Skip to content

Vše o mechanických klávesnicích

5 de Srpen de 2021
29604019066 6e0a8dd4a7 k 5bf612abc9e77c0051a3180b

Mechanické klávesnice mají pod klávesami fyzické přepínače, které obnovují zážitek z psaní na psacím stroji. Stiskněte klávesu a stiskněte její přepínač. Přestože se v mechanických klávesnicích používají různé typy přepínačů, obecně tyto klávesnice vedou k přesnějšímu psaní. Mechanické klávesnice se mohou zdát jako neohrabané památky na zašlou éru počítačů. Přesto pro mnoho lidí nemají novější membránové klávesnice stejný uspokojivý zvuk nebo pocit.

Membránové vs. mechanické klávesnice

Dnes je většina klávesnic pro notebooky a stolní počítače membránových. To znamená, že klávesnice se skládá ze sady tří plastových membrán s gumovými spínači ve tvaru kopule pod každou klávesou. Stiskněte klávesu a gumový spínač protlačí otvor ve střední membráně a spojí horní a spodní membránu a vytvoří elektrický obvod, který způsobí, že klávesnice odešle vstup do počítače. Tento design je levný a odolný proti polití, ale při stisknutí klávesy neposkytuje tolik hmatové ani zvukové zpětné vazby, což může změnit způsob psaní. Pro srovnání, membránová klávesnice může působit plochá nebo kašovitá. Pokud trávíte hodně času na klávesnici počítače, může se vyplatit přejít na mechanickou klávesnici. Někteří výrobci vyrábějí mechanické spínací klávesnice, které vypadají jako klasický model IBM M. Tyto návrhy vám obvykle pomohou psát rychleji a přesněji. Mechanické klávesnice navíc vydrží déle než standardní balené klávesnice pro PC. Může také přinést uspokojivější zážitek z psaní. Mezi ty, kteří mohou považovat mechanickou klávesnici za rozumnou investici, patří pracovníci v kanceláři, jejichž práce závisí na rychlém a spolehlivém zadávání dat, hráči a profesionální spisovatelé.

Mechanické klávesnice: klady a zápory

Výhody

  • Více hmatové a zvukové zpětné vazby.
  • Obecně přesnější než membránové klávesnice.
  • Odolná konstrukce.

Nevýhody

  • Hlučný.
  • Dražší než membránové klávesnice.
  • Těžký.

Mechanické klávesnice mají několik výhod, včetně delší životnosti kláves, vyšší přesnosti a robustnější konstrukce. Kromě toho, že jsou dražší než většina Bluetooth a kabelových membránových klávesnic, největší nevýhodou je, že mechanické klávesnice jsou hlasité. Přestože hlasitost závisí na tom, jaký přepínač používá klávesnice a na vaší technice psaní, mechanické klávesnice jsou hlasitější než jiné typy klávesnic. To nemusí být problém pro kancelářské pracovníky nebo v prostředí se spolupracovníky, kteří nosí náhlavní soupravy. Mechanické klávesnice jsou těžké – obvykle kolem tří liber – a obvykle vydrží déle. Mechanické spínače jsou certifikovány tak, aby vydržely spínače s gumovou kopulí téměř po celé ploše, bez ohledu na výrobce-pokud na něj nevylijete drink. Mechanické klávesnice vás mohou přinutit psát jinak. Membránové klávesnice vyžadují, abyste stiskli klávesu až na doraz, aby se dokončil elektrický obvod. U mechanických klávesnic stačí stisknout, dokud neuslyšíte cvaknutí, což znamená, že klávesa urazí kratší vzdálenost.