Skip to content

4 Book Exchange Websites to Check Out

8 de Červenec de 2021
what is a book exchange 3486662 FINAL 2160aa8be7924a8aa2584733820bd7c6

Weby pro výměnu knih pomáhají propojit majitele knih, kteří mají zájem o obchodování s použitými knihami s použitými knihami jiných vlastníků knih. Je to výhoda pro všechny, protože si každý může užít novou knihu, aniž by musel utrácet peníze navíc a dělat doma více místa pro ukládání starých knih.

Proč se účastnit burzy knih

Vášniví čtenáři hromadí knihy jako veverky hromadící ořechy, ale i těm nejodolnějším smečkovým krysám může dojít místo. Garážový prodej, knihkupectví za poloviční cenu a dokonce i prodej na Amazonu může být skvělý způsob, jak tyto regály vyčistit, ale nemáte zaručeno, že dostanete zpět peníze, které jste do nich vložili. To je místo, kde dochází k výměně knih a výměnám knih. Místo toho, abyste svou knihu prodali zpět za zlomek nákladů, účastníte se výměny knih tím, že souhlasíte s tím, že pošlete svou knihu někomu, kdo o to požádá, a obdržíte vlastní žádost poštou. Vaše stará kniha najde čtenáře a na oplátku získáte novou použitou knihu ke čtení.

Weby pro výměnu knih usnadňují proces obchodování s knihami. Většina je zdarma a někteří dokonce platí za poštovné potřebné k výměně knih.

Knižní burzy jsou dobré pro životní prostředí

Úhledným aspektem účasti na burze knih je přínos pro životní prostředí. Podle Greenpeace může jeden kanadský smrk vyprodukovat pouze 24 knih. To znamená, že pouze s několika desítkami výměn budete mít uložený strom. Účast na burze knih také šetří inkoust a zanechává menší ekologickou stopu než tisk knihy.

Seznam oblíbených webových stránek pro výměnu knih

Existuje několik webových stránek pro výměnu knih, ke kterým se můžete připojit, abyste mohli začít vypisovat své knihy a procházet knihy, které by vás mohly zajímat. Zde je několik, které stojí za vyzkoušení:

  1. PaperBackSwap: Seznam vašich knih a výběr z 1,7 milionu dostupných knih.
  2. BookCrossing: Zaregistrujte svou knihu a poté ji uvolněte tak, že ji necháte na lavičce v parku nebo v tělocvičně, což jí umožní najít nového majitele a možná vytvořit nového milovníka knih.
  3. BookMooch: Pošlete své knihy někomu, kdo je chce získat za body, a poté pomocí svých bodů nakupujte knihy od ostatních uživatelů.
  4. BooksFreeSwap: Neexistují žádné přímé požadavky na výměnu a příjemce vždy platí poštovné.

Zvažte možnost výměny knih za jiné položky

Pokud na žádném z výše navrhovaných webů nenajdete žádné obchody s knihami, které vás lákají, možná budete chtít vyzkoušet některé weby a aplikace, které uživatelům umožňují obchodovat s jakýmikoli jejich starými věcmi – nejen s knihami! To může být velmi zábavné a uspokojivé úsilí, pokud jste připraveni obchodovat se svými starými knihami za další použité předměty. Zvažte následující weby / aplikace:

  • Bunz: Najděte věci a obchodujte s nimi ve vaší místní oblasti.
  • TradeMade: Obchodujte jakoukoli položku nebo službu v jakékoli kombinaci.
  • Freecycle: Vyberte si skupinu ve svém okolí a začněte obchodovat, směňovat a dávat nebo získávat věci zdarma.
  • LetGo: Něco jako eBay pro lidi, kteří chtějí spíše obchodovat než nakupovat a prodávat.