Skip to content

10 tipů, jak zajistit, aby se něco stalo virovým online

8 de Srpen de 2021
GettyImages 815740928 5ad51100642dca00363b3439

Každý chce více webového provozu, více zhlédnutí videa, více odběratelů, více sledujících, více lajků a více komentářů od tolika lidí, kolik může oslovit online. Pokud se vám podaří získat něco, co se stane virálním na internetu, můžete získat velkou pozornost v malém čase bez velkého úsilí. K získání virové jiskry je zapotřebí správný druh obsahu, správné načasování a správní lidé, kteří jej poprvé objeví. Většina by tvrdila, že to také vyžaduje hodně štěstí. Zde je deset tipů, které byste měli mít na paměti při pokusu o získání viru.

Zvažte aktuální události a trendy

Pokud je něco aktuální, máte větší šanci na zobrazení svého obsahu, protože ho lidé hledají na Googlu, Twitteru a kdekoli jinde. Zeptejte se sami sebe, jak můžete do svého virálního obsahu začlenit dnešní trendy, které jsou zajímavé pro novinky, stojí za to. Sledujte sekci Zpráv Google a podívejte se na Trendy Google. Novinky také vypuknou nejprve v sekci trendů na Twitteru a Facebooku, takže věnujte pozornost trendovým tématům i tam. Podívejte se na náš článek „Jak používat Trendy vyhledávání Google“, kde najdete krátký úvod k tomuto nástroji a jak s jeho používáním začít snad využívat nějaký provoz.

Vytvořte úžasný videoobsah

Neexistují žádná pravidla, jaký formát by měl mít váš obsah, aby se stal virálním, ale čím je vizuálnější, tím lépe. Nemělo by být překvapením, že se videa na internetu mimořádně dobře daří a často se šíleně sdílejí na sociálních sítích. Pokud nahrajete video na YouTube, Vimeo nebo dokonce na Facebook a necháte se objevit ostatními, kterým se líbí to, co vidí, mohou pro vás udělat veškerou propagaci tím, že je budou sdílet prostřednictvím svých vlastních sociálních sítí. Podívejte se na některé z nejlepších bezplatných aplikací pro úpravu videa na YouTube.

Používejte relevantní klíčová slova všude, kde můžete

Mějte na paměti, že lidé zadávají klíčová slova a fráze, aby hledali věci – ať už na Googlu nebo ve vyhledávacím poli jakékoli platformy – takže pokud dokážete, aby se váš obsah dostal do výsledků, máte velkou šanci získat před očima těch správných lidí. Pokud obsahuje více písemného obsahu, ujistěte se, že máte tolik klíčových slov, kolik se vejde do nadpisu, popisu a celého textu. Chcete -li najít relevantní klíčová slova, která chcete zahrnout do názvu a popisu videa, zvažte použití některých z nejlepších nástrojů SEO k jejich průzkumu. Platformy jako YouTube, Tumblr a Twitter také používají značky nebo značky hashtag, které vám také mohou pomoci zobrazit se ve výsledcích vyhledávání.

Získejte pomoc od velkého ovlivňovatele

Obsah se často stává virálním, protože na něj narazí velký ovlivňovatel (alias nějaký vysoce postavený jedinec s velkým sledováním online) a sdílí jej se svým masivním publikem. Bohužel není snadné si všimnout někoho velkého a slavného. Můžete je hodně potrápit tím, že se na ně obrátíte prostřednictvím sociálních médií nebo e -mailu a doufáte v to nejlepší, ale neexistují žádné záruky, že si vás všimnou. Moudřejší strategií by bylo inteligentní propojení s velkými ovlivňovateli (ne nutně celebrity, ale lidé s dobrou pověstí a velkým sledováním online) před rozhodnete se požádat o jejich pomoc. Věnujte nějaký čas péči o svůj vztah, aniž byste je nejprve o něco požádali a budete mít větší šanci, že souhlasí, že vám pomohou s vaší virální kampaní, až přijde čas, abyste se jich na to zeptali. Pokud jste na Instagramu, můžete zkusit partnerství shoutout (S4S) s jiným uživatelem, který zveřejňuje podobný obsah a má přibližně stejný počet sledujících jako vy.

Spusťte zábavnou soutěž

Soutěže fungují skvěle při šíření zprávy o něčem, protože lidé rádi vyhrávají, i když je odměna relativně malá. Pokud můžete dát něco hodnotného, ​​může to fungovat jako úplatek, který přiměje lidi, aby si oblíbili vaši stránku na Facebooku, sledovali vás na Twitteru a dokonce je přiměli tweetovat o soutěži nebo ji zveřejnit na Facebooku, aby přitáhlo ještě více lidí. A mnoho kampaní na sociálních médiích dobře využívá soutěže a dárky, aby udrželo své současné publikum v kontaktu a přilákalo nové lidi.

Použijte svůj velký smysl pro humor

Lidé se rádi smějí a rádi se podělí o něco, co je přinejmenším směšně zábavné nebo zábavné, takže pokud máte kreativní talent na komedii, možná se vám podaří získat docela dost pozornosti a virálního sdílení jen tím, že budete zábavní. Pokud jsou vaše věci dostatečně zábavné, můžete se dostat na nejrůznější weby a blogy a přispět tak k virální trakci, v kterou jste doufali. Mnoho lidí úspěšně využilo svůj smysl pro humor k vytvoření parodických účtů na Twitteru a získalo tisíce a tisíce sledujících. Pokud je to vaše věc, zde je několik nápadů, jak si vytvořit svůj vlastní parodický účet na Twitteru.

Odvažte se být šokující a kontroverzní

Pokud jste v pořádku, že se stanete virálním kvůli něčemu, co není zrovna nejpozitivnější, a jste si vědomi možnosti, že vás někteří lidé budou špatně kritizovat, nelíbí nebo dokonce trochu nenávidět, můžete se rozhodnout překvapit své publikum něčím malým tabuizovat nebo negativně komentovat kontroverzní problém. Když při prohlížení části obsahu vzbuzují silné emoce, lidé je přirozeně chtějí sdílet, aby viděli, jak na to budou reagovat i jejich přátelé. Ať už dobrý nebo špatný, stále se může stát virálním!

Použijte spoustu vizuálů

Rozsah pozornosti průměrného webového surfaře je stále kratší a kratší, takže máte větší šanci upoutat oči lidí odvážnou fotografií nebo skvělým GIFem, než velkým blokem textu. Nyní máme hlavní platformy, které se téměř výhradně věnují šíření vizuálního obsahu, jako jsou Instagram, Tumblr a Pinterest. Díky Facebooku také nyní fotky vypadají ve zpravodajském kanálu velmi velké, takže si jich lidé pravděpodobněji všimnou. Nemusíte nutně najmout grafického designéra, který vám vytvoří všechny vaše vizuály. Podívejte se na tyto skvělé (a zdarma) nástroje pro grafický design, které může použít každý začátečník.

Odešlete svůj obsah na Reddit

Pokud se dostanete na úvodní stránku Redditu, můžete získat tisíce a tisíce zobrazení. Ostatní uživatelé budou hlasovat pro nebo hlasovat pro váš odeslaný obsah a čím více hlasů prohlasuje, tím více bude posunuto na začátek stránky. Je to však ošidné a doporučuje se, abyste si udělali čas nejprve se zapojit do komunity Reddit, než jednoduše odešlete odkazy na své věci k vlastní propagaci. Reddit se ve skutečnosti hodně mračí při odesílání vlastních věcí, takže zde musíte být opatrní.

Udělejte vše pro to, abyste byli co nejvíce jedineční

V neposlední řadě nemůžete očekávat, že by něco zachytilo významné publikum, pokud je to jen přepracovaný obsah s průměrným poselstvím. Abyste se stali virálními, musíte udělat něco, co se ještě nikdy nestalo. Musíte lidi nadchnout a nabídnout jim něco, co může ovlivnit jejich pocity natolik silně, že v nich vyvolá touhu sdílet váš obsah se svými sociálními sítěmi. Jinými slovy, musíte je zasáhnout přímo v emocích. To je potřeba, pokud se chcete v dnešní době stát virálním.