Skip to content

Nákup repasovaných produktů – co potřebujete vědět

31 de Červenec de 2021
BA65442 HighRes 56a4b3f45f9b58b7d0d863c3 8c99b3e2f2ce4616bcf6df547f73cb76

Vždy hledáme výhodné nabídky. Je těžké odolat výprodejům po svátcích, na konci roku a na jaře. Dalším způsobem, jak ušetřit peníze po celý rok, je nákup repasovaných produktů.

Co se kvalifikuje jako repasovaný předmět

Když většina z nás přemýšlí o repasované položce, jako je mobilní telefon nebo iPad, myslíme na něco, co bylo otevřeno, roztrženo a znovu postaveno, jako je přestavba automatického přenosu. Ve světě elektroniky však není zřejmé, co pro spotřebitele znamená termín „renovovaný“.

Audio nebo video komponentu lze klasifikovat jako renovovanou, pokud splňuje JAKÉKOLI z následujících kritérií:

Zákazník vrátil produkt

Většina velkých maloobchodních prodejců má 30denní politiku vrácení svých produktů a mnoho spotřebitelů z jakéhokoli důvodu vrací výrobky v tomto časovém období. Většinu času, pokud na produktu není nic špatného, ​​obchody pouze sníží cenu a prodají ji jako speciální otevřený box. Pokud je však na výrobku nějaký druh vady, mnoho obchodů má smlouvy o vrácení výrobku výrobci, kde je zkontrolován a/nebo opraven, a poté přebalen k prodeji jako repasovaný předmět.

Při přepravě došlo k poškození

Mnohokrát se mohou zásilky při přepravě poškodit, ať už kvůli špatnému zacházení, živlům nebo jiným faktorům. Ve většině případů může být produkt v balení naprosto v pořádku, ale prodejce má možnost vrátit poškozené krabice (kdo chce dát poškozenou krabici na polici?) Výrobci za plný kredit. Výrobce je povinen zkontrolovat výrobky a zabalit je do nových krabic k prodeji. Nelze je však prodávat jako nové produkty, proto jsou označeny jako repasované jednotky.

Existuje kosmetické poškození

Někdy může mít výrobek z různých důvodů škrábance, promáčknutí nebo jinou formu kosmetického poškození, které nemá vliv na výkon jednotky. Výrobce má dvě možnosti; prodat jednotku s viditelným kosmetickým poškozením nebo opravit poškození umístěním vnitřních součástí do nové skříně nebo skříně. V každém případě se výrobek kvalifikuje jako repasovaný, protože vnitřní mechanismy, které mohou být poškozeny kosmetikou, jsou stále kontrolovány.

Je to demonstrační jednotka

Ačkoli na úrovni obchodu většina maloobchodníků prodává svá stará dema z podlahy, někteří výrobci je v případě potřeby vezmou zpět, zkontrolují a/nebo opraví a pošlou zpět jako repasované jednotky. To může také platit pro ukázkové jednotky používané výrobcem na veletrzích, vrácené recenzenty produktů a interním kancelářským použitím.

Během výroby došlo k závadě

V jakémkoli výrobním procesu montážní linky se konkrétní součást může ukázat jako vadná kvůli vadnému zpracovatelskému čipu, napájecímu zdroji, mechanismu zavádění disku nebo jinému faktoru. To je obvykle zachyceno před tím, než produkt opustí továrnu, ale vady se mohou projevit poté, co se produkt dostane na pulty obchodů. V důsledku vrácení zákazníků, nefunkčních ukázek a nadměrných poruch produktu v záruční době konkrétního prvku v produktu může výrobce „stáhnout“ výrobek z konkrétní šarže nebo výrobního cyklu, který vykazuje stejnou závadu. Výrobce se může rozhodnout opravit všechny vadné jednotky a zaslat je zpět maloobchodníkům jako repasované jednotky.

Krabice byla pouze otevřena

Ačkoli zde technicky neexistuje žádný problém, kromě toho, že krabice byla otevřena a byla odeslána zpět výrobci k přebalení (nebo přebalení prodejcem), výrobek je stále zařazen jako repasovaný, protože byl přebalen, přestože k žádné renovaci nedošlo.

Jedná se o položku Overstock

Pokud má maloobchodník zásobu konkrétní položky, obvykle sníží cenu a zboží uvede do prodeje nebo odbavení. Někdy však, když výrobce představí nový model, „shromáždí“ zbývající zásoby starších modelů stále na pultech obchodů a přerozdělí je konkrétním prodejcům za účelem rychlého prodeje. V tomto případě může být položka prodána buď jako „speciální nákup“, nebo může být označena jako renovovaná. Když je elektronický výrobek z jakéhokoli důvodu zaslán zpět výrobci, kde je zkontrolován, obnoven na původní specifikaci (je -li to nutné), testován a/nebo znovu zabalen pro další prodej, nelze již položku prodávat jako „novou“.

Tipy na nákup repasovaných produktů

Není vždy jasné, jaký je přesný původ nebo stav repasovaného produktu. Je nemožné, aby spotřebitel věděl, jaký je důvod označení „renovovaný“ pro konkrétní produkt. Nesmíte ignorovat žádné „domnělé“ znalosti, které se vám prodavač pokouší sdělit o tomto aspektu produktu, protože ani oni nemají žádné vnitřní znalosti o tomto problému. Když vezmeme v úvahu všechny výše uvedené možnosti, je zde několik otázek, které byste si měli položit při nákupu repasovaného produktu.

  • Prodává repasovanou jednotku maloobchodník, který je také oprávněn prodávat nové výrobky vyrobené stejnou společností?
  • Má repasovaná jednotka americkou záruku (měla by mít 45 až 90denní záruku na díly a práci)? Někdy jsou renovované jednotky šedým trhem – což znamená, že nemusely být původně určeny k prodeji na americkém trhu.
  • Nabízí prodejce vrácení nebo výměnu repasované jednotky, pokud nejste spokojeni (15 a více dní)?
  • Nabízí prodejce na zboží prodlouženou záruku? To neznamená, že si musíte koupit prodlouženou záruku – ale to, zda ji nabízejí nebo ne, naznačuje stupeň podpory produktu. Pokud prodejce není autorizovaným prodejcem výrobku, váhali by s nabídnutím prodloužené záruky.

Pokud jsou odpovědi na všechny výše uvedené otázky „ano“, může být nákup renovované jednotky bezpečným a chytrým krokem.

Poslední úvahy o nákupu repasovaných položek

Nákup repasovaného zboží může být skvělý způsob, jak získat skvělý produkt za výhodnou cenu. Neexistuje žádný logický důvod, proč by pouhé označení „renovovaný“ mělo k uvažovanému produktu přiřadit negativní konotaci. I nové produkty mohou být citrony a všechny repasované výrobky byly v jednom bodě nové. Při nákupu takového produktu, ať už jde o repasovanou videokameru, AV přijímač, TV, DVD přehrávač atd. Od online nebo fyzického prodejce, je důležité zajistit, abyste si mohli produkt prohlédnout a aby prodejce zálohoval výrobek s nějakým způsobem vrácení zboží a zárukou v rozsahu uvedeném v našich nákupních tipech.

ŠŤASTNÉ NAKUPOVÁNÍ!