Skip to content

Vysvětlení programového průvodce Apple TV

12 de Srpen de 2021
GettyImages 457207663 57a8b60a5f9b58974a3ff9fb

Pokud jsou budoucností televize aplikace, jaká je tedy budoucnost průvodců TV programováním? Pokud již s Apple TV používáte několik různých aplikací zaměřených na televizi, pravděpodobně strávíte příliš mnoho svého drahocenného času sledování procházením všech těchto různých aplikací hledáním něčeho dobrého na sledování. Nemusí to tak být. Proto elektronický programový průvodce Apple usnadní uživatelům Apple TV najít pořady, které chceme sledovat. Představte si to jako Tivo pro aplikace.

Jak to funguje

Apple bude spolupracovat s televizními sítěmi a dalšími poskytovateli obsahu televizních aplikací na vývoji programového průvodce jako součásti tvOS. To vám umožní najít všechny různé pořady, které máte k dispozici, pomocí aplikací na Apple TV, a nahradí předchozí plán společnosti nabízet „úzké svazky“ televizního obsahu. Na podzim 2016 má Apple TV funkci nazvanou Single Sign-On. To vám umožní uložit si uživatelské jméno a heslo pro kabelovou televizi, abyste se mohli automaticky přihlašovat do aplikací, aniž byste museli pokaždé zadávat své údaje. Umožňuje vám snadný přístup k televizním stanicím, které jejich poskytovatel zpřístupnil výhradně kabelovým zákazníkům. Jakmile se Apple dohodne s poskytovateli kabelových a satelitních služeb, bude moci prostřednictvím nové aplikace poskytnout kompletní průvodce všemi dostupnými programováními.

Skvělé uživatelské rozhraní Apple

Pomocí písma San Francisco, na které jste zvyklí číst, poskytuje aplikace své informace pomocí známých prvků uživatelského rozhraní Apple TV, jako jsou Šablona katalogu, Šablona seznamu nebo Šablona produktu. Můžete očekávat, že budete kontrolovat, jaké pořady jsou aktuálně k dispozici „naživo“ ve vašich různých aplikacích, a také prozkoumávat všechny možnosti streamování, katalogu nebo platby za zobrazení, které máte k dispozici, pomocí vaší personalizované sbírky aplikací a poskytovatelů. Podpora Siri znamená, že budete moci žádat o konkrétní pořady, vyhledávat pořady podle témat a získávat zajímavá data o tom, kdo v pořadu hraje, nebo najít další série pořadů, které sledujete. Ten je zvláště užitečný v sériích „sledovaného sledování“, z nichž některé mohou být k dispozici u streamovacích služeb, jako je Netflix, zatímco novější iterace jsou k dispozici jinde za poplatek. Průvodce také umožňuje uživatelům Apple TV procházet obsahem, který na svém zařízení ještě nemají k dispozici. To bude dobré pro poskytovatele obsahu, kteří budou moci prostřednictvím průvodce oslovit nové zákazníky, a také pro uživatele Apple TV, kteří si budou moci vybrat přehlídky, nabídky a kabelové balíčky, které jim přinesou nejlepší hodnotu.

The Ultimate TV Guide

Toto je konečný televizní průvodce, protože kombinuje veškerý obsah, který jste si předplatili ze své Apple TV, s jakýmkoli obsahem, který je poskytován výhradně zákazníkům poskytovateli kabelových a satelitních služeb. Průvodce také znamená, že jeho vlastní show, včetně Planet of the Apps a Carpool Karaoke, budou k dispozici jako peer hráči vedle všech ostatních dostupných programů. A konečně, TV průvodce nastavuje scénu pro Apple k vyjednávání dohod s poskytovateli obsahu, aby uživatelé Apple TV mohli nahrávat živé přehlídky pro pozdější přehrávání. Zdá se, že není velký důvod to nepovolit, protože tato funkce je dostupná stávajícímu zařízení mnoha kabelovým a satelitním předplatitelům. Přirozeně, přidání takové funkce znamená, že Apple TV nakonec nahradí DVR. To je samozřejmě záměr společnosti Apple poskytnout nejjednodušší a nejpřirozenější způsob přístupu na svět ke všem druhům médií prostřednictvím Apple TV.