Skip to content

6 důvodů, proč byste si nikdy neměli kupovat pojištění iPhone

17 de Srpen de 2021
GettyImages 611175648 5afd9e498023b9003694a07e

Koupit iPhone znamená utratit stovky (nebo tisíce) dolarů za zařízení a tisíce dolarů za měsíční poplatky za služby. Když je v sázce tolik peněz, může se zdát chytré koupit si také pojištění iPhonu, které ochrání vaši investici. Koneckonců, pojistné události vás zcela kryjí proti krádeži, poškození a dalším nehodám za pouhých pár dolarů měsíčně. Když však prozkoumáte podrobnosti o tom, co tyto pojistné plány skutečně nabízejí, přestanou vypadat jako tak dobrý obchod. Ve skutečnosti začnou vypadat spíše jako něco, co vás rozruší, pokud to budete někdy muset použít. Zde je šest důvodů, proč byste si neměli kupovat pojištění iPhonu a jeden návrh, jak získat pro svůj iPhone extra ochranu, pokud ji chcete. Zajímá vás, jaké máte možnosti pojištění iPhonu i přes naše doporučení? Podívejte se na 10 společností, které vám pojistí iPhone.

Sčítání měsíčních nákladů

Mít pojištění iPhone znamená platit měsíční poplatek, stejně jako pojištění auta nebo domu. Poplatku si nemusíte všimnout, pokud je zahrnut jako součást vašeho telefonního účtu. Několik dalších dolarů každý měsíc obvykle není zřejmé. Přesto tyto poplatky znamenají, že každý měsíc utratíte další peníze. Když to navíc sečtete, dva roky pojistného od některých z nejpopulárnějších společností může činit celkem mezi 100 USD a 250 USD.

Stále musíte platit za opravy

Rozbitá obrazovka mobilního telefonu zblízka

Stejně jako u jiných typů pojištění platí, že při uplatnění pojistné události také zaplatíte spoluúčast na opravě nebo náhradním telefonu, nebo že peníze budou strženy z vypořádání v hotovosti uhrazeného pojišťovnou. Odečitatelné položky se pohybují mezi 25 a 300 dolary za nárok. Toto pokrytí může být výhodné, pokud je váš telefon zcela zničený a musíte si koupit nový za plnou cenu, ale pokud potřebujete pouze opravu, spoluúčast, kterou zaplatíte, může představovat značné procento nákladů na opravu.

Často se používají repasované telefony

iPhone 4 v dřevěných hoblinách

Ze všech „gotchas“ skrytých v mnoha pojistkách pro iPhone je toto jedno z nejhorších. Řekněme, že máte nehodu a potřebujete nový telefon. Platili jste měsíční poplatky a zaplatili jste spoluúčast. Zcela nový telefon ale možná nedostanete. Ve skutečnosti, když vaše pojišťovna vymění váš rozbitý telefon za funkční, náhrada se často renovuje. Telefony, které pojišťovny zasílají, jsou často telefony, které byly prodány použité nebo byly rozbité a poté opraveny. Za své stovky dolarů prémií a odpočitatelných položek byste raději neměli opravdu nový telefon?

Špatný zákaznický servis

Zástupce zákaznického servisu

Nikdo nemá rád únik, ale právě to hlásilo mnoho zákazníků pojištění iPhone. Hrubí zaměstnanci, ztracené papírování, zpoždění při získávání náhradních telefonů a související potíže se zdají být pro tento typ pokrytí endemické.

Omezení počtu nároků

" Nárok zamítnut "  napsané na kus papíru ve starém psacím stroji s mašlí.

To neplatí pro všechny pojistné plány, ale některé z nich omezují počet škod, které můžete uplatnit během svého jednoletého nebo dvouletého pojistného období. Například některé pojistné smlouvy pro iPhone vás omezují na dva nároky ve dvouleté politice. Máte smůlu na krádež nebo potřetí telefonu za dva roky? Vaše pojištění vám nepomůže a budete muset zaplatit plnou cenu za opravu nebo nový telefon.

Žádná technická podpora

Žena má problémy se svým iPhone

Pojišťovny poskytují krytí ztrát, krádeží, škod a dalších kalamit, ale nemohou vám pomoci s každodenní frustrací, kterou nám technologie často přináší. Pokud máte problém se softwarem nebo máte jen dotaz ohledně používání telefonu, vaše pojišťovna vám nemůže pomoci. Odpovědi budete muset najít někde jinde, ať už je to online nebo z osobní možnosti, jako je Genius Bar společnosti Apple.

Pojištění vašeho iPhone Nejlepší volba: AppleCare

I přes tolik důvodů, proč se vyhýbat pojištění iPhonu, nejste ve světě, který je pro telefony často nebezpečný, úplně sami. Místo toho byste měli vyhledat pomoc na stejném místě, kde si telefon kupujete: Apple. Program prodloužené záruky společnosti Apple, AppleCare, je skvělou volbou pro lidi, kteří chtějí mít své telefony nepřetržité pokrytí. Ne každému to přijde jako výhodná nabídka (pokud upgradujete, kdykoli vyjde nový telefon, nemusí to dávat smysl), ale pro ty, kteří to udělají, je výhod mnoho. AppleCare má mnoho funkcí pojištění – platí se předem poplatek, který se přibližně rovná nejlevnějším pojistným plánům a poté náklady na opravu, stejně jako limit dvou oprav za dva roky – ale nabízí určité výhody. Za prvé, prasklé výměny obrazovky stojí méně než u většiny pojistných plánů. Za druhé, AppleCare pokrývá také telefonickou a osobní technickou podporu. Přestože AppleCare nepokrývá krádeže, poskytuje vám přímý přístup k podpoře od odborníků společnosti Apple.