Skip to content

10 nejlepších tipů pro používání mobilního telefonu během mezinárodního cestování

12 de Červenec de 2021
The 10 Best Tips For Using A Cell Phone During International Travel 01 featuredimage 93456da9a972422dbf71151058c878dc

iPhony a smartphony se systémem Android budou fungovat v jakékoli zemi, kam cestujete, ale jejich funkčnost může být omezena v závislosti na vašem aktuálním mobilním tarifu, ať už si po příjezdu chcete pronajmout SIM kartu nebo portální zařízení Wi-Fi a jak dobře připravíte své aplikace před odletem. Zde je 10 věcí, které musíte vědět, abyste ušetřili nějaké peníze a využili svůj smartphone při mezinárodním cestování na maximum.

Potvrďte mezinárodní poplatky za SMS, volání a data

Zdaleka nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat před cestou do zahraničí, je zkontrolovat u svého poskytovatele služeb jejich aktuální zásady týkající se mezinárodního používání mobilních telefonů a to, co již vaše současná smlouva umožňuje. Funkce globálního roamingu bývala další funkcí, kterou by uživatelé za manuální poplatek museli ručně používat. To se nyní změnilo a mnoho poskytovatelů mobilních telefonních služeb, jako jsou Verizon, AT&T a T-Mobile, nyní automaticky aktivuje mezinárodní textové zprávy, volání a datové funkce, jakmile je sluchátko používáno v zahraničí. Tato aktivace obvykle vyžaduje drahý poplatek, který se denně dobíjí a může být velmi drahý, pokud plánujete cestovat na delší dobu. Světové volání Metro PCS je další oblíbená služba, kterou mnoho lidí používá k uskutečňování mezinárodních telefonních hovorů na cestách. Mobilní poskytovatelé často aktualizují své mezinárodní roamingové služby novými cenami, funkcemi a platebními možnostmi. Verizon, AT&T a T-Mobile mají na svých oficiálních webových stránkách specializované stránky, které podrobně popisují jejich aktuální možnosti. Možná jste se však zaregistrovali ke smlouvě, která byla vytvořena před spuštěním aktuálního modelu, takže aktualizované informace na jejich webech se vás nemusí týkat. Nejlepší radou pro používání mobilních telefonů při cestě do zahraničí je mluvit se zástupcem zákaznického servisu po telefonu nebo osobně o vaší konkrétní smlouvě o mobilním telefonu.

Zkontrolujte, zda je váš smartphone odemčen

Zamčený smartphone.

Pokud plánujete použít mezinárodní tarif mobilního telefonu se svým současným poskytovatelem na cestách do zámoří, nemusíte si dělat starosti s tím, zda je váš smartphone odemčený nebo ne. Pokud však uvažujete o pronájmu SIM karty, jakmile dorazíte do cílového cíle, tato informace je neuvěřitelně důležitá. Uzamčený telefon znamená, že jej lze použít pouze v mobilní síti jednoho konkrétního poskytovatele, což znamená, že tento telefon nebudete moci používat v zemi, kde tato síť neexistuje. Pokud je váš telefon odemčený, můžete jej použít v jiných celulárních sítích doma i v zahraničí.

Pronajměte si SIM kartu pro mezinárodní použití mobilních telefonů

SIM karta na prst.

Výpůjčka SIM karty vám umožňuje využívat všechny funkce telefonu, jako jsou telefonní hovory, textové zprávy a mobilní data, a to tak, že vyměníte svou aktuální SIM kartu za kompatibilní s vaší zemí. Při používání jiné SIM karty nebude váš telefon schopen přijímat textové zprávy ani hovory na vaše běžné telefonní číslo, protože SIM karta poskytne vašemu telefonu nové číslo. Kvůli tomuto vedlejšímu účinku se doporučuje říci přátelům a rodině, aby vás na cestách kontaktovali prostřednictvím e-mailu nebo chatovací aplikace, jako je Facebook Messenger. Půjčovna SIM karet je k dispozici ve většině regionů a lze ji provést ve specializovaných prodejnách na hlavních letištích a v pobočkách mobilních telefonů. Pronájem SIM karty je obecně mnohem levnější než platba za mezinárodní roamingovou službu, zejména pro ty, kteří plánují cestovat do zahraničí na několik dní nebo týdnů.

Místo toho si pronajměte přenosné zařízení Wi-Fi

Huawei E5577s-321 150 Mbps 4G LTE mobilní WiFi hotspot

Pokud na cestách do zahraničí nepotřebujete posílat textové zprávy ani telefonovat a myslíte si, že vám bude používání aplikací vašeho smartphonu pro komunikaci a navigaci v pořádku, oblíbenou alternativou k pronájmu SIM karet je přenosné zařízení Wi-Fi. Tato zařízení Wi-Fi jsou velká přibližně jako balíček karet a lze je nosit v kapse nebo kabelce. Vysílají silný signál Wi-Fi, ke kterému můžete na cestách připojit svůj smartphone a další zařízení. Taková zařízení lze obvykle pronajmout na letištích a v obchodech poskytovatelů telefonních služeb. Cestovatelům je nabízejí také některé turistické informační budovy.

Investujte do kvalitní baterie

Muž nabíjení telefonu pomocí kabelu USB a baterie.

Kurzy jsou, když cestujete do zámoří, budete svůj telefon používat mnohem více než obvykle k navigaci a pořizování fotografií a videa. Váš telefon také pravděpodobně vydrží déle bez šance na dobití a veškeré toto další využití spotřebuje energii baterie mnohem rychleji než obvykle. Abyste zabránili tomu, že na cestách skončíte s mrtvým telefonem, doporučujeme majitelům chytrých telefonů investovat do kvalitní baterie, která pojme značné množství energie. Obvykle obsahují alespoň jeden slot USB, který lze použít k dobití smartphonu, tabletu nebo jiného elektronického příslušenství. Kvalitní baterie je pevným doplňkem každé cestovní technické sady. Zatímco většinu akumulátorů lze nabíjet připojením ke zdi, stále větší počet se může pochlubit také solárními panely, které je umožňují nabíjet na slunci. Ty mohou být užitečné, když cestujete opravdu kamkoli, ale jsou obzvláště praktické pro cestovatele, kteří jdou kempovat.

Kupte si moderní USB napájecí adaptér

Napájecí adaptér TESSAN pro Evropu a Hongkong s USB a tradičními zásuvkami pro nabíjení notebooku, iPhonu a iPadu.

Tradiční napájecí adaptér se starými školními zásuvkami pro nabíječky a notebooky je nezbytným nákupem, pokud chcete mít na cestách nabitou elektroniku. Pokud však plánujete koupit nový adaptér, vyplatí se investovat do moderního modelu, který má alespoň jeden vestavěný port USB. Port USB v adaptéru vám při balení ušetří spoustu místa, protože kabely USB obvykle zabírají mnohem méně místa než kabely se zásuvkami na jednom konci. Nabíjecí kabely USB také pravděpodobně budou fungovat s více než jedním z vašich zařízení, takže nebudete muset přinést samostatný kabel pro všechno, co vlastníte.

Média před stažením pro dlouhé lety

Žena sledující stažená videa na svém smartphonu při cestování do zahraničí.

Pokud používáte svůj mobilní telefon k mezinárodnímu cestování, určitě zažijete značné časové období, kdy nebudete mít přístup ani k mobilní, ani k Wi-Fi síti a přístup k online obsahu bude téměř nemožný. Z tohoto důvodu je dobré si před cestou stáhnout nějaký obsah, abyste měli během letu nebo po příletu do cizí země něco, co vás pobaví. Aplikace pro smartphony Netflix vám umožňuje stahovat mnoho jejích filmů a televizních pořadů, zatímco oficiální aplikace YouTube mají možnost stahovat vaše oblíbená videa, pokud jste předplatitelem YouTube Premium. Pokud nejste předplatitelem služby YouTube Premium, stále existuje způsob, jak stahovat videa z YouTube do zařízení pro prohlížení offline. Mezi další dobré možnosti pro offline média patří digitální obchody první strany pro zařízení iOS, Android a Windows 10, které umožňují stahování filmů, skladeb, podcastů a televizních seriálů. Spotify je další dobrá volba pro stahování podcastů a stahování hudby, i když ke stahování skladeb pro poslech offline budete potřebovat členství Spotify Premium.

Předběžné stažení map pro přístup offline

Žena používající offline mapy na svém smartphonu při cestování do zahraničí.

Pokud neplatíte za globální roamingový balíček při cestě do zámoří, pravděpodobně dorazíte do svého cílového cíle bez online funkcí telefonu. Díky tomu může být vyhledávání cestovních informací ve vaší mapové aplikaci velmi obtížné nebo v mnoha případech nemožné. Některá letiště nabízejí bezplatné Wi-Fi, ale mnohá ne. Nemělo by se spoléhat ani na Wi-Fi na letišti, protože jakmile opustíte letiště a nastoupíte do vlaku, autobusu, taxíku nebo Uberu, váš smartphone bude opět úplně offline. Naštěstí mnoho mapových aplikací umožňuje stahování map pro offline prohlížení, než se dostanete na své místo. Google Maps podporuje tuto funkci na zařízeních Android i iOS, zatímco aplikace Mapy na laptopech a tabletech s Windows 10 také tuto funkci obsahuje. Zatímco v mapových aplikacích lze stáhnout mnoho údajů o poloze, většina informací o veřejné dopravě nebude fungovat offline. Dobrou alternativou je stáhnout si aplikaci místní hromadné dopravy pro svůj cílový cíl, než vyrazíte. Mnoho z těchto aplikací funguje zcela offline a obsahuje také některé užitečné informace o dostupných přepravních službách.

Nastavte cloudové služby na svém mobilním zařízení

Muž a žena používající Disk Google a cloud k synchronizaci souborů mezi počítačem a smartphonem

Disk Google může ukládat data do cloudu a synchronizovat soubory mezi zařízeními.

Ztráta, rozbití nebo odcizení smartphonu během mezinárodního cestování je vždy možné. Naštěstí prožívání kterékoli z těchto špatných situací nemusí být tak zničující, jak tomu bylo dříve díky řadě cloudových služeb, které mohou zálohovat všechny vaše fotografie, videa a nastavení aplikací do cloudu pro přístup na jiný telefon , tablet nebo počítač v budoucnu. Cloudové služby první strany pro smartphony iPhone a Android, iCloud a Google Drive, jsou obvykle nainstalovány a ve výchozím nastavení povoleny na příslušných zařízeních, aby se vaše data uložila na příslušné servery, ale můžete také zkontrolovat některé možnosti třetích stran jako záloha. Dropbox a Microsoft OneDrive jsou dvě populární alternativy k výchozím cloudovým možnostem smartphonu, ale existuje řada, kterou stojí za to vyzkoušet. Většina cloudových služeb může na zálohování dat spolupracovat, takže pokud dosáhnete limitu dat na jedné, můžete si být jisti, že některá z dalších služeb uvolnila mezeru.

Připravte se na změny obsahu aplikace v jiných zemích

Žena, která v posteli sledovala Marvel's Daredevil a anime na Netflixu na iPadu

Netflix vám umožňuje streamovat a stahovat seriály a filmy pro sledování kdekoli.

Zatímco mnoho aplikací a služeb může fungovat v zahraničí, mnoho cestovatelů zjistilo, že se některý licencovaný obsah v aplikacích jejich mobilních telefonů mírně mění, přestože se stejná aplikace a účet používají jako doma. Například při používání v USA může být v aplikaci Fitbit Coach a dalších aplikacích pro smartphony pro fitness k dispozici celá řada hudebních seznamů skladeb, ale při cestování na Nový Zéland může být výběr skladeb omezenější. Bylo nebylo a Frasier může být na vašem seznamu Netflix doma, ale při cestování do Austrálie můžete zjistit, že z aplikace Netflix úplně zmizí. Změna obsahu v aplikacích však nemusí být vždy špatná věc. Zatímco některé z vašich oblíbených pořadů mohou být v Netflixu nedostupné, například když cestujete do Japonska, získáte také přístup k mnoha skvělým japonským filmům a anime sériím, které byste se svým účtem Netflix doma nemohli sledovat.