Skip to content

WhatsApp naposledy viděný: Co to je a jak to vypnout

6 de Září de 2021
Manusingsmartphone 1689ed8036ca43b7b6a5ca62d52c45db

Pokud nechcete, aby se WhatsApp zobrazoval při posledním použití služby, budete muset upravit nastavení Last Seen uvnitř WhatsApp. Je velmi snadné zapnout a vypnout toto nastavení. Zde je postup.

Jak funguje nastavení „naposledy viděného“ aplikace WhatsApp?

WhatsApp ve výchozím nastavení zobrazuje v okně Chaty čas, kdy jste aplikaci naposledy použili, například naposledy viděn dnes v 18:15. Pokud s vámi tedy někdo otevře chat, může vidět, kdy jste měli aplikaci naposledy otevřenou (pokud tedy nejste aktuálně online, tedy v takovém případě vám řekne váš stav online). Pokud však jste, nemůžete svůj stav nijak skrýt online nebo psaní na stroji, i když vypnete naposledy zobrazené nastavení. Pokud však nechcete, aby byl váš naposledy viditelný čas viditelný pro vaše kontakty, můžete toto nastavení dočasně nebo trvale vypnout. Zde je návod, jak změnit toto nastavení na iPhonu i Androidu. Je pro vás online soukromí důležité? Další informace o ochraně osobních údajů WhatsApp najdete v části Jak používat nastavení ochrany osobních údajů WhatsApp.

Jak vypnout/zapnout naposledy viděný na iPhone

Vypnutí naposledy viděného nastavení lze na iPhonu snadno provést. Zde je návod, jak toto nastavení rychle vypnout a zapnout. Pokud vypnete naposledy viděný, neuvidíte ani naposledy viděný čas jiných lidí.

 1. Otevřete WhatsApp na svém iPhone a klepněte na Nastavení ikonu ve spodní části obrazovky.

 2. Z Nastavení, klepněte na Účet > Soukromí.

 3. V nastavení soukromí klepněte na Naposledy viděn, pak si vyber Nikdo pro vaše nastavení Last Seen vypnout Last Seen. To znamená, že nikdo nebude moci zobrazit váš naposledy viděný čas. Pokud chcete, aby ostatní viděli, kdy jste byli naposledy online, můžete si vybrat Každý nebo Moje kontakty možnost zapnout.

  Zjistěte, kdo může vidět naposledy viděné na WhatsApp

Jak vypnout/zapnout naposledy viděné v systému Android

Je také snadné vypnout naposledy zobrazené nastavení v systému Android. Zde je návod, jak toto nastavení rychle vypnout a zapnout. Pokud vypnete naposledy viděný, neuvidíte ani naposledy viděný čas jiných lidí.

 1. Otevřete WhatsApp na svém Androidu a klepnutím na tři svislé tečky v pravém horním rohu obrazovky otevřete nabídku.

 2. V nabídce klepněte na Nastavení, potom klepněte na Účet.

  Jak přistupovat k nastavení účtu WhatsApp v systému Android.

 3. Z Účet klepněte na Soukromí, potom klepněte na Naposledy viděn. Dále si vyberte Nikdo pro vaše nastavení Last Seen. To znamená, že nikdo nebude moci zobrazit váš naposledy viděný čas. Alternativně, pokud je Last Seen nastaven na Nobody, ale chcete umožnit ostatním vidět váš stav, můžete si vybrat Každý nebo Moje kontakty povolit funkci.

  Jak změnit stav Naposledy zobrazené na WhatsApp.