Skip to content

10 starých videí, která byla virová dříve, než YouTube vůbec existovala

12 de Červenec de 2021
jakob owens ZOtnmYS0JVg unsplash ed19872dc1c2479798007bda5706ad60

YouTube nebyl vždy platformou číslo jedna, která posílala nejzábavnější a nejšokující videa do virtuální propasti virální slávy. Než se objevila platforma pro sdílení videí, lidé museli zveřejňovat klipy na webových stránkách pro humor, na fórech a e-mailem. Zde je jen 10 videí, která se šířila před YouTube, Facebookem a všemi ostatními sociálními stránkami, které nyní používáme.

Star Wars Kid (2003)

Fanoušci hvězdných válek ho dodnes milují. Na začátku roku 2000 se teenager natočil, jak rekonstruuje imaginární bojovou scénu s předstíraným světelným mečem Hvězdných válek. Podle Know Your Meme bylo video nahráno do Kazaa a odtamtud se šířilo a skončilo na několika internetových humoristických webech a nakonec bylo transformováno do parodií a remixů vytvořených s různými přidanými speciálními efekty. Odhaduje se, že původní neupravené video Star Wars Kid bylo nyní zobrazeno více než miliardukrát.

Dancing Baby (1996)

Screenshot z Dancing Baby

Tady je ten, který vás opravdu vezme zpět – ve skutečnosti až do roku 1996. The Dancing Baby (také známý jako Oogachaka Baby) obsahuje 3D animaci dítěte z 90. let v pleně, která tančí spolu s úvodem písně švédské rockové kapely. Toto video se šířilo prostřednictvím předávaných e-mailových řetězových zpráv, ještě v době, kdy jsme byli ještě v první fázi webu, dlouho před érou webu 2.0. Pokud chcete znát celý příběh, můžete se podívat na tento článek na TechCrunch, kde najdete krátkou historii memu Dancing Baby.

Don Hertzfeldt’s Rejected (2000)

Screenshot z Odmítnuté karikatury

Krátký komediální film s názvem Odmítnuto se na internetových stránkách pro humor začal objevovat počátkem roku 2000, v době, kdy byl na Oscarech 2000 nominován za nejlepší krátký animovaný film. Karikatura se skládá z lichých nesmyslných scén, které dokonce obsahují nějaký obsah, který není pro práci bezpečný. Citáty jako „Jsem banán“ a „Moje lžíce je příliš velká!“ z filmu se staly populární jednolístky, které byly znovu představeny a parodovány všemi druhy fanoušků originálu.

Numa Numa (2004)

Screenshot z Numa Numa

Pravděpodobně nikdy neuvidíte nadšenějšího fanouška moldavské popové hudby než toho chlapa ve videu Numa Numa. Tvůrce videa natáčel, jak tančí a synchronizuje rty s O-Zone Dragostea din Tei, a poté jej v roce 2004 nahrál na zábavní web Newgrounds. Mnohým lidem přinesl úsměv na tváři a stal se tak virálním. Video bylo od nahrání zhlédnuto milionkrát – se všemi jeho kopiemi, které se dnes šíří po internetu, nyní možná dosáhlo více než miliardy zhlédnutí.

Konec světa (2003)

Screenshot z Konec světa

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký chaos může nastat, až konečně skončí svět? The End of the World (nebo The End of Ze World) je absurdní flash animovaný film, který se stal virálním poté, co byl nahrán na internetový humorný web Albino Blacksheep v roce 2003. Několik částí vyprávění v karikatuře se stalo ikonickými internetovými frázemi, například „ Jsem unavený, „a“ WTF, kámo? “ Po svém prvním debutu se nahrávání videa rychle rozšířilo i na další humorné stránky, což evidentně přispělo k jeho viralitě.

Celá vaše základna nám náleží (počátkem 20. století)

Screenshot z All Your Base

Dalším virálním videem, které se vrací zpět, je nezapomenutelný a gramaticky nesprávný klip postavy z videohry, který říká „Celá vaše základna patří nám,“ ze 16bitové hry Zero Wing z roku 1989. Roboticky znějící, gramaticky nesprávná frázová fráze se podle Know Your Meme vkradla na internet již v roce 1998 a na začátku let 2000 se stala virálním hitem na webech jako Something Awful, Newgrounds a diskusní fóra na fóru po celém webu.

Badger Badger Badger (2003)

Screenshot Badgera

Badger Badger Badger je flashová animovaná karikatura, jejíž pěst se objevila na weebls-stuff.com. Byla na něm spousta jezevců, pár hub a had, všichni tančili na směšnou píseň. Píseň jen opakuje slovo „jezevec“, když se objeví několik jezevců, pak několikrát „houba“ a nakonec „snaaaake, to je snaaaaake!“ Celá animace trvá jen několik sekund, ale pokračovala v nekonečné smyčce a zanedlouho se stala inspirací pro mnoho parodií, spin-offů a remixů.

The Llama Song (2004)

Screenshot z Llama Song

Kdo by mohl zapomenout na Llama Song? V roce 2004 nahrál uživatel DeviantArt bleskové animační video bláznivé písně o lámách a hromadu fotografií lám, které se objevily pokaždé, když se zaznělo slovo „lama“. Po všech lámách začne píseň vypisovat více nesouvisejících předmětů, lidí a kachen. Podle Know Your Meme video rychle získalo přes 50 000 zhlédnutí na DeviantArt, než se rozšířilo do Newgrounds a Albino Blacksheep, kde přilákalo stovky tisíc dalších zhlédnutí.

Arašídové máslo Jelly Time (2002)

Screenshot z arašídového másla Jelly Time

V roce 2002 se náhodná flash animace banánů tančících na píseň „Peanut Butter Jelly Time“ od The Buckwheat Boyz sdílela na populárním internetovém fóru Offtopic, které se poté rychle rozšířilo na další stránky, jako jsou Newgrounds, eBaum’s World, Albino Blacksheep a další. Není to nic jiného než mírně otravný tančící banán po celou dobu videa, ale klip pokračoval počátkem až polovinou dvacátých let a způsobil všechny druhy parodií a předělávek.

We Like The Moon (2003)

Screenshot z We Like The Moon

Pokud jste na začátku roku 2000 vůbec znali web RatherGood.com, věděli jste, že to byl mystický nepořádek podivných a šílených animovaných animovaných filmů od jeho tvůrce Joela Veitche. We Like The Moon bylo jen jedním z mnoha videí, která se uchytila ​​kvůli svým strašidelným postavám spongemonkey a strašlivému hudebnímu výkonu – pravidelný trend ve videích Veitch, který obsahoval podivné a hloupé písně jeho kapely. Nakonec, Máme rádi Měsíc dostal Quizno a stal se inspirací pro některé z jeho reklam, které se na krátkou dobu objevily v televizi.