Skip to content

9 věcí, které byste měli vědět při nákupu použitého iPhonu

6 de Srpen de 2021
buy used iphone 5717c2523df78c3fa23ddc70

IPhone je skvělé zařízení a každý ho chce, ale nejsou levné a jen zřídka se prodávají. Pokud tedy chcete získat iPhone bez zaplacení plné ceny, může být nejlepší volbou koupě použitého iPhonu. Přestože použitý iPhone může být výhodný, existuje několik věcí, na které byste si měli dát pozor. Nákup použitých nebo repasovaných telefonů iPhone ušetří určité peníze, ale mohou přijít s kompromisy. Pokud uvažujete o koupi použitého iPhonu, je zde devět věcí, které byste si měli před koupí zkontrolovat, spolu s některými návrhy, kde najít výhodnou nabídku.

Jsou repasované iPhony dobré a spolehlivé?

Můžete mít určité obavy z nákupu použitého nebo renovovaného iPhonu. Je rozumné se ptát, zda je použitý iPhone stejně dobrý a spolehlivý jako nový model. Odpověď zní: záleží na tom, kde iPhone kupujete. Pokud nakupujete ze zavedeného, ​​renomovaného a dobře vyškoleného zdroje-například společností Apple a telefonních společností-můžete předpokládat, že renovovaný iPhone je dobrý iPhone. Ohledně méně renomovaných prodejců buďte skeptičtější.

Získejte ten správný telefon pro vaši telefonní společnost

Každý model iPhone začínající na iPhone 5 funguje na všech sítích telefonní společnosti. Je však důležité vědět, že síť AT & T používá extra signál LTE, který ostatní nemají, což může v některých místech znamenat rychlejší služby. Pokud si koupíte iPhone, který byl navržen pro Verizon, a vezmete ho do AT&T, možná nebudete mít přístup k tomuto extra LTE signálu. Požádejte prodejce o číslo modelu iPhonu (bude to něco jako A1633 nebo A1688) a zkontrolujte, zda je kompatibilní s vaší telefonní společností.

Zajistěte, aby použitý iPhone nebyl odcizen

Při nákupu použitého iPhonu nechcete kupovat ukradený telefon. Společnost Apple zabraňuje aktivaci odcizených telefonů iPhone novými uživateli pomocí zámku aktivace. Ale budete vědět pouze to, zda je telefon aktivován uzamčen po koupíš, až bude příliš pozdě. To znamená, že je možné zjistit, zda byl iPhone odcizen před nákupem. Potřebujete číslo IMEI nebo MEID telefonu (v závislosti na operátorovi). Požádejte o to prodejce nebo jej získáte takto:

 1. Klepněte na Nastavení aplikace na iPhone.

 2. Klepněte na Všeobecné.

 3. Klepněte na O.

 4. Přejděte dolů a podívejte se vedle IMEI (nebo MEID) pro číslo. Obvykle se jedná o 15místné číslo.

 5. Až budete mít číslo, přejděte na webovou stránku CTIA Stolen Phone Checker a zadejte číslo do uvedeného pole.

 6. Zaškrtněte políčko vedle Nejsem robot a klikněte Předložit.

  Web pro kontrolu ukradeného telefonu

 7. Web vrací zelenou Nehlášeno jako ztracené nebo odcizené nebo červené oznámení, že telefon byl nahlášen jako ztracený nebo odcizený.

Pokud zpráva obsahuje něco jiného než zelené upozornění, je lepší nový iPhone hledat jinde. Máte potíže s aktivací použitého iPhonu? Podívejte se na naše tipy na jeho opravu v části Co dělat, když nelze použitý iPhone aktivovat.

Potvrďte, že telefon není uzamčen

I když máte správný model iPhonu, je dobré před koupí zavolat své telefonní společnosti a ověřit, zda může telefon aktivovat. Chcete -li to provést, požádejte prodejce o číslo IMEI nebo MEID telefonu. Poté zavolejte svému operátorovi, vysvětlete mu situaci a dejte mu číslo IMEI nebo MEID telefonu. Společnost by vám měla být schopná sdělit, zda je telefon kompatibilní.

Zkontrolujte použitou baterii iPhonu

Protože uživatelé nemohou vyměnit baterii iPhonu, ujistěte se, že jakýkoli použitý iPhone, který si koupíte, má silnou baterii. Mírně používaný iPhone by měl mít slušnou výdrž baterie, ale cokoli staršího než rok by mělo být zkontrolováno. Zkontrolujte stav baterie na telefonech se systémem iOS 12 a novějším pomocí funkce Battery Health:

 1. Klepněte na Nastavení aplikace.

 2. Klepněte na baterie.

  Snímky obrazovky funkce iPhone Battery Health

 3. Klepněte na Zdraví baterie.

 4. Procento zobrazené v Maximální kapacita část vám říká, že baterie je dobrá. Dokonalá, zcela nová baterie na zcela novém telefonu by měla 100% kapacitu, takže čím blíže k tomu budete, tím lépe.

Apple instaluje do svých iPhonů nové baterie za rozumnou cenu, takže pokud nemůžete získat spolehlivé informace o stavu baterie, přejděte na Apple.com a požádejte o cenu za výměnu baterie před nákupem.

Zkontrolujte poškození jiného hardwaru

Každý iPhone má běžné opotřebení, jako jsou škrábance nebo škrábance na bocích a zádech telefonu. Velké škrábance na obrazovce, problémy s Touch ID, Face ID nebo 3D Touch senzorem, škrábance na objektivu fotoaparátu nebo jiné poškození hardwaru však mohou být velké problémy. Pokud je to možné, požádejte o osobní prohlídku telefonu. Zkontrolujte snímač poškození vodou, abyste zjistili, zda telefon někdy zvlhl. Otestujte fotoaparát, tlačítka a další hardware. Pokud kontrola telefonu není možná, kupte si renomovaného zavedeného prodejce, který si za svými produkty stojí.

Vyberte správnou kapacitu úložiště

I když je lákadlo nízké ceny silné, pamatujte, že použité iPhony obvykle nejsou nejnovějšími modely a často mají méně úložného prostoru než současné modely. Současné špičkové iPhony nabízejí až 512 GB úložiště pro vaši hudbu, fotografie, aplikace a další data. Některé modely dostupné za nízké ceny mají až 16 GB. To je obrovský rozdíl. Velikost není tak důležitá, jako bývala, zejména pro lidi, kteří používají iCloud pro fotografie a hudbu, ale neměli byste dostat nic menšího než 64 GB (a čím více, tím lépe).

Posuďte vlastnosti a cenu

Ujistěte se, že víte, jaké funkce obětujete, když si koupíte použitý iPhone. S největší pravděpodobností kupujete alespoň jednu generaci za současným modelem (renovovaný iPhone může být o 100 a více dolarů levnější). To je v pořádku a je to chytrý způsob, jak ušetřit peníze. Jen se ujistěte, že znáte funkce, které model, který zvažujete, nemá, a že jste v pořádku bez nich. Potřebujete více informací? Porovnejte funkce všech modelů iPhone, které kdy byly vyrobeny.

Pokud můžete, získejte záruku

Pokud můžete získat repasovaný iPhone se zárukou, udělejte to. Za svými produkty si stojí ti nejuznávanější prodejci. Telefon, který měl předchozí opravu, nemusí být v budoucnu problémem, ale může, takže záruka je chytrý tah. Zde se dozvíte vše o standardní záruce pro iPhone.

Kde koupit použitý nebo repasovaný iPhone

Pokud je použitý iPhone pro vás to pravé, musíte se rozhodnout, kde si novou hračku vyzvednete. Mezi dobré možnosti, jak najít levnější repasované iPhony, patří:

 • Jablko: Apple na svých webových stránkách prodává repasované produkty. I když to vždy nemá iPhony, výběr se mění denně, takže stojí za to zkontrolovat. Repasované iPhony od Apple jsou opravovány odborníky na díly Apple a mají stejnou roční záruku, jakou mají nové iPhony.
 • Telefonní společnosti: Většina hlavních telefonních společností, které prodávají nové iPhony, také prodává použité nebo repasované, s nimiž se obchodovalo během upgradů nebo se vracelo na opravu.
 • Použití prodejci: Společnosti jako NextWorth a Gazelle nakupují a prodávají použité iPhony. Jejich ceny jsou atraktivní a často nabízejí plán záruky kvality a ochrany. Podívejte se na úplný seznam společností, které tyto služby nabízejí.
 • eBay a Craigslist: eBay a Craigslist jsou ohnisky online výhod, ale kupující pozor. Podvodník by vás mohl přilepit na rozbitý iPhone nebo telefon, který nemá specifikace, o kterých jste si mysleli, že je máte. Zkuste zůstat u renomovaných a vysoce hodnocených prodejců.

Také jsme sestavili úplný seznam nejlepších obchodů pro nákup telefonů.