Skip to content

Vytvořte spouštěcí kopie instalačního programu OS X Mountain Lion

4 de Srpen de 2021
MountainLionInstall 570abf063df78c7d9edd5072

Protože OS X Mountain Lion je stahování softwaru, neobsahuje fyzický instalační program ve formě zaváděcího disku DVD nebo USB flash disku. U některých uživatelů počítačů Mac je při čisté instalaci na spouštěcí jednotce užitečné mít instalační program OS X na přenosných médiích, jako je DVD nebo flash disk. Tato příručka vás provede procesem vytvoření zaváděcího instalačního disku DVD nebo USB flash disku OS X Mountain Lion. Apple ukončil podporu pro OS X Mountain Lion v srpnu 2016, ale zůstává k dispozici pro nákup v Apple Store. Pokud máte novější verzi, vytvořte zaváděcí flash instalační program OS X nebo macOS.

Co potřebuješ

Potřebujete buď dvouvrstvé DVD a vypalovačku, nebo USB flash disk. Dvouvrstvé DVD má dvě vrstvy, což zvyšuje dostupný záznamový prostor na přibližně 8,5 GB. Instalační program OS X Mountain Lion je příliš velký na to, aby se vešel na standardní DVD. Dvouvrstvé disky DVD jsou k dispozici všude, kde se prodávají standardní disky DVD. Pokud váš Mac nemá vestavěný SuperDrive, použijte externí vypalovačku DVD. Alternativně můžete jako spouštěcí médium použít USB flash disk, který pojme alespoň 5 GB. Běžně jsou dostupné také flash disky 8 GB a 16 GB. Stáhněte si kopii OS X Mountain Lion, kterou si musíte zakoupit v online obchodě Apple Store a stáhnout ji z Mac App Store. Je uložen ve složce Aplikace na počítači Mac. Soubor se nazývá Nainstalujte OS X Mountain Lion. Před instalací Mountain Lion vytvořte spouštěcí kopii instalačního programu. Proces instalace odstraní soubory, které potřebujete k vytvoření kopie zaváděcího instalačního programu.

Vyhledejte instalační obrázek Mountain Lion

Instalační obraz Mountain Lion, který potřebujete k vytvoření zaváděcího disku DVD nebo spouštěcí jednotky USB flash, je obsažen v souboru Nainstalujte OS X Mountain Lion soubor, který jste stáhli z Mac App Store. Protože je soubor obrázku obsažen ve staženém souboru, zkopírujte jej na plochu, aby bylo vytvoření spouštěcího obrazu co nejjednodušší.

 1. Otevřete a Nálezce okno a přejděte do Aplikace složka (/Uživatel/Aplikace/).

 2. Procházejte seznamem souborů a vyhledejte ten pojmenovaný Nainstalujte OS X Mountain Lion.

 3. Klepněte pravým tlačítkem na Nainstalujte OS X Mountain Lion soubor a vyberte Zobrazit obsah balení.

 4. Otevři Obsah složku, poté otevřete soubor Sdílená podpora složku. Měli byste vidět soubor s názvem Nainstalujte ESD.dmg.

 5. Klepněte pravým tlačítkem na Nainstalujte ESD.dmg soubor, poté vyberte Zkopírujte InstallESD.dmg.

 6. Zavři Nálezce okno a vraťte se na plochu.

 7. Klepněte pravým tlačítkem na prázdnou oblast plochy a poté vyberte Vložit položku.

Vložení položky na plochu vyžaduje čas. Po dokončení procesu máte na ploše kopii souboru InstallESD.dmg, který potřebujete k vytvoření zaváděcích kopií.

Vypálit zaváděcí DVD instalačního programu OS X Mountain Lion

Se souborem Mountain Lion’s InstallESD.dmg zkopírovaným na plochu jste připraveni vypálit zaváděcí DVD instalačního programu.

 1. Vložte prázdný disk DVD do optické jednotky Mac.

 2. Pokud se vás oznámení zeptá, co dělat s prázdným DVD, vyberte Ignorovat. Pokud je Mac nastaven na automatické spouštění aplikace související s DVD při vložení DVD, ukončete tuto aplikaci.

 3. Zahájení Disk Utility, který se nachází v Uživatel/Aplikace/Nástroje.

 4. Vybrat Hořet, který se nachází v pravém horním rohu Disk Utility okno.

 5. Vybrat Nainstalujte ESD.dmg soubor, který jste zkopírovali na plochu.

 6. Vybrat Hořet.

 7. Vložte prázdný disk DVD do optické jednotky Mac a poté vyberte Hořet k vytvoření zaváděcího DVD obsahujícího OS X Mountain Lion.

 8. Když je proces vypalování dokončen, vysuňte DVD, přidejte štítek a uložte DVD na bezpečné místo.

Zkopírujte instalační program OS X Mountain Lion na spouštěcí USB flash disk

Pokud nemůžete vypalovat disky DVD, použijte zaváděcí USB flash disk. Vytvořit zaváděcí kopii Mountain Lion na flash disku není obtížné. Vše, co potřebujete, je soubor InstallESD.dmg, který jste zkopírovali na plochu a na flash disk. Než začnete, vymažte a naformátujte USB flash disk. Zde je postup:

 1. Vložte USB flash disk do USB portu Macu.

 2. Zahájení Disk Utility, který se nachází v /Aplikace/Nástroje.

 3. V Disk Utility okno, procházejte seznamem zařízení na levém panelu a vyberte USB flash zařízení. Může být uveden s více názvy svazků. Nevybírejte název svazku. Místo toho vyberte název nejvyšší úrovně, což je obvykle název zařízení, například 16 GB SanDisk Ultra.

 4. Vybrat Rozdělit tab.

 5. Z Rozložení oddílu z rozevírací nabídky vyberte 1 oddíl.

 6. Vybrat Možnosti.

 7. Vybrat Tabulka oddílů GUID v seznamu dostupných schémat oddílů poté vyberte OK. Všechna data na USB flash disku budou odstraněna.

 8. Vybrat Aplikovat.

 9. Disk Utility vás požádá o potvrzení, že chcete rozdělit zařízení USB. Vybrat Rozdělit.

Zařízení USB je vymazáno a rozděleno na oddíly. Po dokončení tohoto procesu je jednotka flash připravena zkopírovat soubor InstallESD.dmg na jednotku. Zde je postup:

 1. v Disk Utility, vyberte v seznamu zařízení zařízení USB flash. Nevybírejte název svazku; vyberte název zařízení.

 2. Vybrat Obnovit tab.

 3. Přetáhněte Nainstalujte ESD.dmg položku ze seznamu zařízení do Zdroj pole. Je blízko spodní části Disk Utility seznam zařízení. Možná ho budete muset posunout dolů.

 4. Přetáhněte název svazku zařízení USB flash ze seznamu zařízení na Destinace pole.

 5. Některé verze nástroje Disk Utility mohou obsahovat příponu Vymazat cíl zaškrtávací políčko. Pokud ano, zaškrtněte políčko.

 6. Vybrat Obnovit.

 7. Disk Utility vás požádá o potvrzení, že chcete provést obnovu, čímž se vymažou všechny informace na cílové jednotce. Vybrat Vymazat.

 8. Pokud Disk Utility požádá o heslo správce, zadejte informace a vyberte OK.

Disk Utility zkopíruje data InstallESD.dmg na USB flash zařízení. Po dokončení procesu máte připravenou spouštěcí kopii instalačního programu OS X Mountain Lion.