Skip to content

Výroba paliva pro automobily doma

20 de Červenec de 2021
makefuelathome 56ad2a6f3df78cf772b68267

I když je možné si vyrobit jak ethanol, tak bionaftu doma, a spousta skutečných prepperů to buď dělá, nebo má připravené vybavení, pokud dojde k nejhoršímu, existuje mnoho logistických, regulačních a bezpečnostních důsledků zvažte před zahájením výroby. Ať už hledáte pouze alternativní palivo, nebo trávíte dny přemýšlením o různých apokalyptických scénářích, existují pouze dvě skutečné možnosti, které fungují s technologií, kterou již v našich osobních a nákladních vozech máme. Ethanol je primární nezávazný benzín a bionafta je alternativou k petrodieslu, kterou můžete provozovat v naftovém motoru s malými nebo žádnými úpravami. Stojí za zmínku, že pravděpodobně nebudete šetřit peníze na výrobu etanolu nebo bionafty doma, oproti nákupu benzínu nebo petrodieselu na čerpací stanici, pokud nemáte surovinu k dispozici zdarma.

Než začneš

Pokud jde o technologii, výroba paliva doma vyžaduje spoustu znalostí, odborných znalostí a potenciálně nákladných surovin, ale tato technologie je docela základní. Výroba palivového alkoholu vyžaduje destilaci a výroba bionafty vyžaduje chemikálie, jako je methanol a louh, ale kromě nějaké metody pro testování konečného produktu nelze mluvit o žádné skutečné technologii. Proces výroby ethanolu doma je přesně stejný jako při výrobě moonshine likéru, takže existují podobné regulační obavy. Pokud jste právě postavili statek na zahradě, zvláště pokud je váš provoz dostatečně velký na to, aby odčerpal jakékoli užitečné množství etanolového paliva, mohli byste se dostat do potíží s federály. Například pokud plánujete v USA vyprodukovat více než 10 000 galonů palivového alkoholu v kalendářním roce, úřad pro daně a obchod s alkoholem a tabákem požaduje, abyste získali pouto. Bez ohledu na množství vyrobeného palivového alkoholu jste povinni jej denaturovat nebo zneškodnit pro lidskou spotřebu přidáním látky, jako je petrolej nebo nafta. To je to, co legálně odlišuje palivový alkohol od druhu alkoholu, který pijete, ačkoli někdy je možné denaturovaný alkohol čistit podobným způsobem, který se používá k první destilaci alkoholu. Specifické předpisy pro výrobu a denaturaci palivového alkoholu jsou k dispozici u úřadu pro daň a obchod s alkoholem a tabákem. Jiné země mají různá nařízení nebo vůbec žádná nařízení, takže je důležité zkontrolovat místní zákony před zahájením takového projektu. Dalším hlavním rozdílem mezi destilací měsíčního svitu a topným olejem je to, že ethanol určený pro palivo musí být přísnějším důkazem než většina ethanolu určeného k lidské spotřebě. Vhodně nízkého obsahu vody lze dosáhnout několika destilačními procesy, ale existují i ​​filtry, které jsou schopné odstraňovat obsah vody z palivového alkoholu. Ve skutečnosti někteří lidé, kteří ve svých vozidlech používají ethanol, používají k oddělování vody řadové filtry, které způsobují, že se ethanol – který působí jako rozpouštědlo – uvolní z palivové nádrže a potrubí.

Výroba etanolu doma

Specifický proces výroby topného oleje je podobný výrobě jakéhokoli druhu alkoholu. Začíná to surovinou, kterou může být cokoli, od kukuřice a pšenice (obvykle se používá k výrobě bourbonu), přes switchgrass nebo topinambur. Z výchozí suroviny se vyrábí rmut, který fermentuje cukry a škroby na alkohol, který se pak prochází destilačním zařízením. Nejúčinnějším způsobem výroby palivového alkoholu je použití kolony v klidu, protože k dosažení dostatečně vysokého důkazu budete možná muset projít 10 a více průchodů hrncem. Nejen, že je tato energie neúčinná, ale vede také k větší ztrátě ethanolu, protože při každém průchodu dochází ke ztrátě některých.

Získání suroviny pro výrobu palivového alkoholu doma

Největším problémem při výrobě palivového alkoholu doma – buď nyní, nebo v nějaké hypotetické, apokalyptické budoucnosti – je surovina. Abyste vytvořili kaši, kterou můžete destilovat do palivového alkoholu, potřebujete velké množství obilí nebo jiného rostlinného materiálu. Pokud máte fungující farmu, jednou z možností je vzít kukuřici nebo jiná zrna, která jste vypěstovali nebo sklidili, použít je k vytvoření kaše a poté použít zbývající materiál ke krmení hospodářských zvířat. Druhou možností je pěstovat plodinu speciálně pro použití při výrobě palivového alkoholu. Kukuřice je v současné době hlavní plodinou používanou pro výrobu etanolu ve Spojených státech a každý akr věnovaný tomuto použití je schopen každý rok vyprodukovat asi 328 galonů ethanolu. Jiné plodiny, jako je tráva, mají potenciál být mnohem efektivnější. Podle amerického ministerstva energetiky výnosy switchgrassu dosáhly 500 galonů na akr a ideální podmínky by mohly přinést více než 1000 galonů ethanolu na akr switchgrassu. Pokud nemáte prostor věnovat se pěstování kukuřice, trávníku, cukrové řepy nebo čehokoli jiného, ​​pak nebude domácí výroba palivového alkoholu životaschopným projektem.

Výroba bionafty doma

Nejprve je důležité rozlišovat mezi kuchyňským olejem a bionaftou. Olej na vaření, přímý rostlinný olej (SVO), odpadní rostlinný olej (WVO) a podobné produkty živočišného původu jsou všechny schopné pohánět vznětový motor, ale nejedná se o bionaftu. Zatímco se kuchyňský olej, SVO a podobné materiály jednoduše shromažďují a poté používají jako palivo, bionafta se mění tak, aby byla chemicky podobná petrodieselu. Ačkoli můžete sbírat odpadní rostlinný olej nebo kuchyňský olej z místních restaurací a provozovat jej v autě, možná budete muset upravit svůj vznětový motor. Po provedení správných úprav je proces „výroby“ paliva z kuchyňského oleje extrémně jednoduchý. Aby se použitý kuchyňský olej stal použitelným jako palivo, musíte pouze odfiltrovat částice. Výroba bionafty ze SVO nebo WVO je složitější a vyžaduje „štěpení“ chemické struktury tuků nebo olejů pomocí methanolu a louhu. Proces není nijak zvlášť obtížný, ale je důležité přijmout nezbytná opatření, protože methanol i louh jsou toxické látky. Proces výroby bionafty ze SVO, ve velmi základních pojmech, začíná zahříváním oleje. Přesné množství methanolu a louhu se potom smísí a přidá k oleji, což usnadňuje chemický proces známý jako transesterifikace. Výsledkem tohoto procesu je, že skončíte se dvěma produkty: bionaftou a glycerinem, který se odděluje a usazuje se na dně směsi. Nakonec je nutné bionaftu před použitím promýt a vysušit.

Získání suroviny pro výrobu bionafty doma

Skvělá věc na bionaftě je, že si ji můžete vyrobit ze široké škály rostlinných olejů a živočišných tuků a můžete dokonce získat surovinu zdarma v místních restauracích. Proces získávání suroviny je stejně jednoduchý jako kontaktování místních restaurací, dotazování, zda můžete dostat jejich odpadní kuchyňský olej, a následná cesta k jeho přepravě domů. Bez připraveného zdroje odpadního kuchyňského oleje se téma získávání surovin pro výrobu vlastní bionafty komplikuje. I když můžete technicky přeměnit jakýkoli druh SVO na bionaftu, nákup rostlinného oleje pro tento konkrétní účel není levný. Druhou možností je vyrobit si svůj vlastní rostlinný olej, který vyžaduje vhodný lis, ale pak narazíte na problém získání suroviny pro vytvoření oleje – například slunečnicových semen z černého oleje -, který byste si museli koupit nebo vypěstovat sami. To vše je rozhodně možné, zejména v hypotetické zombie apokalypse nebo jiné situaci typu SHTF, po vyčerpání dalších zdrojů. Zde a teď je to ekonomicky méně proveditelné.

Zdroj:

  • Cornel Chronical. Ethanové palivo z kukuřice bylo v analýze vědce Cornell označeno za „neudržitelné dotované spalování potravin“
  • Brána Galerie obrázků. K. Vogel, University of Nebraska. Balíky Switchgrass z 5letého pole v severovýchodní Jižní Dakotě v roce 2005