Skip to content

Verizon Gaming: Vše, co potřebujete vědět

5 de Červenec de 2021
VZGLogo 5c53791c46e0fb000152e0e4

V lednu zahájil Verizon alfa test Verizon Gaming, streamovací služby zaměřené na hráče. Zvěsti o službách streamování her již nějakou dobu přetékají, a přestože jich jen několik existuje, hráči často shledávají slabší výkon ve srovnání s instalací hry na konzoli nebo PC. Ačkoli podrobnosti nejsou potvrzeny a služba je stále v raných fázích, zde je vše, co potřebujete vědět o Verizon Gaming.

Co je Verizon Gaming?

Verizon Gaming je zbrusu nová streamovací služba, která zákazníkům umožňuje hrát videohry, aniž by si je kupovali. Pokud jste o tom dosud neslyšeli, je to důvod: Verizon nezveřejnil existenci služby ani ji mimo několik rozhovorů nepotvrdil. Podle malých informací je služba k dispozici prostřednictvím štítu Nvidia a hraje se s ovladačem pro Xbox One. Nakonec se dostane na smartphony Android a testeři k němu mají údajně přístup přes Google Play. První test se říká koncem ledna.

Kolik her má společnost Verizon Gaming?

Počet her ve hře Verizon Gaming není potvrzen. Zprávy uvádějí „přes 135“, ale co to přesně znamená, není jasné. Screenshoty ukazují hry včetně „Fortnite“, „God of War“, „Destiny 2“, „Red Dead Redemption 2“ a „Battlefield V“ale v tom spočívá problém.

Nejprve je „God of War“ exkluzivní pro PlayStation. Za druhé, „Red Dead Redemption 2“ nemá verzi pro PC. Pravděpodobnějším scénářem je, že snímky obrazovky jsou ošetřeny, aby ukázaly potenciál toho, čím by se společnost Verizon Gaming mohla stát.

Proč zůstal Verizon ve službě v klidu?

Verizon udržuje službu v klidu, dokud nebude možné provést další testování. V e-mailu účastníkům Verizon napsal: „Tato zkušební verze je primárně zaměřena na výkon. Později, když budeme vylepšovat produkt, bude naše knihovna obsahovat většinu nebo všechny nejlepší hry, které znáte – ale v tuto chvíli ve fázi pracujeme na motoru a jeho částech. “ PlayStation Now, podobná streamovací služba, byla spuštěna na řadu problémů s připojením. I když se hráči mohli ke službě připojit, některé typy her byly téměř nehratelné. Například bojové hry se spoléhají na rychlé reakce a přesné vstupy. Dokonce i několik sekund zpoždění může zážitek zničit. Dokud tyto problémy nebyly vyřešeny, hráči si tento zážitek neužili. Verizon pravděpodobně doufá, že se podobným problémům vyhne provedením rozsáhlých testů před oficiálním spuštěním hry Verizon Gaming.

Má hra Verizon Gaming konkurenci?

Verizon Gaming může být nejnovější cloudovou službou, která přichází na scénu, ale není to jediná. Microsoft pracuje na Project xCloud, cloudové herní službě podobné Verizon Gaming. Služba Google, Project Stream, je již v raných testech. Další pověsti uvádějí, že Amazon možná pracuje na vlastní streamovací službě. Jednou z výhod, které má Verizon oproti jiným společnostem, je také poskytování internetových služeb. Přístup k širokopásmovému připojení 5G doma i na cestách by mohl vyřešit mnoho problémů s latencí, kterým dosud služby streamování her čelily. Verizon Gaming lze také považovat za snadný doplněk ke stávajícímu balíčku Verizon. Dokud společnost oficiálně neoznámí Verizon Gaming a neotevře ji veřejnosti pro beta testy, informace pravděpodobně zůstanou omezené. První zprávy o službě jsou však slibné. Pokud Verizon dokáže překonat překážky, které dosud trápily streamovací služby založené na hrách, a vytvořit legendární „Netflix pro hry“, kterého se tolik dotklo, bude to pro hráče všude den oslav. Služby jako Xbox Games Pass a EA Access již poskytují určitou úroveň této služby. Zatímco hráči si musí tituly stáhnout, aby je mohli hrát, jediný měsíční poplatek a neomezený přístup k velké knihovně her činí potenciál těchto služeb vzrušujícím.