zajistěte, aby věděli, že se je lidé online mohou pokusit přimět k poskytnutí osobních údajů, jako je jejich jméno, název školy nebo adresa, kde žijí, a další fakta o nich. Podvodníci by se také mohli zaměřit na děti, aby se je pokusili přimět získat informace o kreditní kartě mámy nebo táty, možná s údajnou odměnou, že z toho dostanou něco skvělého. Promluvte si se svými dětmi o tomto typu věcí a ujistěte se, že nikdy nesdělí své jméno, e -mail, adresu, informace o škole nebo cokoli jiného osobního. Je také důležité zajistit, aby jejich online alias používaný v Minecraftu neobsahoval žádnou část jejich skutečného jména nebo dokonce název města, ve kterém žijete.

Chraňte před malwarem

Než necháte svého Minecraftera používat režim pro více hráčů, kde se ve hře spojí s ostatními na internetu, ujistěte se, že v zařízení, které používají, jsou nainstalovány nejnovější opravy zabezpečení pro operační systém a že vše ostatní, co pro hru používají je také aktualizován, jako je webový prohlížeč a samotná hra Minecraft. Pokud je vaše dítě středně zkušeným Minecrafterem a nějakou dobu je online, je velká šance, že objevilo svět módů Minecraftu a dalších možností stahování, které byly vyvinuty nadšenci Minecraftu. Tyto „mody“ mohou být opravdu skvělými vylepšeními Minecraftu, které vašemu dítěti umožní všechny nové zážitky související s Minecraftem. Hackeři a podvodníci mohou bohužel vytvářet malware, který se vydává za mody Minecraftu, a vaše dítě si jej může stáhnout a nakazit svůj počítač malwarem, spywarem, ransomwarem a všemi dalšími druhy špatných věcí. Nejlepší způsob, jak chránit Minecrafter a počítač, je zajistit, aby byl váš antivirový software aktuální. Pokud ve svém počítači ještě nemáte antivirovou ochranu, můžete si vybrat z mnoha bezplatných, takže nemusíte nic kupovat. Jako druhou obrannou linii zvažte spouštění pravidelných skenů s některými nástroji pro odstranění spywaru, které vám pomohou zachytit malware, který váš skener v první linii možná minul.

Podívejte se na ně

Někdy je jediným způsobem, jak zjistit, co se děje s vaším dítětem, pozorovat je, když jsou ve světě Minecraftu. Popadněte je a zkontrolujte, s kým si povídají. Zeptejte se jich, jestli mluví s někým, kdo není skutečným přítelem, zjistěte, co říkají, a ujistěte se, že si nemluví s náhodnými cizími lidmi. Většina serverů Minecraft má funkci veřejného chatu, kterou vidí každý na serveru. To se spustí, když uživatel stiskne T klíč. Některé servery umožňují soukromé zprávy od uživatele k uživateli, ale ne všechny servery to dělají, a pokud nekontrolujete seznam dostupných příkazů serveru (stisknutím tlačítka / klíč). Pokud si vaše děti chtějí promluvit se svými přáteli na serverech Minecraftu, může být nejlepší nechat je používat Skype nebo jinou platformu soukromé chatovací místnosti a požadovat, aby vám umožnily schválit všechny přidané přátele a zajistit tak, že budou mluvit pouze s přátelé, které schvalujete, a ne náhodní cizinci.

Použijte rodičovskou kontrolu

Pokud jsou vaše děti jako většina, pravděpodobně jsou na YouTube nalepené hodiny denně a na YouTube je spousta obsahu souvisejícího s Minecraftem. Někteří z youtuberů, kteří produkují obsah pro Minecraft, si uvědomují, že jejich publikum mohou tvořit převážně děti ve věku 6–12 let a budou se snažit udržet jazyk a obsah na úrovni přiměřené věku. Bohužel existuje spousta dalších youtuberů, kterým je úplně jedno, kdo poslouchá, a budou shazovat f-bomb po f-bomb, což způsobí, že se rodiče přikrčí a vběhnou do dětských pokojů a hledají tlačítko ztlumení. Neviděli jsme definitivní seznam „přátelských“ youtuberů „přátelských k rodině“, ale provedli jsme průzkum a našli jsme jména, která se zdají být na čisté straně. LDShadowLady, IHasCupquake, SmallishBeans, Aphmau, Stampylonghead a Paulsoaresjr patří mezi ty čistší youtubery, které obsahují obsah související s Minecraftem. Kromě toho, že svým dětem řeknete, které z nich mají sledovat a kterým se naopak vyhnout, je vaší další možností zapnout rodičovskou kontrolu na YouTube. Nějaký nevhodný obsah se stále může dostat k vašemu dítěti, ale přinejmenším je to lepší než žádné filtrování obsahu.