Skip to content

Zkopírujte dokumenty na stránkách iPadu a použijte je jako šablony

7 de Červenec de 2021
tablet computer newspaper coffee cup and cell phone on desk 175139828 59832b5e519de20011dba56b

Verze stránek pro iPad pro iOS obsahuje výběr šablon pro nové dokumenty a můžete vytvářet nové dokumenty od nuly. Stránky na iPadu bohužel nenabízejí možnost vytvářet si vlastní šablony. Toto omezení však stále můžete obejít duplikováním starého dokumentu a vytvořením nového dokumentu pomocí duplikátu. Pokud vlastníte stolní počítač nebo notebook Mac a máte na něm stránky, můžete také vytvořit šablony a importovat je do stránek na iPadu.

Duplikování dokumentu na stránkách na iPadu

Chcete-li duplikovat dokument Pages na iPadu, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

 1. Na obrazovce správce dokumentů klepněte na Upravit v pravém horním rohu.
 2. Klepněte na dokument, který chcete duplikovat.
 3. V levém horním rohu klepněte na tlačítko, které vypadá jako stoh papírů se znaménkem plus.

Na obrazovce správce dokumentů se zobrazí duplikát vašeho dokumentu. Nový dokument bude sdílet název originálu, ale také bude obsahovat „copy #“, aby se odlišil od originálu.

Přidání vlastních šablon vytvořených na stránkách ve vašem počítači Mac

Ačkoli nemůžete vytvářet šablony přímo v Pages na iPadu, můžete si v Pages na svém laptopu nebo počítači Mac vytvořit vlastní šablony pro Pages a poté je použít ve verzi stránek pro iOS na iPadu. Chcete-li ve svém iPadu použít vlastní šablonu Stránky, musíte šablonu nejprve uložit na místo, ke kterému má váš iPad přístup. Mezi tato místa patří:

 • iCloud Drive
 • Disk Google
 • Microsoft OneDrive

Nejjednodušší místo pro uložení šablony pro přístup na iPadu je na iCloud Drive, protože pravděpodobně máte povolený přístup iCloud na Macu i iPadu. Jakmile budete mít šablonu, kterou jste vytvořili ve svém počítači Mac, nahranou na jedno z výše uvedených umístění, přejděte do iPadu následujícím způsobem:

 1. Na obrazovce Správce dokumentů Stránky klepněte na symbol plus v levém horním rohu.
 2. Klepněte na místo, kde byla uložena šablona z vašeho počítače Mac (např. ICloud Drive). Tím se otevře dané úložiště.
 3. Přejděte do svého soubor šablony a klepněte na něj.
 4. Budete požádáni o přidání šablony do svého nástroje pro výběr šablon. Klepněte na Přidat, a dostanete se na stránku Výběr šablon, kde je nyní vaše šablona umístěna.
 5. Klepněte na svůj šablona otevřít kopii.

Jakmile je vaše šablona přidána do vašeho nástroje pro výběr šablon, bude k dispozici pro opakované použití, kdykoli ji budete potřebovat.