Skip to content

Výběr správné velikosti obrazovky GPS

5 de Srpen de 2021
GettyImages 522080726 59a2d3bcd088c00011198e7e 1f7ef5f7041b4b1583771dfb77b75e75

Obrazovky na vyhrazených automobilových zařízeních GPS byly původně dodávány ve dvou úhlopříčkách: 3,5 palce a 4,3 palce. Částečně díky konkurenci ze strany chytrých telefonů a touze výrobců GPS odlišit své výrobky na stále více konkurenčním trhu jsou nyní větší obrazovky mnohem běžnější. Obrazovky o velikosti 5 palců bývaly vzácností, ale nyní mají všichni velcí výrobci alespoň několik 5palcových modelů. Někteří výrobci, například Magellan, se pustili do teritoria monstrumů se 7palcovými obrazovkami.

Výběr velikosti obrazovky GPS

Přestože jsou na trhu stále modely GPS s 3,5palcovou obrazovkou, v celém spektru výkonu a funkcí najdete 4,3palcové modely za sotva pár dolarů navíc. Tato vzácná část nemovitostí navíc na obrazovce činí významný rozdíl ve viditelnosti a snadném používání ovládacích prvků na dotykové obrazovce. Při všech dostupných velikostech obrazovky je těžké doporučit 3,5palcovou obrazovku GPS komukoli pro jakýkoli účel. Obrazovky o velikosti 4,3 palce a 4,7 palce jsou pro většinu uživatelů v pořádku. Extra nemovitost poskytovaná většími obrazovkami je hezká, ale pro většinu účelů není nezbytná. Jak výrobci zlepšují rozlišení obrazovky, jak to u svých nových modelů skleněných kapacitních dotykových obrazovek udělali společnosti Garmin a TomTom, získáte mnohem ostřejší a jasnější obraz ve formátu velikosti 4,3 palce a 4,7 palce.

Větší je obvykle lepší

S rostoucí velikostí se zlepšuje viditelnost a na větších obrazovkách se snadněji používají dotykové obrazovky. 5palcová obrazovka je preferovanou velikostí pro zařízení GPS do auta pro všechny kromě vozidel s malými čelními skly, kde větší GPS může blokovat výhled na silnici. Velká vozidla, jako jsou obytné vozy a nákladní automobily, mají obvykle čelní skla, která jsou dále od řidiče než u osobních automobilů. Nákladní automobily a obytné vozy mají obvykle celkově větší čelní skla, což umožňuje použití větších zařízení GPS, aniž by vám blokovalo výhled na silnici. GPS s 6palcovou nebo 7palcovou obrazovkou s velkou obrazovkou je lépe vidět ve velkých kabinách. Někteří výrobci GPS nabízejí modely s velkou obrazovkou, pro kamiony a pro obytné vozy, jako je například 7palcová obrazovka Garmin Dezl. Kromě své velké obrazovky má Dezl reproduktor schopný hlasitějších hlasitostí, než je obvyklé, a řadu funkcí směrování specifických pro big-rig. Pokud si stále nejste jisti, která velikost obrazovky GPS je pro vás to pravé, zastavte se u prodejce elektroniky – možná budete chtít nejprve zavolat, abyste zjistili, jaké jednotky jsou na displeji – a porovnat velikosti obrazovky v obchodě.