Skip to content

Zkontrolujte svůj souborový prostor Linux pomocí příkazu „Quota“

4 de Srpen de 2021
close up of development team in their office 513374032 57ec26455f9b586c35a8346d

Linux kvóta příkaz zobrazuje využití disku a limity uživatelů. Ve výchozím nastavení jsou vytištěny pouze uživatelské kvóty. Kvóta hlásí kvóty všech souborových systémů uvedených v /etc/mtab. U souborových systémů připojených k systému NFS získá volání rpc.rquotad na serverovém počítači potřebné informace. The kvóta příkaz nemusí být ve vaší distribuci nainstalován.

Synopse

Příkaz má následující strukturu: kvóta [ -F format-name ] [ -guvs | q ] kvóta [ -F format-name ] [ -uvs | q ] uživatelská kvóta [ -F format-name ] [ -gvs | q ] skupina

Přepínače

The kvóta příkaz podporuje několik přepínačů, které rozšiřují funkce základního příkazu:

  • -F název-formátu: Zobrazit kvótu pro zadaný formát (tj. Neprovádět automatickou detekci formátu). Možné názvy formátů jsou: vfsold (kvóta verze 1), vfsv0 (kvóta verze 2), RPC (kvóta přes NFS), xfs (kvóta na souborový systém XFS).
  • -G: Vytiskněte skupinové kvóty pro skupinu, jejímž členem je uživatel.
  • -u: Volitelný příznak ekvivalentní výchozímu chování příkazu.
  • -proti: Zobrazit kvóty na souborových systémech, kde není přiděleno žádné úložiště.
  • -s: Tento příznak udělá kvóta zkuste vybrat jednotky pro zobrazení limitů, použitého prostoru a použitých inodů.
  • -q: Vytiskněte stručnější zprávu, která bude obsahovat pouze informace o souborových systémech, kde využití přesahuje kvótu.

Poznámky k použití

Upřesnění obou -G a -u zobrazuje kvóty uživatelů i skupinové kvóty (pro uživatele). Pouze superuživatel může používat -u vlajka a volitelně uživatel argument pro zobrazení limitů ostatních uživatelů. Uživatelé, kteří nejsou superuživateli, mohou použít -G vlajka a volitelně skupina argument pro zobrazení pouze limitů skupin, jejichž jsou členy. The -q vlajka má přednost před -proti vlajka. Viz související citátjednat pro další funkce. Použijte muž Chcete -li zjistit, jak se příkaz používá ve vašem konkrétním počítači. Různé distribuce a vydání jádra fungují různými způsoby, proto se na manuálových stránkách podívejte na informace specifické pro váš operační systém a architekturu.