Skip to content

Airprint: Vše, co potřebujete vědět

10 de Srpen de 2021
airprint iphone 5b83e9aa46e0fb0025eee89e 4742a2b40913449a9019790b1b6e38a4

Zajímá vás, co je Airprint? Je to možnost bezdrátového tisku pro iPhone. Zní to jednoduše, ale používání AirPrint není tak snadné jako klepnutí na tlačítko Tisk. Je toho mnoho, co byste o něm měli vědět, včetně toho, co potřebujete, aby fungovalo, a jak s ním vyřešit problémy. Chcete jen přeskočit informace na pozadí a začít tisknout? Přečtěte si, jak tisknout z iPhonu pomocí Airprintu.

Požadavky na AirPrint

Chcete -li používat AirPrint, potřebujete následující věci:

 • iPhone 3GS nebo novější.
 • IPod touch 3. generace nebo novější.
 • Jakýkoli model iPadu.
 • Na vašem zařízení běží iOS 4.2 (nebo novější).
 • Přístup k síti Wi-Fi.
 • Nejdůležitější je tiskárna kompatibilní s AirPrint.

Které tiskárny jsou kompatibilní s AirPrint?

Když AirPrint debutoval, kompatibilitu nabízely pouze tiskárny Hewlett-Packard, ale v dnešní době to podporují stovky-možná tisíce-tiskáren od desítek výrobců. Ještě lepší je, že existují všechny druhy tiskáren: inkoustové, laserové, fotografické a další. Zde je úplný seznam všech vydaných tiskáren kompatibilních s AirPrint?

Nemám jeden z nich. Může AirPrint tisknout na jiné tiskárny?

Ano, ale vyžaduje to nějaký další software a trochu práce navíc. Aby mohl iPhone tisknout přímo na tiskárnu, tato tiskárna potřebuje vestavěnou podporu AirPrint. Pokud to však vaše tiskárna nemá, váš stolní nebo přenosný počítač potřebuje software, který mu umožní porozumět tomu, jak pracovat s AirPrintem i vaší tiskárnou . Existuje řada programů, které mohou přijímat tiskové úlohy z vašeho zařízení iPhone nebo jiného zařízení iOS. Dokud je vaše tiskárna také připojena k počítači (bezdrátově nebo pomocí kabelu USB nebo Ethernet), může váš počítač přijímat data ze služby AirPrint a poté je odesílat do tiskárny. Software, který potřebujete k tisku tímto způsobem, zahrnuje:

 • handyPrint: Mac; zdarma, s darem na upgrade na Pro.
 • O’Print: Okna; 19,80 $; 30denní zkušební verze.
 • Printopie: Mac; 19,99 $; 7denní zkušební verze.

Je AirPrint zcela bezdrátový?

Ano. Pokud nepoužíváte některý z programů uvedených v poslední části, k fyzickému připojení tiskárny AirPrint potřebujete pouze zdroj napájení.

Musí být zařízení iOS a tiskárna ve stejné síti?

Ano. Aby AirPrint fungoval, musí být vaše zařízení iOS a tiskárna, na kterou chcete tisknout, připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Takže žádný tisk na tiskárnu doma z práce.

Jaké aplikace fungují s AirPrint?

To se neustále mění, protože jsou vydávány nové aplikace. Minimálně můžete počítat s tím, že většina aplikací, které jsou v iPhonu, iPadu a iPodu touch předinstalované, ji bude podporovat. Možnosti AirPrint například najdete mimo jiné v Safari, Poště, Fotografiích a Poznámky. Mnoho fotografických aplikací třetích stran to podporuje. Dělají to i hlavní nástroje produktivity, včetně sady Apple iWork (Pages, Numbers, Keynote) a aplikací Microsoft Office pro iOS (otevírá se v App Store).

Jak spravovat nebo zrušit tiskové úlohy pomocí aplikace Print Center

Pokud tisknete pouze jednu stránku textu, aplikaci Print Center pravděpodobně nikdy neuvidíte, protože váš tisk skončí tak rychle. Pokud ale tisknete velký, vícestránkový dokument, více dokumentů nebo velké obrázky, můžete je spravovat pomocí Print Center. Poté, co jste odeslali úlohu na tiskárnu, poklepáním na tlačítko Domů na vašem iPhonu zobrazte přepínač aplikací (nebo na iPhone X přejeďte prstem zespodu). Tam najdete aplikaci s názvem Print Center. Zobrazuje všechny aktuální tiskové úlohy, které byly odeslány z vašeho telefonu na tiskárnu. Klepnutím na úlohu zobrazíte informace, jako jsou její nastavení a stav tisku, a zrušíte ji před dokončením tisku. Pokud nemáte žádné aktivní tiskové úlohy, Print Center není k dispozici.

Můžete exportovat do PDF pomocí AirPrint jako na Macu?

Jednou z nejhezčích funkcí tisku na počítačích Mac je, že můžete libovolný dokument snadno převést do formátu PDF přímo z nabídky tisku. Nabízí tedy AirPort totéž v systému iOS? Bohužel ne. V době psaní tohoto článku neexistuje žádná vestavěná funkce pro export souborů PDF. V App Storu však existuje řada aplikací, které to dokážou. Zde je několik návrhů:

 • Genius Scan: Zdarma, s nákupy v aplikaci Stažení
 • Export do PDF: Zdarma, s nákupy v aplikaci Stažení
 • Power PDF: Zdarma, s placenou verzí Pro ke stažení.

Jak řešit problémy se službou AirPrint

Pokud máte problémy s používáním AirPrint s vaší tiskárnou, vyzkoušejte tyto kroky:

 1. Ujistěte se, že je vaše tiskárna kompatibilní s AirPrint (víme, že je to hloupé, ale je to klíčový krok).
 2. Zkontrolujte, zda jsou váš iPhone i tiskárna připojeny ke stejné síti Wi-Fi.
 3. Restartujte svůj iPhone a tiskárnu.
 4. Pokud ji ještě nepoužíváte, aktualizujte svůj iPhone na nejnovější verzi iOS.
 5. Zkontrolujte, zda je v tiskárně spuštěna nejnovější verze firmwaru (zkontrolujte na webu výrobce, zda je dostupné stahování).
 6. Pokud je vaše tiskárna připojena přes USB k základní stanici AirPort nebo AirPort Time Capsule, odpojte ji. Tiskárny připojené k těmto zařízením přes USB nemohou používat AirPrint.