Skip to content

7 nejtajnějších příkazů Alexa

7 de Září de 2021
smart speaker on coffee table in living room with copy space t20 KvPXX1 f11c213a86a54515b2a3a9fccc53b752

Programátoři na Amazonu zahrnovali desítky tajných příkazů Alexa pro Amazon Echo a další chytrá zařízení. Některé jsou zábavné věci, na které se můžete zeptat Alexa, ale jiné jsou užitečné Alexa dovednosti, o kterých možná nevíte. Informace v tomto článku platí pro všechna zařízení podporující Amazon Alexa, včetně Echo Dot, Echo Show a Fire TV.

Vyberte si vlastní dobrodružství: „Alexa, hrajte Skyrim Very Special Edition“

Nemůžete se Skyrimu nabažit? S Alexou si můžete zahrát spin-off klasického MMORPG Bethesdy. Skyrim: Very Special Edition je dobrodružná hra, kterou si vyberete-je překvapivě hluboká. Alexa nastavuje scénu s živými popisy a pravidelně se vás ptá, co chcete dělat dál. Objevování světa Skyrim je relaxační způsob, jak si odpočinout, protože už nikdy nebudete muset čekat dlouhé doby načítání.

Pro večer deskových her: „Alexa, hod kostkami“

Schopnost „hodit kostkou“ Alexa zobrazená na tabletu Fire

Nemůžete najít kostky pro vaši oblíbenou deskovou hru? Alexa vás pokryla. Alexa standardně hodí jedinou šestistrannou kostkou, ale můžete jí říct, aby hodila, kolik chcete. Pokud hrajete Dungeons & Dragons nebo jiné stolní RPG, můžete říci „Älexa, hod 20 kostkami“. Kostky Alexa jsou také skvělé pro rozhodování a řešení sporů, například kdo se dostane na přední sedadlo při výletech.

Vymažte svou historii Alexa: „Alexa, odstraňte vše, co jsem dnes řekl“

Alexa se zeptá, zda chcete odstranit své hlasové záznamy v aplikaci Alexa

Alexa ukládá nahrávky vašich hlasových příkazů, aby pomohla zlepšit své schopnosti rozpoznávání hlasu a zapamatovat si vaše osobní preference. Amazon zaměstnává tým pro kontrolu lidské kvality, který kontroluje záznamy uživatelů, aby zajistil přesnost Alexa, takže pokud nechcete, aby vaše konverzace s Alexou poslouchal někdo jiný, nezapomeňte pravidelně vymazávat historii vyhledávání. Je také možné úplně zakázat hlasový záznam Alexa.

Nouzový příkaz Alexa: „Alexa, zavolej 911“

Na obrazovce mobilního telefonu se zobrazí 911

Umožnění Alexě volat na 911 může být záchranou života, zejména pro seniory, kteří žijí sami. Chcete -li to provést, musíte si nastavit Echo pro volání pomocí aplikace Alexa pro váš smartphone. Alternativně můžete použít Echo Connect k propojení Alexa s pevnou linkou nebo službou VoIP. Pokud máte doma děti, ujistěte se, že vědí, že nikdy nedají příkaz, pokud nenastane skutečná nouzová situace.

Aktivujte režim Super Alexa: „Alexa, Nahoru, Nahoru, Dolů, Dolů, Vlevo, Vpravo, Vlevo, Vpravo, B, A, Start“

Režim Super Alexa v aplikaci Alexa

Super Alexa Mode je velikonoční vajíčko pro fanoušky klasických her. Pokyny jsou odkazem na kód Konami, slavný cheat pro videohry používaný v různých titulech, jako je Contra pro NES. Vývojáři z Amazonu správně předpověděli, že si uživatelé vyzkouší kód na Alexě, a tak připravili chytrou odpověď. Aktivace „Super Alexa Mode“ bohužel ve skutečnosti nic neznamená; je to jen vtip, aby se hráči smáli.

Získejte Zen: „Alexa, otevřená vedená meditační dovednost“

„Vedená meditace“ Alexa Dovednost v Alexa pp

Pro Alexu existují desítky meditačních dovedností a vedená meditace je dobrým místem, kde začít. Meditace se zaměřují na různá témata a vy můžete přeskočit na další tím, že řeknete „Alexa, hraj dál“. Každá relace zabere méně než 10 minut, ale pokud máte málo času, řekněte „Alexa, otevřete One Minute Meditation“ pro zkrácenou verzi.

Alexa herečka: „Älexa, já jsem tvůj otec“

Alexa reaguje na „I Am Your Father“ v aplikaci Alexa

Ukazuje se, že Alexa je docela dobrá herečka a komik. Alexovi programátoři jsou zjevně fanoušci sci-fi vzhledem k počtu příkazů s tématikou Star Wars, které obsahovali. Zkuste se jí například zeptat, kdo střílel jako první, nebo se zeptejte, který film je její oblíbený. Můžete dokonce požádat o vtip Star Wars. Alexa je také vícejazyčná: umí mluvit klingonsky i yodou.