Klíčové jídlo
- Data z pevné sítě vyžadují obrovské množství půdy a vody.
- Pouhé upuštění od videohovorů z HD na SD může výrazně snížit uhlíkovou stopu.
- Nyní máte výmluvu pro vypnutí fotoaparátu pro pracovní hovory.
Vypněte tyto fotoaparáty
Podle nové studie vedené Obringerem je množství vody a půdy potřebné k napájení datových center potřebných pro naše používání internetu ohromující, stejně jako stopa CO2. Ve skutečnosti tak velký, že je snazší pochopit menší, ale stejně šokující čísla. Například „běžná služba streamování videa“ používá k streamování videa v rozlišení 4 GB za hodinu. To vytváří 441 gramů (téměř libru) CO2 denně. Pouhé snížení kvality videa z HD na standardní rozlišení by ušetřilo ekvivalent „emisí [generated from] řídit auto z Baltimoru do Filadelfie. “
Zde je další: „Pokud by 70 milionů předplatitelů streamování snížilo kvalitu videa svých streamovacích služeb,“ píše Obringer, „došlo by k měsíčnímu snížení o 3,5 milionu tun [one tonne equals 1000kgs] CO2 – ekvivalent eliminace 1,7 milionu tun uhlí, což je přibližně 6% z celkové měsíční spotřeby uhlí v USA. “To je obzvláště nepříjemné. Není důvod provozovat aplikace pro videokonference ve 4K, protože naše webové kamery nemohou běžte v takových rozlišeních, a i když mohou vypadat hrozně. Prvním krokem je tedy to, aby si každý při volání vypnul video, pokud to není nutné.
Jak snížit odpad
Nejlepší opravy by pocházely od prodejců platforem. Video streamy lze automaticky ořezávat, stejně jako lze automaticky ztlumit zvuk, pokud někdo nemluví. Aplikace by měly být přepracovány tak, aby používaly méně dat. Pouhé snížení kvality streamovaného videa, říká Obringer, „by vedlo ke snížení o 53,2 milionu litrů na 100 000 uživatelů za měsíc, což je dostatek vody k růstu přes 185 tun brambor.“ Účinky této zvláštní spotřeby energie jsou po celém světě vnímány odlišně. Například Brazílie získává téměř 70% své elektřiny z vodní energie. Jeho vodní stopa je vyšší než v jiných zemích, ale jeho uhlíková stopa je mnohem nižší. To, říká Obringer, ukazuje, že bychom neměli hodnotit dopad na životní prostředí pouze na základě emisí uhlíku. Je také důležité zabránit dalšímu poškozování chudších zemí tím, že do nich vložíte datová centra.