Skip to content

5 způsobů, jak opravit iPhone, který se neustále vypíná

5 de Červenec de 2021
iphone shuts down 5af84dcfc5542e0036fe10da

Co je třeba vědět

 • IPhone, který se neustále vypíná, může být způsoben vadnými aplikacemi, poškozením vodou nebo (obvykle) problémy s baterií.
 • Tvrdý reset někdy opraví iPhone, který se sám vypíná nebo cykluje napájení.
 • Pokud vše ostatní selže, možná budete muset kontaktovat podporu Apple ohledně výměny baterie, aby se problém neopakoval.

Ať už potřebujeme, aby komunikovali, bavili nás nebo se jen ujistili, že se každé ráno probudíme včas, spoléháme se na to, že naše iPhony budou po celou dobu správně fungovat. Takže iPhone, který se neustále vypíná bez zjevného důvodu, je problém.

Co způsobuje, že se iPhone neustále vypíná

Existuje několik věcí, které by mohly způsobit tento problém, včetně vadných aplikací a poškození vodou, ale v drtivé většině případů je problémem baterie. Existuje několik způsobů, jak s jistotou zjistit, že problémem je baterie: funkce Battery Health zabudovaná do systému iOS, pokud se váš iPhone vypne na 30% baterie, a nástroj poskytovaný společností Apple.

Jak opravit iPhone, který se neustále vypíná

Než se vydáte cestou výměny baterie, existuje několik jednoduchých softwarových kroků, které můžete podniknout, abyste se pokusili opravit iPhone, který se neustále vypíná.

 1. Tvrdý reset vašeho iPhone. Pokud máte problémy s náhodným vypínáním iPhonu, prvním a nejjednodušším krokem k jeho vyřešení je obvykle restart telefonu. V tomto případě však musíte použít speciální druh restartu, který se nazývá tvrdý reset. Tvrdý reset se liší od standardního restartu, protože hlouběji resetuje operační systém a paměť v telefonu (ale nebojte se: neztratíte žádná data). Pokud je příčinou restartů aplikace s chybou, která způsobí rychlejší vybíjení baterie, může to problém vyřešit.

 2. Aktualizujte iOS. V některých případech náhodného vypnutí iPhone je problém v operačním systému. Pokud tvrdý reset nefungoval a používáte verzi iOS starší než 11.2, měli byste provést aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému. Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout:

  • Jak bezdrátově aktualizovat iOS na iPhone
  • Jak aktualizovat iTunes na nejnovější verzi

  Pokud váš iPhone nemůže aktualizovat svůj OS, klepněte na Nastavení > Oznámení, pak klepněte na každou aplikaci, která je v seznamu, a přepněte její Povolit oznámení jezdec do polohy vypnuto / bílá. Poté aktualizujte operační systém a poté, když je aktualizace dokončena a telefon se restartuje, znovu zapněte oznámení pro každou aplikaci, jejíž oznámení jste vypnuli.

 3. Zkontrolujte stav baterie. Funkce Zdraví baterie poskytuje dvě klíčové informace: maximální kapacitu nabíjení baterie a vliv síly baterie na výkon telefonu. V části Stav baterie se dozvíte, zda je baterie v místě, kde je třeba ji vyměnit. Chcete-li zobrazit stav baterie telefonu, klepněte na Nastavení > baterie > Zdraví baterie. Pokud je vaše maximální kapacita velmi nízká, může to být známkou problému s baterií. Pokud uvidíte něco jiného než „Peak Performance Capability“, může to znamenat, že má vaše baterie problémy.

 4. Obnovte iPhone ze zálohy pomocí DFU. Pokud se váš iPhone stále neočekávaně vypíná, budete muset zkusit obnovit DFU vašeho iPhone. DFU, Chcete-li to provést, připojte svůj iPhone k počítači přes USB a poté v iTunes vytvořte zálohu vašeho iPhone. Po dokončení vložte svůj iPhone do režimu DFU a poté iPhone obnovte ze zálohy, kterou jste vytvořili.

 5. Požádejte společnost Apple o výměnu baterie. Pokud žádná z dalších věcí, které jste dosud vyzkoušeli, problém nevyřešila, může to být způsobeno tím, že problém je s hardwarem vašeho iPhone, ne se softwarem. Může se stát, že je baterie ve vašem iPhone vadná nebo na konci své životnosti. Apple je vaše nejlepší sázka na získání pomoci, proto kontaktujte společnost a získejte technickou podporu.