Skip to content

5 způsobů, jak AI může udělat váš domov šťastným

4 de Červenec de 2021
SpotcamAI2 44caedaa103e409bae97381b898fa12f

Umělá inteligence (AI) zní děsivě. Přicházejí na mysl myšlenky na počítače předjíždějící svět, že? Ale AI může být také dobrá věc. Už se do našich domovů vkrádá malými způsoby, díky nimž je váš život a váš domov lepším a bezpečnějším místem. Díky AI je život v domácnosti snazší než kdy dříve. Všichni jsme viděli inteligentní termostaty nebo robotické vysavače. Díky AI si tyto typy jednoduchých produktů mohou kontextově uvědomit, co se děje v domácím prostředí, analyzovat data, která přijímá, a rozhodnout se, jak nejlépe fungovat na základě informací, které má. Zde je pohled na pět způsobů, jak AI pomáhá majitelům i nájemcům ušetřit peníze, zůstat bezpečnější a dokonce se doma zdravit.

Může pomoci snížit domácí účty za energii

Může to být nikdy nekončící bitva o snížení účtu za domácí energii. Používání inteligentních zástrček ve vaší domácnosti je skvělý způsob, jak zjistit, kde dochází k plýtvání energií. Instalace základní inteligentní zástrčky například s Alexou vám pomůže sledovat, jak dlouho je konkrétní zařízení zapnuto a kolik energie spotřebovává. Můžete upravit množství energie používané v osvětlení přidáním inteligentních žárovek do lamp nebo přizpůsobit vytápění a chlazení pomocí inteligentních termostatů. Pak je tu Currant, pokročilá inteligentní zástrčka, která je také měřičem energie, která vám pomůže pochopit, kolik energie ve své domácnosti používáte. Využívá umělou inteligenci k identifikaci zařízení zbytečně napájejících energii a vypíná je, když nejsou potřeba. Nemáte čas kontrolovat informace z různých chytrých konektorů? Zkuste Smappee. Jedná se o jednoúčelové měřicí zařízení AI, které rozpoznává elektronický podpis různých zařízení ve vaší domácnosti a může vám posílat upozornění, pokud necháte žehličku nebo zapomenete vypnout televizor.

Trenéři AI udržují zdraví majitelů domů

Tonální domácí posilovna využívá umělou inteligenci k určení, jakou váhu můžete bezpečně zvednout.

Kdo potřebuje k tréninku tělocvičnu? Práce doma nikdy nebyla tak inteligentní. Díky AI nyní domácí tělocvičny znají vaši kondici a upravují vám váhy nebo podle toho upravují váš tvar. Například systém domácí posilovny, jako je Tonal, sleduje váš trénink, hledá známky boje nebo únavy při zvedání závaží a automaticky snižuje váhu, pokud si myslí, že máte těžké časy. Tonal může také analyzovat vaše umístění a říci vám, abyste se přesunuli na jiné místo nebo upravili své tělo, aby zajistily, že správně zacílíte na správné svaly a zabráníte zranění.

Napájení chytřejší domácí bezpečnosti a zabezpečení

Skenování rozpoznávání obličeje na obličeji nakouknutém do okna.

Co když váš domov dokáže rozpoznat, kdy dítě pláče, zda někdo spadl a nemůže vstát, nebo jestli je neočekávaným návštěvníkem zloděj na lovu? Domácí video bezpečnostní systémy, jako je Spotcam, překročily rámec jednoduché detekce pohybu. Nyní používají umělou inteligenci k pochopení směru pohybu, který vidí, rozpoznávají tváře návštěvníků vašeho domova a poslouchají konkrétní zvuky (tj. Plačící dítě), aby vás mohli upozornit, když je něco v nepořádku. Tato funkce je velkým krokem od video zvonků, které se v posledních letech staly velmi populárními, do světa, kde je domácí bezpečnost dostatečně intuitivní a inteligentní, aby věděla, kdy existuje skutečné nebezpečí.

Domácí vaření je snazší díky pecím na desce AI

Muž dávat jídlo do JuneOven

Ať už jste opravdovým domácím kuchařem nebo dáváte přednost mraženému jídlu do mikrovlnné trouby, díky umělé inteligenci jsou úkoly domácí kuchyně lépe zvládnutelné. Nemluvíme o kuchyňském robotu za 300 000 $, který dokáže nejen vařit všechna vaše jídla, ale také vám řekne, když vám dochází ingredience; mluvíme o jednoduchých zařízeních, jako je JuneOven. Toto zařízení AI využívá umělou inteligenci pro strojové učení k rozpoznávání a přípravě pokrmů přesně podle vašich představ, v případě potřeby automaticky přepíná mezi režimy vaření a umožňuje vám mluvit s troubou pomocí Alexa. Umístěte do JuneOven více potravin a okamžitě rozpozná, o jaké potraviny se jedná, uvaří je podle vašeho vkusu a poté vám zašle upozornění na smartphone, abyste věděli, kdy je čas dát jídlo na stůl. Zaznamenává dokonce živá a časosběrná videa, abyste viděli, jak jídlo postupuje.

Asistenti AI čistí domy efektivněji

Roomba pomocí AI se vyhýbá psím miskám na podlaze.

Roboti v domácnosti nejsou tak neobvyklí jako dřív. Umělá inteligence pohání vysavače, mopy, čističe oken, sekačky na trávu a další domácí nástroje za stále nižší ceny. Tato technologie jim pomáhá zmapovat cesty čištění, vyhýbat se překážkám a posílat se zpět na nabíjecí podložku, když dochází energie. Tyto nástroje se v některých ohledech stávají starým kloboukem pro spotřebitele, kteří si je zvykli vidět v domácnostech a na reklamách. Novinkou je, že společnosti stále častěji používají AI k hledání pokročilejších způsobů, jak dostat domácnosti do pořádku. Například iRobot nabízí Roomba AI „svazky“, které umožňují robotickým vysavačům a mopům spolupracovat bez lidského zásahu, aby se věci dobře uklidily. Vyvinula také novou platformu s umělou inteligencí nazvanou Genius Home Intelligence, která identifikuje konkrétní kusy nábytku a umožňuje vám dálkově verbálně nasměrovat zařízení na „úklid pod kuchyňským stolem“ nebo „vysávání před gaučem“. To je užitečný pomocník, který můžete mít, když host přijde neočekávaně a vy nemáte čas na to, abyste vše vyzvedli. Umělá inteligence v domácnosti začíná žít až do let humbuku. Když je váš dům inteligentnější, váš život se dá zvládnout lépe a to je vždy něco, co byste měli ocenit. AI zdaleka není děsivá, zjednodušuje domácí život a dává lidem více času na podstatné věci v životě. Které zařízení AI bude v budoucnu milovat váš domov?