Skip to content

6 klíčových způsobů, jak se iPhone 5S a 5C liší

8 de Červenec de 2021
ways iphone 5s and 5c are different 1999565 0d799eb4d060401c89a0d2e41c0b1f4c

Pochopení přesných rozdílů mezi iPhone 5S a iPhone 5C může být obtížné. Barva telefonů je zřejmá, ale všechny ostatní rozdíly jsou v útrobách telefonu – a ty je těžké vidět. Podívejte se na těchto sedm klíčových rozdílů mezi 5S a 5C, abyste pochopili, jak se tyto dva telefony liší, a abyste si mohli vybrat ten správný model, který vám vyhovuje.

Jak iPhone 5S, tak 5C byly společností Apple ukončeny. Než si koupíte nový telefon, přečtěte si informace o zařízeních iPhone XS, XS Max a XR a získejte informace o nejnovějších modelech.

Rychlost procesoru: 5 s je rychlejší

Sledování televize na iPhone

IPhone 5S má rychlejší procesor než 5C. 5S má procesor Apple A7, zatímco srdce 5C je A6. A7 je novější a výkonnější než A6, zejména proto, že se jedná o 64bitový čip (první v chytrém telefonu). Vzhledem k tomu, že je 64bitový, dokáže A7 zpracovat kousky dat dvakrát větší než ty, které zpracovává 32bitový A6. Rychlost procesoru není u smartphonů tak velkým faktorem jako u počítačů (mnoho dalších věcí ovlivňuje celkový výkon stejně jako rychlost procesoru, ne-li více) a A6 je rychlá, ale A7 v iPhone 5S dělá tento model rychlejší než 5C.

Motion Co-Processor: 5C to nemá

Apple Store Regent Street - Vánoce 2013

IPhone 5S je první iPhone, který obsahuje pohybový koprocesor. Jedná se o čip, který interaguje s fyzickými senzory iPhone – akcelerometrem, kompasem a gyroskopem – a poskytuje aplikacím novou zpětnou vazbu a data. To zahrnuje mnohem podrobnější údaje o kondici a cvičení v aplikacích a schopnost vědět, zda uživatel sedí nebo stojí. 5S to má, ale 5C ne.

Dotykový snímač otisků prstů: Má ho pouze 5S

Muž, který držel palec k povrchu skla

Jednou z hlavních funkcí iPhonu 5S je snímač otisků prstů Touch ID zabudovaný do jeho tlačítka Domů. Tento skener vám umožní spojit zabezpečení vašeho iPhone s vaším jedinečným osobním otiskem prstu, což znamená, že pokud jste to vy (nebo někdo nemá váš prst!), Je váš telefon velmi zabezpečený. Nastavte přístupový kód a pomocí skeneru otisků prstů odemkněte telefon, zadejte hesla a autorizujte nákupy. Skener je k dispozici na 5S, ale ne na 5C.

Fotoaparát: 5S nabízí pomalé a další

Pořizování fotografií při nahrávání videa na iPhone

Ve srovnání se samotnými specifikacemi nevypadají fotoaparáty v iPhone 5S a 5C příliš odlišně: oba dosahují maxima 8 megapixelů pro statické snímky a HD video v rozlišení 1080p. Ale jemné detaily fotoaparátu 5S opravdu vyniknou. Nabízí dva záblesky pro věrné barvy, schopnost zaznamenávat zpomalené video rychlostí 120 snímků za sekundu v rozlišení 720p HD a režim série, který pořídí až 10 fotografií za sekundu. Fotoaparát 5C je dobrý, ale nemá žádnou z těchto pokročilých funkcí.

Barvy: Pouze 5C má světlé barvy

Iphone 5c

Pokud chcete barevný iPhone, je 5C tou nejlepší volbou. Je to proto, že má mnoho barev: žlutou, zelenou, modrou, růžovou a bílou. IPhone 5S má více barev než předchozí modely – kromě standardní břidlicové a šedé má nyní také možnost zlata – ale 5C má nejjasnější barvy a největší výběr z nich.

Kapacita úložiště: 5S nabízí až 64 GB

Hromada SD karet

IPhone 5S má stejné maximální množství úložiště jako loňský iPhone 5: 64 GB. To stačí k uložení desítek tisíc skladeb, desítek aplikací, stovek fotografií a dalších. Pokud jsou vaše potřeby úložiště velké, je to telefon pro vás. Model 5C odpovídá modelům 16 GB a 32 GB, které 5S nabízí, ale tím se zastaví – pro uživatele náročné na úložiště neexistuje 64 GB 5C.