Skip to content

Top 10 spotřebičů, které můžete zapojit do svého auta

10 de Srpen de 2021
car connection port 805120352 5b329ae0c9e77c005babe3c2

Vaše auto není nekonečnou studnicí volného výkonu, ale i skladové alternátory jsou často schopné vydat více energie, než ke spuštění potřebuje příslušenství OEM. Tato extra šťáva je přístupná prostřednictvím zapalovače cigaret nebo vyhrazené 12voltové zásuvky pro příslušenství. Ale tato skromná malá zásuvka zapalovače cigaret je schopna více. Zde je seznam deseti nejlepších spotřebičů a příslušenství, které můžete do auta zapojit.

Osobní elektronika

Jak se zapojuje: Zapalovač nebo invertor cigaret.
Potřebujete střídač: Ne. Toto je zlatý standard, takže tím všechno začíná. Vzhledem k tomu, že byly původně představeny zapalovače cigaret, vyvinuly se z nich de facto elektrická zásuvka pro automobily, což vedlo k celosvětovému přijetí zásuvky zapalovače cigaret jako mobilního zdroje energie pro osobní elektroniku. Pokud máte moderní mobilní telefon, je pravděpodobné, že s ním bude fungovat jakákoli nabíječka zapalovače cigaret s mini USB připojením, a další osobní elektronika často vyběhne z univerzálního 12voltového USB adaptéru s malým nebo žádným problémem.

Elektrický ohřívač

Detail topných spirál

Jak se zapojuje: Zapalovač cigaret nebo invertor.
Potřebujete střídač: Technicky ne, ale měli byste. Existuje mnoho důvodů, proč většina automobilů používá ohřívače, které se spoléhají na chladicí kapalinu motoru. Je to jednoduchý proces, horko tam stejně je – takže jinak by šlo nazmar – a použití jiné metody by věci zbytečně komplikovalo. Pokud je váš ohřívač na blikání, zapojení elektrického ohřívače do zapalovače cigaret může být cenově dostupnější možností. Tepelný výkon nebude stejný, ale může to stačit na to, abyste se dostali do další výplaty.

Elektrický odmrazovač

Rozmrazování stěračů na autě

Jak se zapojuje: Zapalovač.
Potřebujete střídač: Ne. Odmrazovače zadních oken jsou již elektrické, ale pokazí se a oprava mřížky zadního odmrazovače je často drahá. Přední odmrazovače se mohou také rozbít, pokud zhasne ventilátor, nebo se rozbije topení a klimatizace, v takovém případě může být zapojení 12voltového odmrazovače lepším řešením, než si každé ráno potřít okno košilí.

Ohřívač sedadel

Používání smartphonu za jízdy

Jak se zapojuje: Zapalovač cigaret nebo přímé zapojení.
Potřebujete střídač: Ne. Některá auta mají vestavěné vyhřívání sedadel, ale pro nás ostatní mají přenosné jednotky, které lze zapojit do 12voltové zásuvky. I když vás nemusí zahřát úplně, pár horkých zkřížených buchet může udělat zázraky pro vaše vnímání toho, jak je vám při obzvlášť chladném dojíždění teplo.

Ohřívač potravin

Muž řídil auto a pil kávu

Jak se zapojuje: Zapalovač nebo invertor cigaret.
Potřebujete střídač: Záleží na jednotce. Přenosné ohřívače potravin se dodávají v několika konfiguracích, ale všechny jsou navrženy tak, aby plnily stejnou funkci: udržujte jídlo teplé. Základní jednotky jsou právě to – krabice, které ohřejí vaše jídlo. Trochu. Možná, pokud budete mít štěstí. Další zařízení jsou v podstatě přenosné 12voltové trouby, hrnce nebo dokonce mikrovlnné trouby. Zařízení s vyšším proudem však někdy vyžadují robustnější připojení k vaší baterii, než může poskytnout typická zásuvka zapalovače cigaret.

Elektrický chladič

Detail dívčí ruky držící tající kužel zmrzliny

Jak se zapojuje: Zapalovač nebo invertor cigaret.
Potřebujete střídač: Záleží na jednotce. Na druhém konci spektra jsou elektrické chladiče. Tato zařízení nejsou skutečnými ledničkami a často nejsou skvělí při odběru teplých věcí a jejich ochlazování. Jiní dělají tuto práci v pohodě, zatímco někteří jsou navrženi k ochlazení plechovek. Přesto můžete také najít kombinované chladicí/teplejší jednotky, pokud chcete zasáhnout dvě mouchy jednou ranou.

Elektrické ventilátory

Zelené stuhy létající na elektrickém ventilátoru

Jak se zapojuje: Zapalovač cigaret, přímé zapojení nebo invertor.
Potřebujete střídač: Ne, pokud opravdu nechceš. Přenosné klimatizace, které běží ze zástrčky zapalovače cigaret, ve skutečnosti nejsou v kartách, ale 12voltové zařízení může přesto skvěle posunout vzduch v prostoru, aniž by bylo nutné rozbít okno. Elektrické ventilátory mohou být v některých situacích také užitečné při odmrazování oken.

Přenosné vakuum

Ruční čištění auta vysavačem

Jak se zapojuje: Zapalovač nebo invertor cigaret.
Potřebujete střídač: Ne. Ať už hledáte miniaturního ďábla nebo pracháče, nebo malý vysavač na kanystry, je to spíše váš styl, nic vám čištění auta neulehčí než přenosný vysavač. Ve srovnání s nepřenosnými vysavači jsou tyto jednotky obvykle poddimenzované, ale jejich použití je snazší než navlékání napájecího kabelu až k obrubníku.

Fén

Detail fénu na stole

Jak se zapojuje: Zapalovač nebo invertor cigaret.
Potřebujete střídač: Ano, pokud nechcete trvat věčně. Vysoušeče vlasů vyžadují ke svému provozu hodně šťávy, takže jednotky, které jsou navrženy k zapojení do zapalovačů cigaret, jsou obvykle anemické ve srovnání s těmi, na které jste možná zvyklí. Přesto je něco lepší než nic a vždy si můžete vzít střídač, pokud si v tuhle chvíli opravdu potřebujete vlasy vysušit.

Měnič

Měnič výkonu automobilu

Jak se zapojuje: Zapalovač cigaret nebo přímé zapojení.
Potřebuje měnič?: Je to střídač! Pokud chcete něco zapojit do zapalovače cigaret a nemůžete najít verzi, která je pro to speciálně navržena, pak hledáte střídač do auta. Malé spotřebiče a elektroniku lze použít s měniči, které jsou zapojeny přímo do zapalovače cigaret, zatímco vyšší zátěž vyžaduje silnější střídače, které jsou připojeny přímo k baterii.