Skip to content

Výběr ohřívače 12 voltů do auta

6 de Červenec de 2021
GettyImages 56915089 5806a3b55f9b5805c286cf4a

Automobily přicházejí s výkonnými ohřívači, které jsou navrženy tak, aby vás udržely v teple i v těch nejchladnějších podmínkách, ale co uděláte, když váš ohřívač selže? Oprava topení automobilu může být neúnosně nákladná a 12voltová topení do automobilů jsou relativně dostupná, takže je jen přirozené uvažovat, jestli se vám podaří s levnější variantou. Zatímco 12voltové ohřívače nejsou navrženy tak, aby nahradily tovární ohřívače automobilů, a nejsou schopné odvádět stejnou úroveň tepla, mohou se hodit v mnoha situacích. Je jen důležité pochopit, do čeho jdeš, abys mohl učinit informované rozhodnutí. Chcete-li vybrat správné 12voltové topení do automobilu, můžete si položit několik jednoduchých otázek. Tyto otázky se budou zabývat tím, jak plánujete používat ohřívač, což vám umožní efektivně si vybrat, zda si koupíte 12voltový zásuvný ohřívač do auta větší pevně zapojenou jednotku, nebo zda by to mohl udělat obyčejný 120v ohřívač prostoru . Zvažování těchto důležitých otázek vám také pomůže rozhodnout se, jaký typ ohřívače zvolit, kolik příkonu budete potřebovat, abyste mohli svou práci provést, a zda skutečně potřebujete výměnu skutečného univerzálního ohřívače automobilu, který proniká do chladicího systému.

Kdy budete používat 12voltový ohřívač?

Nejdůležitější otázka, na kterou musíte odpovědět, se týká toho, jak a kdy plánujete použití 12voltového ohřívače. Existují tři primární situace, kdy můžete použít 12voltový ohřívač do auta, a každý vyžaduje trochu jiné řešení. Například 12voltový ohřívač automobilu lze použít k nahrazení nefunkčního továrního topného systému, když je motor v chodu. Nicméně, 12-voltový ohřívač není správná volba pro zahřátí automobilu, když motor neběží.

Jak bude ohřívač používán?

  • Chcete-li zahřát auto, když běží motor: Potřebujete k tomu 12voltový ohřívač nebo ohřívač napájený z baterie, i když možná budete moci použít standardní ohřívač prostoru s invertorem, pokud má váš alternátor dostatek energie.
  • Před jízdou zahřejte interiér vozu: Pokud můžete do auta bezpečně dostat prodlužovací kabel do každého počasí, může být dobrou volbou standardní 120voltový prostorový ohřívač určený pro použití v rekreačních vozidlech. Ujistěte se, že získáte ten, který je uložen k použití v malých prostorech.
  • Před spuštěním vozidla odmrazte čelní sklo: Toto je další situace, kdy by mohl pomoci standardní ohřívač prostoru. Rozmrazování oken lze provést také pomocí nízkonapěťových 12voltových ohřívačů nebo dokonce spuštěním klimatizace v závislosti na místní vlhkosti.

Výměna nefunkčního továrního topného systému

Pokud plánujete použití 12voltového ohřívače automobilu pouze při běžícím motoru ve vašem vozidle, jste na správné cestě. Vzhledem k tomu, že motor běží, můžete bezpečně spustit ohřívač bez vybití baterie. Toto je jediný proveditelný způsob, jak použít 12voltový ohřívač v automobilu, a také jediný způsob, jak použít elektrický ohřívač automobilů jako přímou náhradu za nefunkční tovární systém ohřívačů. Na rozdíl od továrních systémů, které spoléhají na horkou chladicí kapalinu z motoru, bude 12voltový ohřívač poskytovat teplo v okamžiku, kdy jej zapnete. Bude však také čerpat mnohem více energie z elektrického systému vozidla než tovární systém, který k provozu motoru ventilátoru vyžaduje pouze elektřinu. Je také důležité si uvědomit, že žádný 12voltový ohřívač neposkytuje stejné množství tepla jako váš tovární ohřívač. Pokud hledáte náhradní ohřívač do auta, který bude poskytovat stejnou úroveň tepla jako tovární ohřívač, budete spokojenější s výměnou univerzálního ohřívače do auta, který se napojí na chladicí systém a nahradí tovární ohřívač. Tyto systémy poskytují mnohem více tepla než elektrické 12voltové ohřívače.

Provoz 12voltových ohřívačů automobilu s vypnutým motorem

Pokud plánujete použít svůj ohřívač k odmrazování čelního skla nebo k zahřátí automobilu s vypnutým motorem, pak 12-voltový ohřívač do auta pravděpodobně nebude velmi dobrý nápad. Pokud nespustíte motor, když je spuštěno topení, může dojít k vybití baterie do bodu, kdy se motor nespustí. V takovém případě může při odmrazování stačit ohřívač napájený z baterie a zásuvný ohřívač automobilu, který běží na 120 V, bude vyhovovat vašim účelům pro zahřátí vozidla. Další informace najdete v našem úplném průvodci nejlepšími přenosnými ohřívači automobilů.

Existují nějaká nebezpečí požáru?

Další otázka, kterou si musíte položit, se týká problému požárních rizik, která se obvykle vyskytují ve formě hořlavých materiálů uvnitř vašeho vozu. Cokoli, od volných papírů po čalounění, které nehořlavé, může představovat nebezpečí požáru, takže je důležité vzít v úvahu prostor, se kterým pracujete, než si vyberete 12voltový ohřívač do auta. Většina 12voltových ohřívačů automobilů je navržena pro použití v těsných prostorách, na rozdíl od ohřívačů obytných prostor, ale každé auto je jiné. Používejte zdravý rozum a v případě potřeby se poraďte s odborníkem. Pokud ve vašem vozidle nejsou žádná nebezpečí spalování, nebo můžete namontovat topení v bezpečné vzdálenosti od potenciálních nebezpečí, máte nad svými volbami víceméně volnou ruku. Může vám být lépe s olejem naplněným ohřívačem, pokud máte nějaké přetrvávající otázky ohledně nebezpečí spalování. Zahřívání těchto ohřívačů trvá déle, ale kompromisem je, že nevytvářejí stejný typ nebezpečí spalování, jaký vidíte u jiných typů ohřívačů.

Radiační vs. konvektivní 12voltové ohřívače automobilů

Dva hlavní typy 12voltových ohřívačů automobilů jsou radiační a konvekční a každý z nich má své silné stránky a nevýhody. Topná tělesa naplněná olejem spadají do kategorie konvekcí a jsou nejbezpečnější pro použití v automobilech, nákladních automobilech, rekreačních vozidlech a dalších těsně uzavřených prostorech. Konvekční ohřívače, jako jsou jednotky naplněné olejem, přenášejí teplo do okolního vzduchu, který pak stoupá v důsledku skutečnosti, že horký vzduch je méně hustý než studený vzduch. To způsobí, že studený vzduch pronikne dovnitř, aby zaplnil prázdnotu, která zase stoupá a přitahuje více studeného vzduchu. Tento cyklus se označuje jako konvekce, odkud pochází název tohoto typu ohřívače. Protože konvekce spoléhá na uzavřený objem vzduchu, tyto ohřívače fungují dobře ve vozidlech, která jsou utěsněna. Ačkoli jsou konvekční ohřívače naplněné olejem relativně bezpečné ve stísněných prostorech, některé konvekční ohřívače používají topná tělesa, která mohou představovat riziko spalování. Radiační ohřívače také používají topné články, ale neohřívají vzduch kolem sebe. Místo toho tyto topné prvky emitují infračervené záření. Když toto infračervené záření dopadne na povrch objektu, způsobí jeho zahřátí. Díky tomu jsou radiační ohřívače skvělé při poskytování tepla ve špatně izolovaném prostředí, jako jsou automobily, ale také to znamená, že ve skutečnosti neohřívají vzduch uvnitř vašeho vozu. Některé radiační ohřívače jsou také nebezpečné pro použití v těsně uzavřených prostorách kvůli riziku spalování, které představují jejich topné články.