Skip to content

5 tipů pro nákup auta na eBay

11 de Září de 2021
GettyImages 871223724 5c264e1d46e0fb00019ffc5f

eBay je stále oblíbenějším místem pro nákup auta, nového nebo ojetého. Jako každá zkušenost s nákupem auta si však musíte před odložením peněz udělat domácí úkol. Zde je to, co potřebujete vědět o koupi auta na eBay.

Před koupí auta na eBay si udělejte domácí úkol

Prodejci automobilů na eBay se liší od soukromých prodejců po profesionální ojeté vozy. Bez ohledu na to, u koho nakupujete, existuje několik základních věcí, které byste měli vědět, než začnete nakupovat.

 • Požadavky na bezpečnost a emise: Přejděte na web státního oddělení motorových vozidel a vyhledejte požadavky na bezpečnost a emise. I když budete nakupovat pouze ve svém domovském státě, stále stojí za to mít tyto informace po ruce. Vyhledejte informace zadáním hledaného výrazu, jako je název vašeho státu, a „kontroly automobilů. „Hledejte informace přímo ze státních webů místo webů, jako je DMV.org.
 • Název a registrační formuláře: Zjistěte, jaké formy váš stát vyžaduje, abyste podali žádost o převod titulu a registrace. Pokud pracujete s obchodním zastoupením, možná to vyřeší za vás, ale je dobré tento proces znát.
 • Daně: Měli byste znát své daňové zatížení. Daň z prodeje se obecně vypočítává na základě aktuálního stavu vozu. Pokud se tyto sazby liší, budete pravděpodobně zodpovědní za rozdíl, což může být nepříjemné překvapení, pokud jsou sazby vyšší.
 • Kontrola a dodání: Myslete na to, že u auta, ke kterému se nedostanete snadno, budete muset zajistit jak samostatnou prohlídku odborníkem, tak vyzvednutí nebo doručení, které může stát několik set dolarů. Prozkoumejte společnosti, které to nabízejí ve vaší oblasti, nebo to prodiskutujte s místním prodejcem. Toto vše si poznamenejte a zapište na místo, na které se snadno dostanete, a budete připraveni hledat.

Najděte auta na eBay

Nalezení vozidla na eBay je poměrně jednoduché, protože eBay má pro to vyhrazený web, eBay Motors, s vyhledávacím oknem v horní části. Pokud například chcete najít pouze vozidla ve vašem státě nebo snadno se podívat, můžete zadat své PSČ a určitý poloměr kilometrů kolem něj. Výpisy můžete také zúžit podle značky, modelu a rozsahu modelových let. Pro naše účely se podívejme na seznam Honda Fit 2008. eBay za vás dělá docela dost výzkumu. Pokud se posunete dolů na konec seznamu, najdete tři karty:

 • Popis: Popis obsahuje informace shromážděné službou AutoCheck, ověřovací službou eBay, která vám poskytne spoustu informací o vozidle, včetně identifikačního čísla vozidla nebo VIN. VIN můžete použít k nezávislé kontrole historie spuštěním prostřednictvím služby, jako je Carfax.
 • Zpráva o historii vozidla: Tato karta obsahuje zprávu o historii vozidla pro dané VIN.
 • Doprava a platba: Tato záložka nabízí citáty různých přepravních společností.

Řekněme, že prozatím se vše o vozidle odhlásí. Máte dvě možnosti:

 • Koupit nyní: Kupte si auto a vyhněte se celému aukčnímu procesu.
 • Vytvořte nabídku: Zkuste přihazovat na auto.

Některé zápisy se prodávají za protiplnění „nebo nejlepší nabídka“, nazývané „OBO“. Kontaktujte prodejce a zeptejte se, jaký rozsah nabídek by zvážil. Podívejte se také na pravidla aukce. Některé z nich jsou „bez rezervy“, což znamená, že se auto prodává bez ohledu na konečnou nabídku, zatímco jiné vyžadují, aby byl prodej schválen stanoveným minimem.

Zkontrolujte Cenu

Při nákupu jakéhokoli auta je důležité porovnat jeho cenu s tím, co platí ostatní. Chcete -li to provést, nejprve prohledejte Kelley Blue Book, abyste se ujistili, že je na prvním místě za rozumnou cenu. Web KBB vám položí několik otázek o stavu vozu, ať už jde o prodejce nebo prodejce, a o umístění, a poskytne vám cenové rozpětí, jako je uvedeno výše. Mějte tento sortiment po ruce; pokud vaše nabídka plus vaše související náklady začnou spadat do vyšší třídy, je na čase odstoupit od aukce. Měli byste se také podívat, co ostatní zaplatili na eBay za podobná auta. Chcete -li to provést, z domovské stránky eBay:

 1. Vybrat Pokročilý v pravém horním rohu vedle tlačítka Hledat.

 2. Na další stránce vyberte Na eBay Motors, poté vyplňte údaje.

 3. Pod Zadejte klíčové slovo nebo číslo položky, vyberte Dokončené výpisy.

  Stránka pokročilého vyhledávání na eBay Motors se zvýrazněnými „dokončenými výpisy“

 4. Vybrat Vyhledávání abyste zjistili, co ostatní zaplatili za podobné záznamy. Ti, kteří prodali, budou mít ceny uvedeny zeleně, zatímco ti, kde aukce skončila bez prodeje, budou uvedeni černě.

Ceny mohou být ovlivněny počtem najetých kilometrů, takže nebude dokonalá shoda. Přesto vám to také poskytne vynikající rozsah, který je třeba vzít v úvahu při zadávání nabídky.

Je to dobré auto?

Pokud se cena odhlásí, dále vůz důkladně prozkoumejte. Začněte prodejcem a jeho historií na eBay.

 1. Na pravé straně seznamu najdete jejich uživatelské jméno a číslo vedle něj.

 2. Vyberte číslo a přejdete na jejich profil zpětné vazby, který obsahuje to, co ostatní uživatelé řekli o jejich nákupu a prodeji. Tento profil může být řídký, zvláště pokud jde o první prodej někoho jiného.

 3. Můžete a měli byste je kontaktovat přímo a požádat o rozhovor s nimi po telefonu nebo e -mailu. Pokud je prodejce prodejcem automobilů nebo je ochoten vám poskytnout své skutečné jméno, měli byste ho také vyhledat prostřednictvím Googlu a vyhledat výsledky.

Zkontrolujte název

Jedna věc, kterou potřebujete vědět, je, zda mají název. Právně řečeno, auto vlastní osoba, která má na titulku své jméno. Pokud nebude název, bude to značný právní problém a samotný prodej může být podezřelý.

 1. Požádejte o kopii názvu. Tyto informace by se měly přesně shodovat s informacemi, které vám poskytl prodejce.

 2. Pokud se název neshoduje, zeptejte se prodávajícího na situaci. V některých situacích to není problém, prodejcem může být příbuzný, který na něj nepřevedl vlastnické právo, proto požádejte o dokončení před dokončením prodeje.

 3. Jakmile budete mít příběh, spusťte kontrolu názvu prostřednictvím národního informačního systému o názvu motorového vozidla nebo NMVTIS, který je poskytován prostřednictvím soukromých prodejců.

„Záchranný“ název označuje auto, které bylo „sečteno“ pojišťovnou. Pokud to je vše, co prodávající má, postupujte velmi opatrně.

Nechte auto zkontrolovat

Dále by mělo být vozidlo nezávisle zkontrolováno. Podívejte se pozorně na text všech certifikačních dokumentů, abyste zjistili, co je certifikované. Pokud například zkontrolovali pouze hnací ústrojí a poskytli mu záruku, mohou nastat jiné problémy.

 1. Pokud prodejce tvrdí, že auto bylo certifikováno jako ojeté, nechte ho poskytnout kopie dokumentů e-mailem nebo šnečí poštou. Dokumenty by měly obsahovat záruku poskytnutou inspektorem, VIN a název obchodního zastoupení, které kontrolu provedlo. Zavolejte a ověřte, že to bylo provedeno.

 2. Pokud neexistuje žádná certifikace, zařiďte prodejci odvoz vozidla k prodejci nebo si můžete najmout nezávislého inspektora.

 3. Nechte inspektora zkontrolovat VIN a poslat vám jeho fotografii, aby potvrdil, že je stejný.

 4. Pokud je vám auto blízko, požádejte ho o vizuální kontrolu a zkušební jízdu.

 5. Podívejte se, zda váš nákup spadá do programu eBay Vehicle Protection Program, který vás chrání, pokud skončíte s citronem.

Bid and Drive

Když je vše hotovo, můžete zahájit proces nákupu.

 1. Pokud se chystáte přihazovat na auto, bedlivě sledujte celkovou cenu. Nezapomeňte, že budete muset zařídit doručení nebo vyzvednutí, daně a veškeré státní poplatky za papírování, pravděpodobně k ceně v závislosti na konečné ceně přičíst stovky nebo dokonce tisíce dolarů.

 2. Jakmile provedete prodej online, kontaktujte prodejce a prodiskutujte jeho podpis nad titulem a registraci vozu ve vašem státě. Aby to bylo jednodušší, možná budete moci zaregistrovat své auto online. Záleží na požadavcích stanovených vaším státem.

 3. Pokud jste získali financování automobilu, budete také muset spojit prodejce s institucí.

 4. Nakonec zařiďte vyzvednutí nebo dodávku a užívejte si svého nového auta.