Skip to content

Aktualizace Quest 2 přidává podporu Magic Keyboard a Hand-Tracking

5 de Červenec de 2022
remy gieling Zf0mPf4lG U unsplash 7130f83adf8b4880ad815ccda36b132c

Meta zavádí aktualizaci v37 pro své náhlavní soupravy pro virtuální realitu Quest 2, která do zařízení přináší některé změny v kvalitě života a nové funkce. Podle Meta zahrnují změny úpravy uživatelského rozhraní, podpora Apple Magic Keyboard a nová funkce sdílení odkazů. v37 bude nejprve k dispozici pouze pro smartphony Android, ale společnost pracuje na přidání podpory pro iOS v blízké budoucnosti.

V této nové aktualizaci Meta přidala ručně sledované gesto pro otevření nabídky rychlých akcí. Jediné, co musíte udělat, je provést sevření prsty před náhlavní soupravou a zobrazí se nabídka, která vám poskytne okamžitý přístup k běžným akcím, jako je pořizování snímků obrazovky. Byly přidány také režimy tablet a stolní počítače, přičemž první z nich zobrazuje 2D okna na náhlavní soupravě na jedné detailní stránce. Režim plochy zobrazuje velká a pohyblivá okna, stejně jako ta v předchozí iteraci systému, ale nyní jako samostatnou funkci. Jak již bylo řečeno, Apple Magic Keyboard byla přidána do seznamu podporovaných zařízení Bluetooth, což hráčům poskytuje 3D reprezentaci zařízení a jejich rukou v prostředí náhlavní soupravy. Nyní stojí vedle Logitech K830 jako jediné dvě klávesnice, které mají virtuální zastoupení na Quest 2.

S aktualizací v37 budete také moci rychle a hladce sdílet odkazy z telefonu Android do náhlavní soupravy prostřednictvím mobilní aplikace Oculus, ale Quest 2 musí být zapnutý a na smartphonu musí být povoleno Bluetooth.

Rok 2022 má být pro Quest 2 velkým rokem, protože Meta plánuje další aktualizace a nové hry, jako je MMO Zenith: The Last City, která bude spuštěna koncem tohoto měsíce.