Skip to content

Vytvořte zaváděcí instalační program USB pro OS X El Capitan

31 de Červenec de 2021
create bootable os x el capitan installer 2259939 0106fd090b9849678b321c6f4419643b

Co vědět

 • Stáhněte si El Capitan z Apple a ukončete instalační program. Připojte a pojmenujte flash disk.
 • Zahájení Terminál. Zkopírujte a vložte níže uvedený příkaz do terminálu. Zadejte heslo pro Mac a stiskněte Vstupte.
 • Počkejte, až Terminal vymaže a zkopíruje soubory na USB disk. Po dokončení procesu ukončete Terminál.

Tento článek vysvětluje, jak vytvořit zaváděcí USB instalační program pro OS X El Capitan (10.11) pomocí Terminálu na Macu.

Stáhněte si instalační program El Capitan

Stáhněte si instalační program El Capitan z webu Apple. V App Storu již není k dispozici. Jakmile je stahování dokončeno, automaticky se spustí instalační program. Až se tak stane, ukončete instalační program. K vytvoření zaváděcího USB potřebujete kopii instalačního programu El Capitan. Instalační program El Capitan se stáhne do /Složka aplikací s názvem souboru „Install OS X El Capitan.“ Pokud jste nainstalovali El Capitan a chcete vytvořit zaváděcí instalační program, stáhněte si instalační program znovu od společnosti Apple. Instalační soubor El Capitan (10.11), stejně jako předchozí verze OS X, automaticky spustí instalační proces, když je stažen, a sám se po dokončení instalace sám odstraní.

Pomocí terminálu vytvořte instalační instalační program USB El Capitan

Při vytváření zaváděcího USB instalačního programu El Capitan v Terminálu postupujte takto.

 1. Připojte USB flash disk k počítači Mac.

 2. Pojmenujte flash disk odpovídajícím názvem. To lze provést poklepáním na název zařízení na ploše a zadáním nového názvu. Doporučujeme zavolat disk elcapitaninstaller, ale můžete použít libovolné jméno, pokud nejsou mezery ani speciální znaky. Pokud vyberete jiný název, upravte níže uvedený příkaz Terminál s vámi zvoleným názvem jednotky flash.

 3. Zahájení Terminál, umístěné v/Applications/Utilities/.

 4. V okně Terminál zadejte následující příkaz:

  sudo/Applications/Install OS X El Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume/Volumes/elcapitaninstaller –applicationpath/Applications/Install OS X El Capitan.app –nointeraction

  Příkaz je jeden řádek textu, ačkoli váš webový prohlížeč jej může zobrazit jako několik řádků. Pokud jste použili výše uvedený název jednotky, můžete zkopírovat a vložit celý řádek textu. lis Příkaz+C na klávesnici zkopírujte příkaz z této stránky a poté jej vložte do terminálu stisknutím Příkaz+PROTI.

  Terminálový příkaz k vytvoření zaváděcí USB flash disku OS X El Capitan

 5. Do výzvy k zadání hesla zadejte heslo svého počítače Apple. lis Vrátit se nebo Vstupte na vaší klávesnici. Tento příkaz zcela vymaže USB flash disk.

 6. Terminál provede vytvořit instalační médium příkaz a zobrazí stav postupu. Vymazání a kopírování souborů z instalačního programu OS X El Capitan může nějakou dobu trvat, v závislosti na rychlosti USB flash disku.

 7. Jakmile terminál dokončí příkaz, zobrazí řádek Hotovo a poté zobrazí výzvu Terminál čekající na nový příkaz. Nyní můžete Terminál ukončit.

Na flash disku byl vytvořen zaváděcí instalační program El Capitan. Tento zaváděcí instalační program můžete použít k provedení libovolného z podporovaných typů instalace, včetně instalace upgradu nebo čisté instalace. Můžete jej také použít jako zaváděcí nástroj pro řešení potíží, který zahrnuje řadu aplikací, včetně Disk Utility a Terminal.

Proč vytvořit zaváděcí instalační program USB

Zaváděcí instalační program pro OS X El Capitan je dobrý nápad, i když máte v plánu provést instalaci upgradu. Vlastní kopie aplikace El Capitan na samostatném zařízení zajišťuje, že budete moci vždy nainstalovat nebo přeinstalovat OS X. Pomáhá také při provádění základních úloh při řešení potíží, i když nemáte připojení k internetu nebo přístup k počítači Mac Obchod s aplikacemi.

Co potřebuješ

 • Mac, který splňuje minimální požadavky OS X El Capitan.
 • USB flash disk 16 GB nebo větší.
 • Instalační soubor El Capitan stažen z Apple, ale zabránil dokončení instalace.

Vytvoření zaváděcího instalačního programu OS X El Capitan vymaže USB flash disk, který používáte. Než budete pokračovat, ujistěte se, že máte zálohu obsahu jednotky flash nebo že vám je jedno, že data budou vymazána. Existuje další způsob, jak vytvořit zaváděcí instalační program. Zahrnuje Disk Utility, Finder, skryté soubory a spoustu času a úsilí. Pokud dáváte přednost použití této metody, postupujte podle našeho průvodce: Jak vytvořit zaváděcí instalační program Flash v systému OS X nebo macOS. Starší OS použitý v této příručce stále funguje pro El Capitan.