Skip to content

Výběr skokového startéru, skokového boxu nebo nabíječky baterií

8 de Červenec de 2021
car jump starter 57d5d8b33df78c58335d17ed

Dva hlavní typy startovacích startů jsou startovací boxy a zásuvné jednotky. Skokanské boxy jsou v podstatě jen utěsněné, bezúdržbové baterie, ke kterým jsou připojeny startovací kabely, a zásuvné jednotky jsou v podstatě nabíječky baterií, které jsou schopné vyprodukovat obrovský výbuch proudu, který váš startovací motor táhne při otáčení motoru. Pokud potřebujete někdy nastartovat auto doma, pak je dobrá volba kombinovaná nabíječka / startovací jednotka. Jinak se budete chtít podívat na skoková pole. To je samozřejmě jen velmi malá část celkového obrazu.

Plug-in startéry a nabíječky

Většina udržovacích nabíječek poskytuje 2 až 10 zesilovačů a mnoho z nich má několik nastavení. To je způsobeno skutečností, že pro výdrž baterie je obvykle lepší poskytnout část (nebo všechny) nabíjení pomalejší rychlostí při nižší intenzitě proudu, ale není vždy vhodné čekat na to, až nabíječka 2 amp práce. Stejným způsobem mají některé nabíječky baterií nastavení „start“, které poskytuje mnohem vyšší intenzitu proudu. Podle toho, jak je baterie vybitá, můžete být schopni zapnout nabíječku, zvolit nastavení „start“ a okamžitě nastartovat motor. Hlavní výhodou nákupu zásuvného startéru / nabíječky baterií je nabíjecí část rovnice. I když je okamžitý start, který získáte u nastavení „start“ některých nabíječek nebo skokového boxu, pohodlný, není to pro váš nabíjecí systém tak skvělé. Vzhledem k tomu, že moderní alternátory nejsou navrženy tak, aby nabítaly úplně vybité baterie, může nutit jeden k tomu zkrátit jeho efektivní životnost. Pokud máte po ruce nabíječku a můžete chvíli počkat, než odvede svou práci, můžete si někde v řadě ušetřit nákladný účet za opravu alternátoru. Hlavní nevýhoda zásuvných jednotek je samozřejmě zcela zřejmá: musí být zapojeny. Ačkoli některé zásuvné spouštěcí / nabíjecí jednotky jsou ve skutečnosti docela malé a přenosné, prostě nefungují, pokud můžete ‚ nenajdete místo, kde byste je mohli zapojit. Pokud se rozhodnete pro získání zásuvné jednotky, budete hledat jednu s funkcemi jako:

  • Několik režimů nabíjení (tj. 6V, 12V)
  • Vícenásobné nastavení proudu (tj. 2/10 / 75A)
  • Možnost plovoucího poplatku

Skokové skříňky a přenosné napájecí zdroje

Druhý hlavní typ startovacího startéru se obvykle označuje jako startovací box, protože tento typ jednotky je v podstatě baterie v boxu. Typický skokanský můstek se skládá z utěsněné bezúdržbové baterie, která je trvale připojena k sadě propojovacích kabelů pro vysoké zatížení, a celá věc je obsažena v praktickém (obvykle vyfukovaném plastovém) obalu. Na rozdíl od zásuvných jednotek nemohou startovací boxy nabít vybitou baterii. Jsou však přenosné a jsou schopné poskytnout potřebnou intenzitu pro nastartování automobilu, který má úplně vybitou baterii. Díky tomu je skokanský můstek tou nejlepší volbou pro každého, kdo někdy musí nastartovat své auto daleko od domova. Pokud si vyberete jednotku s dostatečně velkou baterií a budete ji udržovat nabitou, můžete ji nosit v kufru a nikdy se nemusíte bát, že uvíznete s vybitou baterií. Hlavní nevýhodou používání skokové skříňky je to, že jízda s vybitou baterií není pro váš alternátor příliš dobrá. Pokud si zvyknete skákat ze své vybité baterie pomocí skokové skříňky a pak jen jezdit po městě, můžete uměle zkrátit životnost alternátoru. Problém spočívá v tom, že moderní alternátory vyžadují pro správnou funkci vstup 12V z baterie a vybitá baterie to nemůže zajistit. Nabíjení vybité baterie navíc vyžaduje mnohem více práce, než udržování nabití, a alternátory jsou skutečně navrženy pouze s ohledem na údržbu nabíjení. S tím se dá říci, že dobrý skokový box může být skutečným záchrancem a můžete pomoci snížit potenciální poškození alternátoru tím, že budete co nejméně jezdit s vybitou baterií. Pokud máte doma nabíječku baterií, měli byste ji co nejdříve použít. Pokud ne, možná budete chtít požádat o pomoc přítele nebo souseda, nebo dokonce nechat auto s mechanikem, aby byla baterie nabitá. Pokud si nejste jisti, proč se to stalo mrtvým, je to také dobrá příležitost nechat zkontrolovat problémy s nabíjením a elektrickými systémy. 2:58

Nejlepší 3 přenosné startéry

Přenosné funkce skokového startéru

Pokud se rozhodnete koupit přenosný startér, pak některé z hledaných funkcí zahrnují:

  • Interní baterie s vysokou rezervní kapacitou
  • Kabely a svorky pro vysoké zatížení
  • Vzduchové kompresory
  • Nouzová světla
  • Rádia
  • 12voltové zásuvky na příslušenství
  • Střídače

Přenosné startovací startéry vs. přenosné startovací starty

Vzhledem k tomu, že startovací moduly a přenosné jednotky mají své vlastní silné a slabé stránky, možná budete chtít zvážit získání jednoho z nich. Pokud si můžete dovolit jen jednu, pak bude přenosná jednotka pravděpodobně cestou, jednoduše díky tomu, že ji můžete použít, ať jste kdekoli. Spárování přenosné jednotky s nabíječkou / skokovým startérem však znamená, že budete moci baterii dobít, jakmile se vrátíte domů, což vám v budoucnu ušetří peníze i bolesti hlavy.

Vytvoření vlastního skokového pole

Vzhledem k tomu, že skokový box je v podstatě jen uzavřená olověná baterie s vestavěnými propojovacími kabely, je technicky možné vyrobit si vlastní (ačkoli nákup skokového boxu je obvykle levnější než budování vlastního). Některá opravna to dělají tak, že připevní několik baterií k ručnímu vozíku, zapojí je paralelně s těžkými kabely a poté připojí dobrý pár propojovacích kabelů. Jedná se o skvělé nastavení, které poskytuje spoustu rezervní kapacity, ale není úplně přenosné. Chcete-li si vyrobit svůj vlastní skok, nejlepší (a nejbezpečnější) cestou je kromě akumulátorového boxu získat uzavřenou bezúdržbovou baterii s vysokým jmenovitým proudem (CA) a studeným proudem (CCA). dostatečně velký, aby se vešel dovnitř. Skříň na baterie je důležitou součástí rovnice vzhledem k tomu, že i když uzavřené olověné baterie zpravidla neuniknou, pokud se převrhnou, mohou (a často i) dojít k úniku z důvodu stáří, přebíjení a dalších faktorů. Poslední věcí, kterou si musíte vytvořit, je samozřejmě sada propojovacích kabelů. Nemusíte je trvale připojovat k bateriovému boxu, ale můžete, pokud chcete.