Skip to content

8 tipů pro psaní řádků předmětu e-mailu

5 de Červenec de 2021
speech bubbles 57fe880d3df78cbc28605eda

Stejně jako návštěvníci kina určují, zda uvidí film na základě náhledu, příjemci e-mailu upřednostňují zprávy na základě předmětu, který se zobrazí před otevřením zprávy. Zprávy obsahující předmětné řádky, které jsou relevantní nebo zajímavé, se čtou s větší pravděpodobností. Chcete-li, aby vaši korespondenti věnovali pozornost, věnujte svým předmětům e-mailu pozornost, kterou si zaslouží.

Jak psát efektivní e-mailové řádky předmětu

Zde je několik tipů, jak psát řádky předmětu e-mailu, které přesvědčí příjemce, aby od vás otevřeli e-mail a přečetli si vaši zprávu.

Nech to stručně

Z praktických důvodů uveďte předmět stručně. Většina e-mailových klientů zobrazuje pouze prvních 50 znaků, takže na všem, co napíšete nad tento limit, nezáleží.

Vyhněte se prodejnímu jazyku

Všechna velká písmena, příliš mnoho vykřičníků a další symboly, které mají upozornit, jsou pro příjemce vypnutím. Také příliš propagační jazyk, jako je Kup nyní, Limitovaná nabídkanebo Volný, uvolnit může být ignorován. E-maily, které mají předmětové řádky s těmito frázemi, se nepřečtou a často se automaticky doručují do složek spamu.

Použijte prostý jazyk

Snažte se spíše o přesnost než o zábavu. Nepokoušejte se rozladit obsah vaší e-mailové zprávy; řekněte čtenáři, co může očekávat, když zprávu otevře.

Položit otázku

Otázky vzbuzují zvědavost a inspirují čtenáře k otevření e-mailu při hledání odpovědi.

Pokud je to možné, uveďte termín

Někdy je z termínu e-mail prioritou. Řekněte příjemci, kdy vyprší platnost vaší nabídky nebo kdy potřebujete odpověď, například Tato speciální nabídka je k dispozici pouze ještě jeden týden.

Použijte přímou výzvu k akci

Pokud chcete, aby váš e-mail vyprovokoval akci, použijte imperativní větu, která obsahuje výhodu, jako je například RSVP nyní získat nejlepší místa.

Do řádku předmětu zadejte své jméno

Většina lidí se při rozhodování, zda otevřít e-mail, podívá na odesílatele a předmět. To je obzvláště užitečné, když vás příjemce nezná dobře.

Používejte dobrý marketingový smysl

Pokud píšete jménem své firmy nebo zaměstnavatele, zamyslete se nad tím, co vaši zákazníci chtějí, a vytvořte předmět, který to splní. Například, Exkluzivní prodej pouze pro předplatitele enews – začíná zítra.