Skip to content

AirTags nemusí fungovat s bateriemi s hořkým povlakem

7 de Únor de 2023
airtags1 ae9de239e55948c5a25779ab46bdce4c

Apple uvedl, že pokus o použití baterií, které byly potaženy hořkou látkou AirTags, nemusí fungovat, protože povlak by mohl zablokovat kontaktní body a zabránit jim v práci. To může znít jako náhodný problém, který je třeba upřesnit, ale přichází na paty nedávnému prohlášení australské komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele (ACCC) ohledně Apple AirTags. Podle ACCC panují obavy, jak snadný je přístup k přihrádce na baterie AirTag, ve které je malá baterie, kterou by dítě mohlo spolknout.

Obvyklým způsobem, jak výrobci produktů odradit děti od polykání malých součástek, jako jsou knoflíkové baterie nebo hry pro Nintendo Switch, je natřít kus hořkou. Netoxický povlak způsobuje špatnou chuť věci, což děti odrazuje od vkládání do úst. Apple však varuje, že povlak by mohl bránit kontaktním bodům baterie v prostoru AirTag, což by bránilo správnému fungování.

Displej AirTag výdrže baterie

Apple aktualizoval svou stránku pro výměnu baterie AirTag, aby obsahoval tyto informace, a přidal varování před nebezpečím udušení. Při výměně baterie AirTag se také doporučuje, abyste se ujistili, že je přihrádka zcela uzavřena. ACCC poukazuje na to, že zatímco AirTags přehrají tón, když se kryt přihrádky dotkne baterie, neznamená to, že je přihrádka bezpečně uzamčena. Abyste se ujistili, že je přihrádka správně zajištěna, Apple říká, že je třeba kryt otočit, dokud se nezastaví. Stojí za zmínku, že nekompatibilita s bateriemi potaženými bitterantem se nezdá být univerzální, takže je možné, že potažená baterie by mohla stále fungovat – důraz na „mohla“. Pokud máte obavy z možného nebezpečí udušení a nevadí vám utrácet peníze za baterii, která nemusí s vaším zařízením fungovat, je to jedna z možností.