Skip to content

Samsung má nový bezpečnostní čip typu All-in-One

25 de Červen de 2023
GettyImages 682285434 2f4ef7b7c0d14ef6bc5a8478f988c121

Společnost Samsung odhalila své nejnovější integrované obvody pro zabezpečení otisků prstů (IC), které samy o sobě kombinují čtení otisků prstů, šifrování a bezpečné ukládání informací. Nový IC otisků prstů, nazvaný S3B512C, má fungovat jako all-in-one možnost pro zabezpečení biometrických karet. Současné biometrické karty používají samostatné čipy pro snímání otisků prstů, ukládání a ochranu informací a šifrování. Společnost Samsung doufá, že díky jedinému integrovanému obvodu, který zvládne všechny tyto funkce, optimalizuje návrh biometrických karet a zefektivní jejich používání.

Karta s čipem S3B512C by byla schopna přečíst váš otisk prstu, ověřit a uložit tyto informace pro budoucí použití a bezpečně zašifrovat informace proti manipulaci. Je to druh zabezpečení, který se pravděpodobně používá u kreditních karet, ale byl by také užitečný pro identifikaci studentů, zaměstnanců nebo členů. Víte, pro věci, jako je zabezpečený přístup do budovy nebo situace, které by mohly mít prospěch z bezpečnějšího ověřování identity.

Podle Samsungu by čip S3B512C také vedl k rychlejším transakcím kreditními kartami (není třeba zadávat PIN) a také by zabránil podvodnému použití díky vrstvám zabezpečení, které poskytuje. Vzhledem k tomu, že otisk prstu uživatele je uložen na kartě a je vyžadován pro použití, pokud by došlo ke ztrátě nebo odcizení karty, byla by pro kohokoli jiného funkčně k ničemu.

All-in-one bezpečnostní IC Samsung

Samsung také tvrdí, že „technologie proti spoofingu“ čipu by mohla zabránit technikám obcházení bezpečnosti, jako je použití umělých (tj. zkopírovaných) otisků prstů. Pokud jde o to, kdy uvidíme čip S3B512C v akci, záleží na různých výrobcích karet a na tom, zda jej chtějí nebo nechtějí používat. Pouhá výroba karty může trvat týden nebo dva, ale návrh karty na základě nové technologie bude s největší pravděpodobností trvat o něco déle.