Skip to content

Zvědavý případ Bullet Force

5 de Červenec de 2021
the curious case of bullet force 4082898 v2 34792fdb3a1546be95cb6b960e5b34c3

Pokud chcete vědět, jak daleko vývoj her za poslední desetiletí přišel, Bullet Force je toho důkazem. V roce 2006 byla Call of Duty stále střílečkou druhé světové války a dramaticky nezměnila krajinu FPS přechodem na moderní boj. Hra pro více hráčů na předchozí generaci konzolí nebyla zárukou kvůli obtížnosti síťového kódu. Myšlenka hrát plnohodnotnou střílečku z pohledu první osoby s online hraním na cestách se uskutečňovala pouze prostřednictvím PSP a Nintendo DS, k dispozici byly omezené tituly, které by to dokázaly. Vydejte se o deset let později vpřed a máme hry jako Bullet Force. Jedná se o moderní válečnou střílečku z pohledu první osoby pro mobilní zařízení s plnohodnotnou online hrou proti ostatním hráčům. Jo, a tuto hru vytvořil 18letý mladík, který právě absolvoval střední školu jménem Lucas Wilde.

Cítíte se stále starí?

Bullet Force je z velké části působivý, protože je vytvořen v Unity teenagerem, ale samotná hra je docela solidní. Řeší mnoho žánrových standardů, s mapami, které se odehrávají venku, se scénáři, jako jsou kanceláře a věznice, které také přicházejí do hry. Multiplayer je zde základní herní režim, přičemž jsou k dispozici režimy týmového deathmatchu, dobývání bodů a ovládání zbraní. A to vše se odehrává v zápasech pro 20 osob. Tato hra je zábavná, ne-li trochu standardní, ale je to v pořádku. Ví, co dělá, a snaží se být zábavnou hrou pro lidi, kteří chtějí zábavnou standardní střílečku z pohledu první osoby na mobil. Už jsme si ho užívali v raných verzích, jak to přišlo. Vizuály se dramaticky zlepšily a hra se s každou aktualizací cítí lépe. Možná to nezíská žádná ocenění, ale vývojář získal stipendium na účast na celosvětové vývojářské konferenci společnosti Apple v roce 2016.

Je to dlouhá cesta

To vše ukazuje, že vývoj her prošel tak dlouhou cestou. Motory jako Unity umožňují vývojářům vytvářet tituly, jejichž vytvoření by jinak velkým týmům trvalo měsíce, ne-li roky, a to s menší pracovní silou a méně práce. Ve skutečnosti se měřítko posunulo natolik, že jak vidíme, každý, kdo má k tomu dostatek vůle, si může udělat online střílečku z pohledu první osoby podle svých snů. Zejména s ohledem na to, že Unity je zdarma k vyzkoušení a je přístupné těm, kteří neznají programování. Mluvili jsme s jedním z vývojářů v Naquaticu, který řekl, že nevěděl, jak programovat, když poprvé začal dělat hry v Unity. I když programování pomáhá a jakýkoli vývoj her poskytne určité porozumění kódování, překážkou vstupu není „musíte vědět, jak kódovat“. Tato hra by měla být inspirativní, že kdokoli může udělat slibnou a zábavnou hru, bez ohledu na to, kdo jsou. Další věcí, která je na Bullet Force fascinující, je způsob, jakým při vývoji hry hrají roli sociální média a streamování. Lucas Wilde během vývoje vyvíjel interakce s hráči beta verze hry na Twitteru, pravidelně shromažďoval informace o požadovaných funkcích a získával zpětnou vazbu od davu o tom, jak fungují změny sestavení. Má dokonce vyhrazené publikum fanoušků na platformách jako Mobcrush – hru jsme streamovali a dostali jsme některé z jeho fanoušků, kteří se objevili a viděli lidi nadšené, když se objevil v nesouvisejícím proudu. Existuje velká šance, že je v marketingových hrách lepší než mnoho jiných vývojářů.

Je to působivé

A to je část toho, proč je to tak fascinující. Nejde jen o to, že je to působivá hra od jednoho teenagera. Je to skutečnost, že máte vývojáře, který používá výkonné nástroje – ať už konkrétní z hlediska vývoje, nebo éteričtější z hlediska marketingu -, které vám pomohou vytvořit hru a dostat se k hráčům. A nejenže je tato hra zábavnou střílečkou z pohledu první osoby, ale je také docela inspirativní, protože pro každého, kdo říká, že chce udělat hru, tento chlap dělá hru, kterou miluje, pro obdivující publikum, zatímco je ve vzrušující době své život. Co vám nebo komukoli jinému brání?