Skip to content

Vývoj hry pro iPhone nebo iPad

12 de Září de 2021
Vainglory Koshka attacking a jungle monster 58597a543df78ce2c3418338

Pokud máte vášeň pro vývoj mobilních her, nikdy není pozdě začít. Přestože App Store není úplně zlatá horečka, jako tomu bylo v počátcích, stále je možné vyvinout aplikaci, vybudovat si následující a vydělávat peníze. Nízké jsou také náklady na vstup na trh; Apple si účtuje 99 dolarů ročně za předplatné pro vývojáře, což vám umožňuje odesílat hry pro iPhone a iPad do App Store. Po registraci jako vývojář si můžete zdarma stáhnout vývojovou sadu Xcode. Co byste měli dělat potom? Zde je návod, jak začít.

Co potřebujete k zahájení vývoje mobilních her?

Mimo předplatné vývojáře potřebujete znalosti programování, grafiku a trpělivost. Hodně trpělivosti. I když nechcete být perfekcionistou, který nikdy nepublikuje, protože vždy najde nějakou malou vadu, nechcete také vydat produkt plný chyb. Pokud nemáte grafický nádech, pokud jde o grafiku, nebojte se. Pro bezplatnou nebo levnou grafiku je k dispozici řada zdrojů. Pokud jste obchod pro jednu osobu, potřebujete dostatek dovedností k vytváření tlačítek a sestavování provozuschopného uživatelského rozhraní, ale většina lidí to zvládne s několika lekcemi, jak používat Photoshop nebo bezplatnou alternativu Paint.net.

Jakou vývojovou platformu byste měli použít?

Pokud hodláte vyvíjet pouze pro iPhone a iPad, dává největší smysl programovací jazyk Apple Swift. Ve srovnání se starým Objective-C je to jazyk rychlého vývoje, a když vyvíjíte přímo pro zařízení, můžete hned po jejich vydání používat nové funkce operačního systému. Pokud používáte vývojovou sadu jiného výrobce, často musíte počkat, až nové funkce podpoří tato třetí strana. Hodit se může také řada emulátorů iOS třetích stran. Nezavrhujte však vývojové sady třetích stran. Jsou užitečné, pokud plánujete vydat svoji hru na více platformách. Chcete se vyhnout vývojovým sadám „postavte hru za hodinu“. Na vývoj komplikovaných her jsou často příliš omezeni. Zde je několik solidních platforem, které lze zdarma použít pro nezávislé vývojáře, kteří spadají pod určité limity příjmů:

  • Jednota. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších vývojových sad třetích stran, zejména pro ty, kteří používají 3D grafiku. Unity můžete začít používat zdarma, pokud jsou vaše roční příjmy nižší než 100 000 $.
  • Corona SDK. Pokud hledáte rychlou hru s 2D grafikou, je Corona SDK dobrou volbou. Jako programovací jazyk používá LUA, který je flexibilní a velmi rychlý. Osobní edice sady Corona SDK je bezplatná a nemá žádný limit příjmů. Podniková edice umožňuje offline sestavení a možnost vytvořit si vlastní API, díky čemuž je velmi flexibilní.
  • PhoneGap. PhoneGap, jeden z nejpopulárnějších nástrojů třetích stran, nabízí spoustu podpory a doplňků třetích stran. Pokud přistanete více po grafické stránce než po programové stránce, může vám to dát pořádně zabrat. PhoneGap také používá webové nástroje (HTML, CSS atd.) Jako jádro zkušeností s vývojem. Je to zdarma.

A co grafika?

Pokud nemáte v těle uměleckou kost, grafika může působit jako obří zátaras. Existuje však cesta kolem: obchody s aktivy. Tato tržiště vám umožňují zakoupit předem připravená grafická aktiva pro použití při vývoji her. Nevýhodou je, že vizuální stránka vaší hry nebude jedinečná.

  • OpenGameArt. Jeden z nejpopulárnějších zdrojů pro bezplatnou grafiku pochází z OpenGameArt. Většina majetku v tomto obchodě spadá pod licenci Creative Commons, která obvykle vyžaduje přiřazení grafiky umělci.
  • Unity Asset Store. Jednou velkou součástí používání Unity je obchod s aktivy, který obsahuje vizuály z mnoha různých žánrů a zahrnuje 3D i 2D grafiku. Nejlepší ze všeho je, že k používání úložiště aktiv nepotřebujete používat Unity.
  • GameArt2D. Tento web má pěknou sekci „freebies“ a dobrou sbírku grafiky bez licenčních poplatků, která nestojí za ruku a nohu.
  • Scirra. Obchod Scirra obsahuje grafické i zvukové prvky, jako jsou hudba a zvukové efekty.
  • Herní aktiva na Redditu. Tento subreddit neobsahuje skutečná herní aktiva, ale je to skvělé diskusní fórum pro hledání aktiv.

Obecné tipy pro vývoj mobilních her

Zde je několik dalších obecných tipů, které je třeba mít na paměti při vytváření první herní aplikace:

Začněte v malém

Proč neskočit přímo do projektu a naučit se tyto hry? Za prvé, vývoj her je těžký. V závislosti na rozsahu vašeho projektu na něm můžete pracovat měsíce, rok nebo dokonce několik let. I když je váš koncept relativně jednoduchý, namočit si nohy malým projektem je dobrý nápad. Skvělé programování je otázkou iterace. Pokaždé, když implementujete funkci, trochu se zlepšíte v jejím kódování. Nakonec vývoj malé hry pomůže vašemu hlavnímu projektu dopadnout lépe.

Rychle publikovat

Přijetí jednoduchého konceptu a jeho rozvinutí do bodu, kdy může v App Storu obstát samo, vám umožní seznámit se s procesem publikování. Nejenže se dozvíte, jak publikovat aplikace, ale také se dozvíte o postupu po publikování, který zahrnuje marketing vaší aplikace, získání správné ceny, implementaci správných reklam, opravy chyb atd.

Rozdělte svou hru na části, stavte herní motory a publikujte více her

Je důležité vzít projekt, rozdělit ho na jeho různé části a pak je rozdělit na ještě menší části. Nejen, že vám to pomůže zůstat organizovaný, ale také vám umožní sledovat pokrok v projektu, jehož dokončení může trvat měsíce. Vaše hra pravděpodobně potřebuje grafický engine, herní engine, engine leaderboards a různé části, jako je uživatelské rozhraní, systém nabídek atd. Klíčem k chytrému vývoji je vždy hledat opakující se části kódu a brát to jako příležitost. vybudovat funkci nebo třídu kolem tohoto kódu. Například umístění tlačítka na obrazovku může trvat několik řádků kódu, ale může existovat pouze několik proměnných, které se mění při každém umístění tlačítka. Toto je příležitost k vytvoření jediné funkce pro umístění tlačítka, ve kterém předáte tyto proměnné, čímž se zkrátí doba potřebná k vývoji systému nabídek. Stejný koncept platí bez ohledu na rozsah projektu. Budování sady opakovaně použitelných kódů a kódových „motorů“ může budoucí vývoj her výrazně usnadnit.

Mít trpělivost

Vývoj hry může být dlouhý proces a vyžaduje hodně trpělivosti, než se dočkáte až do konce. Je důležité si vyhradit každý den nebo každý týden nějaký čas na rozvoj. Největší past, do které vývojáři poprvé spadají, je vzít si volno, abyste si mohli nový pohled na projekt. To vede k „Ach jo, loni jsem vyvíjel hru, co se jí stalo?“ okamžik. Pokud nevyvíjíte hru, kterou lze postavit během několika dní nebo týdnů, pravděpodobně narazíte na zeď. Pokud má váš projekt dlouhý vývojový cyklus, můžete zasáhnout několik zdí. Je ale důležité na tom dál pracovat. Jedna fráze, kterou si autoři často při práci na románu opakují, je „psát každý den“. Nezáleží na tom, jestli je psaní dobré. Vynechání dne může vést k vynechání dvou dnů, týdne, měsíce … To ale neznamená, že se musíte každý den soustředit na stejnou věc. Jeden trik, jak se vypořádat se zdí, je přepnout na jinou část projektu. Pokud kódujete složitý engine, můžete strávit nějaký čas hledáním grafiky pro svoji hru nebo hledáním zvukových efektů, které můžete použít ve svém uživatelském rozhraní. Můžete dokonce otevřít Poznámkový blok na počítači a jednoduše brainstorming.

Nezapomeňte na zajištění kvality

Tato mantra trpělivosti není nikdy důležitější než v té nejdůležitější poslední fázi vývoje: zajištění kvality. Tato fáze není jen o rozmačkání brouků. Musíte také vyhodnotit různé části hry na základě jedné metriky, na které opravdu záleží: je to zábava? Nebojte se provést změny, pokud nemáte pocit, že vaše hra splňuje požadavky na zábavu. Mějte však také na paměti, že hru hrajete a testujete od začátku vývoje. Nechcete se dostat do pasti myšlení, že je hra nudná, protože se v ní příliš vyznáte. Přemýšlejte o tom, jak se tento první uživatel bude cítit při hraní hry. Zabezpečení kvality je důležité, protože to počáteční vydání je velmi, velmi důležité. Nikdy to není pravdivější, než když nezávislý vývojář nebo malý tým vydá hru, na které pracovali měsíce a měsíce. Úplně nejlepší marketing je organické stahování, ke kterému dochází při vydání hry na App Store. Čím je hra vybroušenější, tím je její prvotní příjem lepší, což vede k dlouhodobějšímu stahování.