Skip to content

Internetový trolling: Jak zjistíte skutečného trolla?

12 de Červenec de 2021
What Is Internet Trolling 3485891 788ddb5e8e244259a8619c7cc2ebd600

Pokud se považujete za docela aktivní na sociálních médiích nebo jiných typech online komunit, možná jste zažili to, co mnoho důvtipných uživatelů internetu nazývá „internetoví trollové“ nebo „jsou trollovaní“. Být trollovaný nebo akt trollování je něco, s čím se všichni musíme stále častěji potýkat, protože internet se stává více sociálním.

Co je internetový trolling?

Zjednodušeně řečeno, trolling je, když někdo komentuje nebo reaguje na něco, co zveřejníte, obvykle konfrontačním způsobem, který je navržen tak, aby získal silnou, emocionální reakci. Ačkoli mnoho lidí používá tento výraz v kontextech, kde je oceněn smysl pro humor, pravdou je, že trollování na internetu může být docela ošklivé a není vždy smějící se záležitostí. Urban Dictionary má spoustu definic pod pojmem „trolling“, ale zdá se, že první, která se objeví, ji definuje co nejjednodušší. Podle nejlépe hodnocené definice „trollování“ Urban Dictionary je tedy možné ji definovat jako:

„úmyslný čin (trollovým – podstatným jménem nebo adjektivem) náhodných nevyžádaných a / nebo kontroverzních komentářů na různých internetových fórech s úmyslem vyvolat emotivní reakci na koleno u nic netušících čtenářů zapojit se do boje nebo hádky.“

Wikipedia to definuje jako:

„člověk, který začíná hádky nebo rozrušuje lidi na internetu, aby rozptýlili a zaseli svár tím, že zveřejní pobuřující a odbočné, cizí zprávy nebo zprávy mimo téma v online komunitě (například v diskusní skupině, fóru, chatovací místnosti nebo blogu) s záměr provokovat čtenáře k zobrazování emocionálních reakcí a normalizovat tangenciální diskusi, ať už pro pobavení trolla nebo pro konkrétní zisk. “

Ti, kteří nejsou tak dobře obeznámeni s internetovým slangovým pojmem „troll“ nebo „troll“, mohou automaticky myslet na bájného tvora ze skandinávského folklóru. O mytologickém trollovi je známo, že je to ošklivé, špinavé a rozzlobené stvoření, které žije na temných místech, jako jsou jeskyně nebo pod mosty, a čeká, až popadne cokoli, co prošlo kolem, na rychlé jídlo. Internetový troll je moderní verze mytologické verze. Skrývají se za obrazovkami svých počítačů a aktivně se snaží překonat potíže s internetem. Stejně jako mytologický troll je i internetový troll naštvaný a rušivý všemi možnými způsoby – často bez skutečných důvodů.

Kde se nejhorší trollování odehrává online

Trolly číhající téměř na každém rohu sociálního webu najdete. Zde je několik konkrétních míst, o kterých je známo, že přitahují trolly.

  • Komentáře k videu na YouTube: YouTube je proslulý tím, že má jedny z nejhorších komentářů všech dob. Někteří lidé tomu dokonce říkají „přívěsový park internetu“. Projděte si komentáře všech populárních videí a určitě najdete ty nejhorší komentáře, jaké kdy existovaly. Čím více zhlédnutí a komentářů má video, tím více trollových komentářů pravděpodobně také bude mít.
  • Komentáře k blogu: Na některých populárních blogech a zpravodajských webech, které mají povolené komentáře, můžete někdy najít trolly, kteří nadávají, volají a jen způsobují potíže. To platí zejména pro blogy, které se zabývají kontroverzními tématy, nebo pro ty, které mají tendenci shromažďovat spoustu komentářů od lidí, kteří se chtějí podělit o své názory se světem.
  • Fóra: Fóra jsou určena k diskusi o tématech s podobně smýšlejícími lidmi, ale občas se objeví nějaký trol a začne všude chrlit negativní slova. Pokud je moderátoři fóra nezakazují, ostatní členové často odpoví a než se nadějete, vlákno bude zcela vyhozeno z tématu a stane se pouze jedním velkým nesmyslným argumentem.
  • E-mailem: Existuje spousta trolů, kteří aktivně věnují čas a energii psát hrozné e-mailové zprávy v reakci na lidi, s nimiž nesouhlasí, byli uraženi, nebo se jen tak dostávají do bezvýznamného důvodu.
  • Facebook, Twitter, Reddit, Instagram, Tumblr nebo prakticky jakýkoli web sociálních sítí: Nyní, když téměř každý může komentovat aktualizaci stavu, odpovídat na tweet, konverzovat v komunitním vlákně nebo posílat anonymní otázku, je trollování naprosto všude, kde lidé mohou komunikovat. Instagram je obzvláště špatný, protože je to velmi veřejná platforma, kterou lidé používají ke zveřejňování svých fotografií – a vyzývají všechny a kohokoli, aby posoudili jejich vzhled v sekci komentářů.
  • Anonymní sociální sítě: Anonymní sociální sítě v zásadě fungují jako výzva k ošklivosti, protože uživatelé se nemusí obávat, že by jejich totožnost byla spojena s jejich špatným chováním. Mohou se zbavit svého hněvu nebo nenávisti, aniž by utrpěly následky, protože se mohou schovat za anonymní a bezejmenný uživatelský účet.

Velké značky na Facebooku, celebrity na Twitteru a Tumblr dospívající se spoustou následovníků čelí každodennímu trollování. Vzhledem k tomu, že se web stává více sociálním a lidé mohou přistupovat k sociálním stránkám odkudkoli ze svých smartphonů, bude trollování (a dokonce i kyberšikana) nadále problémem.

Proč lidé trolují na internetu?

Každý internetový troll má jiné příběhy, a proto různé důvody, proč cítí potřebu trollovat komunitu nebo jednotlivce na internetu. Mohou se cítit depresivně, hladovějící, rozzlobení, smutní, žárliví, narcističtí nebo mají nějaké jiné emoce, které si nemusí plně uvědomovat, což ovlivňuje jejich online chování. Díky tomu je trollování tak snadné, je to, že to může udělat kdokoli, a lze to udělat z bezpečného, ​​izolovaného místa, na rozdíl od osobní interakce s ostatními. Trollové se mohou schovávat za svými lesklými počítači, přezdívkami a avatary, když se vydávají na trolly kvůli problémům, a až budou hotovi, mohou pokračovat ve svém skutečném životě, aniž by čelili skutečným následkům. Díky trollování se spousta zbabělců cítí silnější.

Jednání s trolly

Pokud se vás trol snaží provokovat, prostě je ignorujte. Nestojí za váš čas ani emoční utrpení. Snažte se nebrat nic osobně a připomenout si, že jejich špatné chování nemění to, kým jste. Pamatujte, že osoba, která vypadá jako troll, je ve skutečnosti tím, kdo nějakým způsobem trpí, a snaží se odvrátit pozornost a cítit se lépe tím, že to na vás vytáhne. Pokud můžete, zkuste se dobře zasmát a přemýšlet o tom, jak smutné je, že lidé skutečně cítí potřebu urážet úplně cizí lidi na internetu. Pokud se cítíte dostatečně silní, můžete dokonce zvážit laskavost a laskavost tím, že o nich něco pochválíte (například jejich profilový obrázek, uživatelské jméno atd.). Toto je poslední věc, kterou od vás očekávají, a přestože budete muset riskovat, že vás někdo bude znovu ovládat, vždy existuje šance, že je vaše nečekaná laskavost může pohnout způsobem, který změní jejich chování k lepšímu.