Skip to content

14 skvělých funkcí iOS 11, díky nimž bude váš iPhone nebo iPad úžasný

4 de Srpen de 2021
ios 11 593d3f773df78c537b62c5ac

Ať už máte iPhone, iPad nebo iPod touch, iOS 11 přináší do vašeho zařízení stovky vylepšení. Pokud vlastníte iPad, iOS 11 je obzvláště důležitý. Mnoho z největších změn zavedených s touto verzí iOS dělá z iPadu ještě výkonnější nástroj produktivity, který může některým uživatelům dokonce nahradit notebook. Zde jsou naše tipy pro 14 nejlepších funkcí, které debutovaly s iOS 11.

IPad, nyní zabiják notebooku

IPad získává největší vylepšení od iOS 11. Spolu s dalšími funkcemi uvedenými v tomto článku je iPad s iOS 11 tak lepší, že nyní může být skutečnou náhradou notebooku pro mnoho lidí. IPad v iOS 11 má vylepšený multitasking, dock pro ukládání a spouštění běžně používaných aplikací, podporu pro přetahování obsahu mezi aplikacemi a aplikaci Files, která spravuje soubory jako na počítači Mac nebo Windows. Ještě chladnější jsou funkce produktivity, jako je skener dokumentů zabudovaný v aplikaci Fotoaparát a schopnost používat Apple Pencil k psaní prakticky na jakýkoli druh dokumentu. S ním můžete do dokumentu přidávat ručně psané poznámky, převádět psané poznámky na text, kreslit na fotografie nebo mapy a další.

Rozšířená realita mění svět

Rozšířená realita iOS 11

Rozšířená realita-která vám umožňuje umístit digitální objekty do scén reálného světa a interagovat s nimi-má obrovský potenciál změnit svět. Přichází v iOS 11. AR není integrována do žádné z aplikací, které jsou součástí iOS 11. Místo toho je technologie součástí samotného operačního systému, což znamená, že ji vývojáři mohou používat k vytváření aplikací. Počítejte tedy s tím, že v App Store začnete vidět spoustu aplikací, které nabízejí jejich schopnost překrývat digitální objekty a živá data do skutečného světa. Dobrými příklady mohou být hry jako Pokemon Go nebo aplikace, která vám umožní podržet fotoaparát vašeho telefonu na vinném lístku restaurace a zobrazit hodnocení každého vína od uživatelů aplikace v reálném čase. Chcete vyzkoušet některé aplikace pro rozšířenou realitu? Podívejte se na naše návrhy v části Nejlepší AR aplikace pro iPhone.

Platby peer-to-peer s Apple Pay

Platby iOS 11

Venmo je populární aplikace, která vám umožní platit přátelům za sdílené výdaje, jako je nájem, účty nebo rozdělení nákladů na večeři. Apple přináší funkce podobné Venmu do iPhonu s iOS 11. Zkombinujte Apple Pay a bezplatnou aplikaci pro textové zprávy od společnosti Apple, Zprávy, a získáte skvělé platby peer-to-peer. Přejděte na konverzaci ve Zprávách a vytvořte zprávu, která obsahuje částku peněz, kterou chcete poslat. Autorizujte převod pomocí Touch ID nebo Face ID a peníze budou staženy z vašeho účtu Apple Pay a odeslány vašemu příteli. Peníze jsou uloženy na účtu Apple Pay Cash (také nová funkce) pro pozdější použití při nákupech nebo vkladech. Podrobný návod, jak posílat peníze pomocí Apple Pay, najdete v článku Jak používat Apple Pay Cash.

AirPlay 2 přináší zvuk ve více místnostech

iOS 11 AirPlay 2

AirPlay je technologie společnosti Apple pro streamování zvuku a videa ze zařízení iOS (nebo Mac) do kompatibilních reproduktorů a dalšího příslušenství. Už dlouho je to silná funkce systému iOS. V systému iOS 11 je nová generace AirPlay 2 o něco lepší. Místo streamování do jednoho zařízení může AirPlay 2 detekovat všechna zařízení kompatibilní s AirPlay ve vaší domácnosti nebo kanceláři a spojit je do jednoho audio systému. Výrobce bezdrátových reproduktorů Sonos nabízí podobnou funkci, ale musíte si koupit její drahý hardware. AirPlay 2 vám umožní streamovat hudbu na jakékoli kompatibilní zařízení nebo na více zařízení současně. S ním můžete uspořádat večírek, kde každá místnost hraje stejnou hudbu, nebo vytvořit prostorový zvuk v místnosti věnované hudbě.

Fotografování a živé fotografie jsou ještě lepší

Fotky iOS 11

IPhone je celosvětově nejpoužívanější fotoaparát, takže dává smysl, že Apple neustále vylepšuje fotografické funkce zařízení. V iOS 11 existuje mnoho jemných vylepšení funkcí fotografování. Od nových fotografických filtrů po vylepšené barvy tónu pleti budou fotografie vypadat lépe než kdy dříve. Inteligentnější technologie Apple Live Photo je také chytřejší. Živé fotografie nyní mohou běžet na nekonečných smyčkách, mít přidaný efekt odrazu (automatického zpětného chodu) nebo dokonce pořizovat snímky s dlouhou expozicí. Apple také zavádí dva nové formáty souborů s iOS 11, které by měly zajímat každého, kdo pořizuje mnoho fotografií nebo videí a potřebuje šetřit úložný prostor. HEIF (High Efficiency Image Format) a HEVC (High Efficiency Video Coding) zmenší obrázky a videa až o 50% menší bez snížení kvality.

Siri získává vícejazyčnost

Siri na iOS 11

Každé nové vydání iOS dělá Siri chytřejším, včetně iOS 11. Jednou z chytřejších nových funkcí je schopnost Siri překládat z jednoho jazyka do druhého. Zeptejte se Siri v angličtině, jak vyslovit frázi v jiném jazyce (nejprve je podporována čínština, francouzština, němčina, italština a španělština), a ona vám to přeloží. Vylepšen je také hlas Siri. Nyní to zní spíše jako člověk a méně jako hybrid člověk/počítač. Díky lepšímu frázování a důrazu na slova a fráze by interakce se Siri měla být přirozenější a srozumitelnější.

Přizpůsobitelné, přepracované ovládací centrum

Ovládací centrum iOS 11

Control Center je skvělý způsob, jak rychle přistupovat k některým nejpoužívanějším funkcím iOS, včetně ovládání hudby a zapínání a vypínání věcí, jako je Wi-Fi a Režim v letadle a Zámek otáčení. S iOS 11 dostane Control Center zbrusu nový vzhled a stane se mnohem výkonnějším. Za prvé, Control Center nyní podporuje 3D Touch, což znamená, že do jedné ikony lze sbalit mnoho dalších ovládacích prvků. Ještě lepší však je, že nyní můžete přizpůsobit ovládací prvky dostupné v Control Center. Můžete odstranit ty, které nikdy nepoužíváte, přidat ty, které vás zvýší efektivitu, a nechat Control Center stát se zástupcem všech funkcí, které potřebujete.

Nerušit při řízení

iOS 11 Nerušit při řízení

Klíčovou novou bezpečnostní funkcí v iOS 11 je Nerušit při řízení. Nerušit, který je již léta součástí systému iOS, vám umožní nastavit váš iPhone tak, aby ignoroval všechny příchozí hovory a texty, abyste se mohli bez přerušení soustředit (nebo spát!). Tato funkce rozšiřuje myšlenku použití za jízdy. Když je povolena funkce Nerušit při řízení, hovory nebo texty, které přicházejí, když jste za volantem, nerozsvítí obrazovku a nezlákají vás podívat se. Existují nastavení nouzového přepsání, ale cokoli, co omezuje rušivou jízdu a pomáhá řidičům soustředit se na silnici, přinese velké výhody.

Šetřete úložný prostor díky vykládce aplikací

Offload aplikací pro iOS 11

Nikdo nemá rád nedostatek úložného prostoru (zejména proto, že na zařízeních iOS nelze upgradovat paměť). Jedním ze způsobů, jak uvolnit místo, je odstranit aplikace, ale to znamená, že ztratíte nastavení a data pro tuto aplikaci. Ne na iOS 11. Nový OS obsahuje funkci s názvem App Offloading. To vám umožní odstranit samotnou aplikaci při ukládání dat a nastavení z aplikace do vašeho zařízení. S ním můžete uložit věci, které byste nemohli získat zpět, a poté smazat aplikaci a uvolnit místo. Rozhodli jste se, že chcete aplikaci zpět později? Stačí si jej znovu stáhnout z App Store a všechna vaše data a nastavení na vás čekají. Existuje dokonce i nastavení pro automatické vykládání aplikací, které jste v poslední době nepoužívali, k inteligentnímu zvětšení dostupného úložiště. Potřebujete uvolnit ještě více místa k provedení upgradu operačního systému? Zjistěte, jak v části Jak aktualizovat iPhone, když nemáte dostatek místa.

Nahrávání obrazovky přímo na vaše zařízení

Nahrávání obrazovky iOS 11

Dříve to bylo tak, že jediným způsobem, jak zaznamenat, co se děje na obrazovce vašeho zařízení iOS, bylo buď to připojit k počítači Mac a provést záznam tam, nebo to utéct z vězení. To se v iOS 11 mění díky vestavěné funkci pro nahrávání obrazovky vašeho zařízení. To je skvělé, pokud chcete nahrávat a sdílet herní relaci, ale také velmi užitečné, pokud vyvíjíte aplikace, webové stránky nebo jiný digitální obsah a chcete sdílet nedokončené verze své práce. V nové aplikaci Control Center můžete přidat zástupce této funkce a videa se do aplikace Fotky ukládají v novém menším formátu HEVC.

Jednoduché domácí sdílení Wi-Fi

Sdílení Wi-Fi iOS 11

Všichni jsme měli zkušenost jít do domu přítele (nebo když k nám přišel přítel) a chtěli jsme se připojit k jejich síti Wi-Fi, jen aby jim vzal vaše zařízení, aby mohli zadat 20místné heslo (my určitě za to může). Tím končí iOS 11. Pokud se k vaší síti pokusí připojit jiné zařízení se systémem iOS 11 nebo novějším, dostanete na zařízení iOS oznámení, že se to děje. Klepněte na Odeslat heslo tlačítko a vaše heslo k Wi-Fi bude automaticky vyplněno na zařízení vašeho přítele. Zapomeňte na zadávání dlouhých hesel. Získání návštěvníků do vaší sítě je nyní stejně snadné jako klepnutí na tlačítko. To je obzvláště užitečné, pokud je vaše heslo těžko zapamatovatelné, protože na svém iPhone nemůžete vyhledat heslo k Wi-Fi.

Superrychlé nastavení zařízení

Rychlé nastavení iOS 11

Upgradování z jednoho zařízení iOS na druhé je docela snadné, ale pokud máte k přesunu hodně dat, může to chvíli trvat. Tento proces je v systému iOS 11. mnohem rychlejší. Jednoduše přepněte staré zařízení do režimu automatického nastavení a pomocí fotoaparátu na novém zařízení pořiďte snímek, který se zobrazuje na starém zařízení. Když se zablokuje, mnoho vašich osobních nastavení, předvoleb a hesel klíčů iCloud se automaticky importuje do nového zařízení. Tím se nepřenesou všechna vaše data – fotografie, offline hudbu, aplikace a další obsah bude třeba přesunout samostatně – ale nastavení a přechod na nová zařízení bude mnohem rychlejší.

Uložte hesla pro aplikace

Klíčenka iOS 11 iCloud pro aplikace

Klíčenka iCloud v Safari ukládá hesla vašich webových stránek do všech zařízení pomocí vašeho účtu iCloud, takže si je nemusíte pamatovat. Velmi užitečné, ale funguje pouze na webu. Pokud se potřebujete přihlásit k aplikaci na novém zařízení, stále si musíte pamatovat své přihlášení. Už ne. V iOS 11 nyní iCloud Keychain podporuje také aplikace (vývojáři je budou muset přidat do svých aplikací). Nyní se jednou přihlaste do aplikace a uložte heslo. Poté bude toto přihlášení k dispozici na každém dalším zařízení přihlášeném k vašemu iCloudu. Je to malá funkce, ale taková, která ze života odstraní jednu z těch drobných nepříjemností, které rádi uvidíme.

Tolik potřebný redesign App Storu

Redesign iOS 11 App Store

App Store dostává v iOS 11 zcela nový vzhled. V souladu s přepracováním aplikace Hudba v iOS 10 je nový design App Store náročný na velký text, velké obrázky a – poprvé – rozbíjí hry a aplikace do samostatných kategorií. To by mělo usnadnit nalezení druhu aplikace, kterou hledáte. Kromě nového vzhledu existují i ​​nové funkce. Patří mezi ně každodenní tipy, návody a další obsah, který vám pomůže objevit užitečné nové aplikace a lépe využít aplikace, které již používáte.