Skip to content
5G

5GE vs. 5G: Jaký je rozdíl?

11 de Září de 2021
5GE vs 5G 6dbb21fb9dc1425a82ced7604dbec347

S pojmem 5GE, který se vznáší v době, kdy se 5G stále objevuje, je důležitější než kdy jindy pochopit, co to vlastně znamená a v čem se tyto dva liší. 5GE znamená 5G Evolution. Je to označení, které AT&T uvádí na některé ze svých telefonů, což jednoduše znamená, že je připojeno k jejich síti 5G Evolution. Pokud máte jedno zařízení, které říká 5G v horní části a další vedle něj, které říká 5GE, tato dvě zařízení nejsou připojena ke stejné síti, i když jsou na stejném místě a obě používají síť AT & T.

Celková zjištění

5GE

 • Marketingový termín prosazovaný společností AT&T.
 • Totožné s pokročilým 4G LTE.
 • Široce dostupný.
 • Pravděpodobně bude fungovat s vaším stávajícím telefonem.

5G

 • Nejnovější generace technologie mobilních sítí.
 • Několikrát rychlejší než 4G.
 • K dispozici v relativně málo oblastech po celém světě.
 • Vyžaduje zcela nový telefon.

5G Evolution může znít jako forma 5G, možná dokonce jako jeho vylepšení. Realita je však taková, že je to prostě název, který AT&T používá k popisu 4G LTE-A. Společnost AT&T začala používat tento termín koncem roku 2018. S rozhovory o 5G se v té době zahřívaly a poskytly jejich uživatelům pocit, že jsou ve zbrusu nové síti 5G, což by je odlišilo od ostatních společností, jako jsou Verizon a T-Mobile. Ale všechno, co to opravdu udělalo, bylo zmást lidi, aby si mysleli, že byli nějak upgradováni na novou síť, aniž by dostali telefon 5G, aniž by provedli změny na svém účtu a aniž by zaplatili za novou službu. Kicker je, že ostatní poskytovatelé mají také upgradovanou formu 4G LTE, nazývanou LTE Advanced (LTE-A nebo LTE+). To, s čím skončíme, by se tedy dalo považovat za marketingový tah. AT&T chce, aby jejich síť vypadala lépe než ta, kterou nabízejí jiné společnosti, i když se nijak neliší. To znamená, že v roce 2019 manažer AT&T vysvětlil, že jedním z důvodů použití ikony 5GE je „dejte zákazníkovi vědět, že se nachází na trhu nebo oblasti s vylepšenými zkušenostmi “a že„ v okamžiku, kdy se objeví software 5G a zařízení 5G, je to upgrade softwaru naší sítě, který našim zákazníkům umožní přejít na 5G.„V dnešní době má AT&T skutečnou síť 5G, ale přesto, že souhlasí s ukončením reklamy 5GE, někteří lidé mohou stále vidět ikonu 5GE, pokud jsou v síti 4G LTE Advanced. Podle AT&T je 5GE“základ a odpalovací rampa pro 5G. ” Takže to je dost na vysvětlení, že to není pravda 5G. Je to způsob společnosti, jak překlenout propast mezi pomalejší 4G a rychlejší 5G. Zmatek prostě spočívá v pojmenování.

Rychlost: 5G je mnohem rychlejší

5GE

 • Prům. Rychlosti stahování 30 Mbps.
 • Maximální rychlost stahování 1 Gb / s.
 • Latence méně než 5 ms.

5G

 • Rychlost stahování až 500 Mb / s.
 • Maximální rychlost stahování 20 Gb / s.
 • Latence kratší než 1 ms.

Co tedy má 5G, které 5GE nemá? Jednou z hlavních hybných sil 5G a hlavním důvodem, proč se většina lidí zajímá o upgradovanou mobilní síť, je zvýšená rychlost. Podle testů společnosti Opensignal běžné rychlosti 4G spadají do rozsahu 20-30 Mbps. V jejich zprávě o zkušenostech uživatelů 5G z června 2020 můžete vidět, že rychlosti stahování v reálném světě v různých sítích 5G výrazně převyšují 5GE, v rozmezí od 50 Mb / s do téměř 500 Mb / s. Z vašeho pohledu vyšší rychlosti na 5G znamenají rychlejší procházení webu a stahování a živé přenosy budou plynulejší.

Kompatibilita a dostupnost: 5GE již funguje pro většinu lidí

5GE

 • S největší pravděpodobností funguje s vaším stávajícím telefonem.
 • K dispozici ve více oblastech.

5G

 • Pouze zcela nová zařízení podporují 5G.
 • Služba je omezena na vybraná města.

Dalším citelným rozdílem mezi 5G a 5GE je samotné zařízení. Pro kompatibilitu s 5G je nutný jiný hardware. To znamená, že i když je zařízení v dosahu sítě 5G, pokud to není skutečný telefon 5G, nelze jej použít k získání výhod na úrovni 5G (jako vyšší rychlosti), i když nahoře je uvedeno 5GE. Ať už používáte 5G nebo 5GE, potřebujete telefon, který pracuje s tímto typem sítě. Pokud však podporuje 5GE, nemusí to nutně znamenat, že funguje také s jejich sítí 5G. Pro tento seznam se můžete podívat na 5G telefony AT & T. Pokud jde o dostupnost, 5G je stále v plenkách. I když je to spousta oblastí, ve kterých se objevují sítě 5G, velmi málo lidí má přístup, když to porovnáte se 4G, který je již několik let delší.

Konečný verdikt: 5G je to, co hledáte, ale hodně štěstí, že to najdete

5G je nakonec místo, kam všichni míříme, ale protože ještě není všude a pořídit si nový telefon na jeho podporu stojí víc z kapsy, 5GE je místo, kde je prozatím většina lidí nucena sedět. Pravdou je, že je větší pravděpodobnost, že najdete službu na úrovni 5GE, protože se jedná pouze o 4G LTE+, kterou má mnoho částí světa již nějakou dobu. 5G je stále zaváděn ve většině zemí, a proto není pro většinu lidí zcela připraven na hlavní vysílací čas. Navzdory nedostatečnému výkonu 5GE ve srovnání s 5G to není bez výhod. Zařízení AT & T 5GE fungují lépe než jejich vlastní telefony nižší třídy, takže telefon, který podporuje 5GE, by vám měl zajistit lepší rychlosti než ten, který funguje pouze ve starších sítích LTE, ale ani jeden vás nedostane k výkonu 5G. Zařízení 4G LTE od jiných společností však dosahují podobných výsledků, ne -li o něco lepších výsledků, než zařízení 5GE společnosti AT & T. Zatímco 5GE není z hlediska rychlosti tak dobré jako 5G, služba 4G od všech hlavních dopravců je v zásadě stejná, přestože AT&T používá termín 5GE.