Skip to content

Beta: Co to znamená, když to vidíte online

12 de Září de 2021
3294679702 61f7869138 b1 5aa5c3e2642dca00366b7839

Když navštívíte webovou stránku online, která obvykle nabízí nějaký druh produktu nebo služby, můžete si všimnout štítku „Beta“ vedle loga nebo někde jinde na tomto webu. V závislosti na typu prováděného beta testu již můžete mít ke všemu plný přístup, nebo ne. Pro ty, kteří nejsou obeznámeni se spuštěním produktu nebo vývojem softwaru, se celá tato „beta“ věc může zdát trochu matoucí. Zde je to, co potřebujete vědět o webech, které jsou v beta verzi.

Úvod do beta testování

Beta test je omezené vydání produktu nebo služby s cílem najít chyby před konečným vydáním. Testování softwaru je často označováno výrazy „alfa“ a „beta“. Obecně lze říci, že alfa test je interní test k nalezení chyb a beta test je externí test. Během fáze alfa se produkt obvykle otevírá zaměstnancům společnosti a někdy i přátelům a rodině. Během fáze beta je produkt otevřen omezenému počtu uživatelů. Někdy jsou beta testy označovány jako „otevřené“ nebo „uzavřené“. Uzavřený beta test má omezený počet míst otevřených pro testování, zatímco otevřená beta má buď neomezený počet míst (tj. Každý, kdo se chce zúčastnit), nebo velmi velký počet míst v případech, kdy je otevření pro každého nepraktický.

Upsides and Downs of Being a Beta Tester

Pokud budete pozváni nebo se dostanete do beta testu webu nebo služby, které jsou přístupné široké veřejnosti, budete jedním z mála šťastných, kdo vyzkouší nový web nebo službu a všechny její funkce jako první před kýmkoli jiným. Také budete moci tvůrcům poskytnout zpětnou vazbu a návrhy, jak to zlepšit. Hlavní nevýhodou používání webu nebo služby, která je aktuálně v beta verzi, je to, že nemusí být příliš stabilní. Koneckonců, cílem beta testu je přimět uživatele, aby identifikovali skryté chyby nebo závady, které se stanou zřejmými až po skutečném používání webu nebo služby.

Jak se stát beta testerem

Beta testery obvykle nepotřebují žádné konkrétní kvalifikace ani požadavky. Vše, co musíte udělat, je začít používat web nebo službu. Apple má svůj vlastní softwarový program Beta, aby uživatelé mohli vyzkoušet další vydání společnosti iOS nebo OS X. Můžete se zaregistrovat pomocí svého Apple ID a zaregistrovat zařízení Mac nebo iOS do programu. Když se stanete testerem beta verze Apple, operační systém, který budete testovat, bude dodáván s integrovanou funkcí zpětné vazby, kterou můžete použít k hlášení chyb. Pokud se chcete dozvědět o dalších skvělých, nových webech a službách, které jsou aktuálně otevřené beta testování, podívejte se na BetaList. Toto je místo, kde mohou zakladatelé startupů uvést své stránky nebo služby, aby přilákali ty nejlepší testery, jako jste vy. Registrace je zdarma a můžete procházet několik kategorií, které vás zajímají.