Skip to content

7 věcí, které musíte udělat při změně nosiče iPhone

12 de Červenec de 2021
GettyImages 483817322 577031ad3df78cb62c7f4e7d

Inzerované ceny iPhonů mohou být klamné. K získání iPhonu za 99 $ může dojít, pouze pokud máte nárok na upgrade telefonu s vaší aktuální telefonní společností nebo jste novým zákazníkem. Pokud jste měli iPhone s jedním operátorem iPhone – AT&T, Sprint, T-Mobile nebo Verizon – a stále jste ve své původní dvouleté smlouvě, získání těchto nízkých cen znamená nutnost změny. Přechod na nového operátora vám navíc může poskytnout lepší služby nebo funkce. Ale změna není vždy jednoduchá. Tady je to, co potřebujete vědět, než přepnete operátory iPhone.

Zjistěte své náklady na přepnutí

Přepínání není tak jednoduché jako zrušení staré smlouvy s jednou společností a přihlášení k jedné s novým dopravcem. Vaše stará společnost vás nebude chtít nechat – a peníze, které jim zaplatíte – jít tak snadno. Proto vám účtují poplatek za předčasné ukončení smlouvy (ETF), pokud zrušíte smlouvu před jejím koncem. Mnohokrát, i přes cenu ETF (která je obvykle snížena o pevnou částku za každý měsíc, kdy jste uzavřeni smlouvou), je přesun k jinému operátorovi stále nejlevnějším způsobem, jak získat nejnovější iPhone, ale je dobré přesně vědět, co budete utrácet, aby nedocházelo k otřesům. Zkontrolujte stav smlouvy u svého aktuálního přepravce. Pokud máte stále uzavřenou smlouvu, budete se muset rozhodnout, zda zaplatíte ETF a přepnete, nebo počkáte, dokud platnost smlouvy nevyprší.

Ujistěte se, že vaše telefonní číslo porty

Když přesunete svůj iPhone z jednoho operátora na druhého, pravděpodobně budete chtít uchovat telefonní číslo, které již mají vaši přátelé, členové rodiny a kolegové. Chcete-li to provést, musíte „přenést“ své číslo. To vám umožní uchovat si telefonní číslo, ale přesunout jej a svůj účet k jinému poskytovateli. Většina čísel v USA může přenášet od jednoho dopravce k druhému (oba dopravci musí nabízet služby v zeměpisné poloze, odkud číslo pochází), ale pro jistotu zkontrolujte, zda se zde vaše číslo přenese:

  • Zkontrolujte ve Sprintu
  • Podívejte se na T-Mobile
  • Podívejte se na Verizon

Pokud je vaše číslo způsobilé k přenosu, skvělé. Pokud ne, budete se muset rozhodnout, zda si chcete ponechat své číslo a zůstat u starého dopravce, nebo získat nového a distribuovat ho všem svým kontaktům.

Můžete použít svůj starý iPhone?

Téměř ve všech případech, když přepnete z jednoho operátora na druhého, budete mít nárok na nejnižší cenu nového telefonu od nové telefonní společnosti. To znamená získat iPhone za 199–399 $, nikoli za plnou cenu, což je o zhruba 300 $ více. Většina lidí, kteří přecházejí z jedné společnosti na druhou, tuto nabídku využije. Pokud se pohybujete pouze za nižšími sazbami nebo lepšími službami, ale ne s novým telefonem, musíte vědět, zda bude váš telefon fungovat na vašem novém operátorovi. Díky svým síťovým technologiím fungují iPhony kompatibilní s AT&T a T-Mobile v celulárních sítích GSM, zatímco iPhony Sprint a Verizon v sítích CDMA. Tyto dva druhy sítí nejsou kompatibilní, což znamená, že pokud máte iPhone Verizon, nemůžete jej jednoduše přenést do AT&T; budete si muset koupit nový telefon, protože váš starý nebude fungovat.

Kupte si nový iPhone

Za předpokladu, že plánujete (nebo jste byli nuceni) získat nový iPhone jako součást vaší aktualizace, musíte se rozhodnout, jaký model chcete. K dispozici jsou obecně tři modely iPhone – nejnovější a model z každého z předchozích dvou let. Nejnovější model stojí nejvíce, ale má také nejnovější a skvělé funkce. Obecně to bude stát $ 199, $ 299 nebo $ 399 pro 16 GB, 32 GB nebo 64 GB model. Loňský model obvykle stojí pouhých 99 $, zatímco model z doby před dvěma lety je často s dvouletou smlouvou zdarma. Takže i když nechcete platit prémii za špičkovou kvalitu, stále můžete získat skvělý nový telefon za dobrou cenu.

Vyberte nový tarif

Poté, co jste se rozhodli, jaký telefon chcete na svém novém operátorovi použít, musíte zvolit, jaký měsíční tarif služeb budete používat. Zatímco základní obrysy toho, co vám každý operátor dává – volání, data, textové zprávy atd. – jsou si docela podobné, existují určité důležité rozdíly, které vám mohou nakonec hodně ušetřit. Podívejte se na plány sazeb od hlavních dopravců v propojeném článku.

Zálohujte data iPhone

Před přepnutím nezapomeňte zálohovat data na svém iPhone. Budete to chtít udělat, protože když si pořídíte nový iPhone a nastavíte jej, můžete obnovit zálohu do nového telefonu a budete mít připravena všechna svá stará data. Například ztráta všech kontaktů by byla bolest hlavy. Naštěstí je můžete snadno převést z iPhone na iPhone. Zálohování iPhonu je naštěstí snadné: proveďte to jednoduše synchronizací telefonu s počítačem. Pokaždé, když to uděláte, vytvoří se záloha obsahu vašeho telefonu. Pokud k zálohování dat používáte iCloud, vaše kroky se mírně liší. V takovém případě připojte svůj iPhone k síti Wi-Fi, připojte jej ke zdroji napájení a poté jej uzamkněte. Tím zahájíte zálohování na iCloudu. Budete vědět, že to funguje díky rotujícímu kruhu v levém horním rohu obrazovky. Po dokončení zálohování telefonu jste připraveni nastavit nový telefon. Měli byste si také přečíst o obnovení zálohovaných dat během procesu nastavení.

Nezrušte svůj starý plán až po přepnutí

To je zásadní. Vy nemůže zrušte svou starou službu, dokud nebude fungovat nová společnost. Pokud to uděláte před svými číselnými porty, ztratíte své telefonní číslo. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je zpočátku nedělat nic se starou službou. Pokračujte a přepněte na novou společnost (za předpokladu, že po přečtení předchozích tipů stále chcete). Když váš iPhone úspěšně běží na nové společnosti a víte, že věci fungují dobře – mělo by to trvat jen několik hodin nebo zhruba den – pak můžete svůj starý účet zrušit.